Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @Rafaello666
    Ja to rozumiem, ale ten statyw waży 1,2 kg! Za Sirui zapłacisz więcej (kilka miesięcy temu dorwałem w jakiejś promocji poniżej 4 stów), ale masz wagę całkowitą 0.8-1kg zależnie od wersji i przyzwoitą wysokość.
    Problemem jest właśnie ta podstawa, którą trzeba znaleźć pod statyw. Obawiam się, że mnie by podkusiło kiedyś tam coś mało stabilnego, żeby za wszelką cenę zrobić zdjęcie. I problem gotowy.
    A myślałeś nad czymś w rodzaju Manfrotto PIXI? Mam coś takiego, nawet robiłem dłuższe czasy, d7200 + S17-50 +ND100.
    Manfrotto Pixi wygląda mi na zbyt mały. Co do tego Sirui, to na pewno masz rację. Statyw wygląda solidnie i jest trochę wyższy niż to nad czym się zastanawiam. Ma też haczyk na obciążenie. Muszę to przemyśleć, bo jako amator, który robi fotki dla przyjemności, wydaję ostatnio stanowczo za dużo na to hobby. Przynajmniej tak twierdzi moja żona

  2. #22

    Domyślnie

    He, he, witaj w klubie
    Sirui wybitnie solidny nie jest, to kompromis pomiędzy lekkością a rozmiarem. Pamiętam, jak szukałem małego statywu, byłem blisko kupna na Amazonie Rollei Compact Traveler No. 1.
    Ale po pierwsze macałem Benro it15 w podobnej wadze i jego masa (a raczej stosunek wielkości do wagi) mi nie podeszła, po drugie znalazłem akurat taniej Sirui, co prawda się naczekałem ale dotarł.
    Pixi to właśnie taka podstawka, wygląda bardziej "profesjonalnie" niż woreczek ryżu a waga i wielkość do pominięcia.

  3. #23

    Domyślnie

    Bawiłem się też takim śmiesznym, elastycznym statywem, podróbka Gorilla. Na allegro sprzedają to po 65 zł. Można na to cudo nakręcić głowicę kulową z innego statywu. Nikon D750 +24-120/f4 (razem jakieś 1,5 kg) na tym stoi bez najmniejszego kłopotu. Tylko jak się dla pewności rozszerzy nogi bardziej, to już się robi bardzo nisko. Statyw ma 29 cm wysokości maks, jak ma nogi w pionie. Odrobinę można zyskać nakręcając głowicę. Jeśli jednak ktoś nie potrzebuje wysokości, tylko podstawki, to całkiem się sprawdza. No i można pokombinowac z nogami bo giętkie.

  4. #24

    Domyślnie

    Też na nie zwróciłem uwagę. Ale patrzyłem na oryginały (?Joby) to tanio nie było. Plus trochę miejsca zajmuje, bo nie ma się co składać. Nie wiem jak głowica, w sumie lepiej chyba takie statywy chyba kupować bez, bo to najczęściej słaby punkt.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Też na nie zwróciłem uwagę. Ale patrzyłem na oryginały (?Joby) to tanio nie było. Plus trochę miejsca zajmuje, bo nie ma się co składać. Nie wiem jak głowica, w sumie lepiej chyba takie statywy chyba kupować bez, bo to najczęściej słaby punkt.
    Ta podróbka Joby w ogóle nie ma głowicy. Ma tylko gwint 1/4 i adapter 3/8. Minimalista może nakręcić aparat bezpośrednio na statyw, a jak masz głowicę, to dajesz adapterek i nakręcasz głowicę. Statyw waży tyle, co nic, więc w zasadzie mówimy tylko o wadze głowicy. Nie wiem jak z trwałością, tzn. ile gięć te nogi wytrzymują.

  6. #26

    Domyślnie

    @ poste. Jak Ci się sprawdza ten sirui? Ja już zdecydowałem, że biorę fotopro M5 lub Genesis mini, ale zastanawiam się jeszcze czy nie dokupić tego sirui. W sumie 130 parę cm to już coś, a jest lekki i waży tyle co wspomniany fotopro. Chodzi o to, czy wytrzyma kilka minut body z 24-70 z nakręconymi filtrami ND.

  7. #27

    Domyślnie

    Poczytaj
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...253807&page=10
    Jeszcze taka uwaga, jak zmierzyłem, Sirui z głowicą to 137 cm, wizjer aparatu jest na wysokości ok. 147 cm, jak dla mnie oznacza to tylko lekkie pochylenie się, nawet po dłuższym używaniu nie czułem napięcia kręgosłupa od dziwnej pozycji. Miałem obawy co do wysokości, ale używa się tego całkiem komfortowo do krajobrazów, może do nieba potrzebne jest mocniejsze pochylenie się czy ugięcie kolan.
    Dziwna sprawa, bo jak sprawdzałem Benro it15 miałem wrażenie, że jest ze odlany z żeliwa, natomiast między Sirui carbon i alu nie odczułem dużej różnicy, szczególnie po rozłożeniu.
    Taki chiński mini statyw stołowy, nawet z jakąś tam głowicą, gdzieś mi się poniewiera, jeden z najbardziej nieudanych zakupów.

  8. #28

    Domyślnie

    W tym Sirui martwią mnie trochę nóżki skręcane. Subiektywnie, zaciski były dla mnie wygodniejsze. Teraz mam Camrocka ze skręcanymi nogami i muszę go transportować głowicą do dołu. Zdarzały mi się takie upierdliwości, że nagle noga wyjechała, akurat jak miałem dziada przytroczonego do plecaka i byłem w jakimś niezbyt fajnym miejscu na szlaku Może to jakaś nieuwaga przy dokręcaniu, ale mam wrażenie, że zaciski są pewniejsze pod tym względem.

  9. #29

    Domyślnie

    Zdecydowanie wolę zatrzaski, ale coś za coś, zatrzaski muszą ważyć, a jeśli jest ich sporo, bo statyw ma być krótki, to jego waga robi się bez sensu.
    Pisałem, że Sirui trzeba starannie skręcać i rozkręcać.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    W tym Sirui martwią mnie trochę nóżki skręcane. Subiektywnie, zaciski były dla mnie wygodniejsze.
    zakretki mozna szybko rozkrecic jak sie biegnie ze statywem do zdjecia (zdarzylo mi sie, bo troche za dlugo pospalem, w korkach utknalem, albo zwyczajnie pogoda szybko sie zmienila). jeden ruch reka i wszystkie segmenty sa wolne

    chyba kwestia przyzwyczajen. od dobrych 10 lat mam nogi na zakretki i bardzo sobie chwale. wczesniej mialem zatrzaski, tez bylo OK.

    z innej beczki - zakretki w Sirui sa bardzo fajne, bo dosc "binarne" - latwo wyczuc moment, w ktorym blokada chwyta badz puszcza. wczesniej mialem statyw Velbona (Sherpa Pro znana tez jako Geo - znakomite statywy) i tam nie bylo to oczywiste.

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Teraz mam Camrocka ze skręcanymi nogami i muszę go transportować głowicą do dołu. Zdarzały mi się takie upierdliwości, że nagle noga wyjechała, akurat jak miałem dziada przytroczonego do plecaka i byłem w jakimś niezbyt fajnym miejscu na szlaku Może to jakaś nieuwaga przy dokręcaniu, ale mam wrażenie, że zaciski są pewniejsze pod tym względem.
    mysle, ze to wlasnie od rodzaju tego zacisku wynika



    co do wyboru - osobiscie jako maly podrozny statyw mam Sirui T-1004X. dla mnie spelnia definicje malego statywu (dla innych moze byc juz za duzy), poza tym z dolozona glowica Triopo NB1S nie waham sie na tym postawic 6D + 70-300 L, przynajmniej dopoki podloze twarde i wiatr nie duje (tzn. w Polsce to chyba nigdy, wy tam nie wiecie co to jest wiatr )

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pojemny plecak fotograficzny na wypady górskie.
    By piotrekcoleman in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 23:35
  2. Mały i lekki statyw
    By Badol in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-10-2015, 13:43
  3. lekki statyw do podróży
    By glowki in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 22:14
  4. Bardzo lekki statyw do 500-600 pln
    By nieludzki in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 09:08
  5. Lekki statyw + głowica
    By DMQuadro in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •