Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XarduneK Zobacz posta
    P.S. Utwórz temat... i po jego utworzeniu miej więcej wątpliwości jak przed jego powstaniem
    No tak to już jest... Ale nie przejmuj się, im masz więcej doświadczenia, tym więcej dylematów potrafisz rozwiązać sam

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym jednak sigmy 17-70 tak samo jak 18-50 nie brał pod uwagę bo jednak to nie jest jakość warta tych cen, tamron 17-50 jeśli udałoby się kupić celny poniżej 700zł to warto, sigma używana z gwarancją trudna do znalezienia bo ludzie nie sprzedają tak chętnie ale w cenie poniżej 1000zł jest ok, no i to tyle z z tanich jasnych obiektywów, tamron 28-75 sam sprzedaję ale body trzeba mieć z regulacją i pożegnać się z szerokimi kadrami.

  3. #23

    Domyślnie

    Co znaczy dla Ciebie "brakowało światła"?
    Chcesz zdjęć z małą głębią ostrości? W foto produktowej to niezbyt popularne, raczej przymyka się szkło, żeby cały przedmiot był ostry? Po co Ci zoom? Nie możesz przysunąć obiektywu? Kup jakieś szkło makro, choćby najtańszego Nikkora 40/2.8 zrobisz i oko figurce, i cały plan. Dobry statyw załatwia kwestię zooma i światła

  4. #24

    Domyślnie

    Owszem kwestie zooma latwo moge skorygowac przestawiajac statyw itd... ale wlasnie z lenistwa i wygody go chce

  5. #25

    Domyślnie

    Musisz wydać dużo $$$ żeby kupić zoom dorównujący ostrością taniemu obiektywowi makro... o ile to w ogóle możliwe. No, ale jeśli to kwestia wygody... kup jakikolwiek zoom o odpowiadających ogniskowych, po przymknięciu do np. f8 będzie dobrze i porównywalnie z innymi, a głębia ostrości odpowiednia.
    Statywu z ramieniem typu Statyw Manfrotto 290 Dual nie mam co polecać, bo przesunięcie rurki to cięższa robota niż pokręcenie zoomem

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XarduneK Zobacz posta
    Tak, jest to fotografia produktowa... dodatkowo hobbistycznie zdjęcia figurek.
    Do produktów i figurek dobra może być właśnie wbrew pozorom ta Sigma 17-70 ze względu na "prawie" makro.
    18-105 będzie gorsze do tego zastosowania niż 18-55 z powodu gorszej skali odwzorowania.
    A może właśnie Nikkor 40/2,8?

  7. #27

    Domyślnie

    Albo Tamron 60 2.0 Makro. Będziesz miał bardzo dobre makro, a i spoko portret na DXie ustrzelisz. Te prawie makro w 17-70 to pic na wodę, 1:2.8 to średnia skala odwzorowania...

  8. #28

    Domyślnie

    Kompletnie ich nie rozważałem, mialem w glowie "tylko zmiennoogniskowe" z racji na swego rodzaju uniwersalnosc...
    TAK wiem, "co jest do wszystkiego..."

  9. #29

    Domyślnie

    Koledzy dobrze radzą - do produktów warto pomyśleć o szkle makro. Miałem Nikkora 60/2.8 (nowszą wersję) i był to świetny obiektyw do takich zdjęć jak i do portretów. AF wolny, ale Twoje obiekty nie uciekają więc to nie problem.Swój sprzedałem za ok. 1200 pln więc masz zapas w budżecie. A szkieł makro trochę jest - od 40mm aż po 90-105 (dłuższych chyba nie ma co rozważać).
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #30

    Domyślnie

    Do większych przedmiotów (np. pow.2-3 cm) makro 1:1 w zasadzie nie jest potrzebne. Skala 1:3, 1:4, zwykle wystarcza, ale czasem potrzeba zbliżenia na detal, czy mniejszej GO (czy wyodrębnienia z tła/rozmycia, różne mogą być pomysły na urozmaicenie takich zdjęć) wtedy szkiełko makro jest pomocne. No i ostrość, co tu porównywać z przeciętnymi zoomami, będzie to widać zwłaszcza na cropie z obrazka. Na marginesie, kto walczył z wysuwającym się zoomem przy aparacie umieszczonym pionowo nad przedmiotem, szybko doceni stałkę.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. nikon d40 + obiektyw soligor + obiektyw minolta = czy to możliwe?
    By kabi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 22:55
  3. Obiektyw A vs Obiektyw B - potrzebna pomoc
    By eryk219 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 22:35
  4. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  5. Roznica pomiedzy pierscieniami + obiektyw vs. obiektyw makro
    By docxxx in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 22:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •