Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74
  1. #11

    Domyślnie

    Zamówiłem właśnie taki "krotki" statyw. Zaleta jest udźwig i głowica. Wada mala użytkowa wysokość (przydałby się aparat z ruchomym ekranem). Chciałbym zastąpić nim GorillaPod, z którym coś nie za bardzo doszliśmy do porozumienia.
    http://www.sunwayfoto.com/e_goodsDetail.aspx?gId=1412
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 05-03-2018 o 13:21
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezet Zobacz posta
    Od kilku lat w zestawie pieszo-lotniczym Sirui T-005 - waży i zajmuje tyle samo miejsca co litrowa butelka wody
    Posiadam również ww statyw uzywany z nikkorem10-24 i 70-300 afs vr w austriackich górach,bez zastrzeżeń

  3. #13

    Domyślnie

    Używa ktoś może czegoś takiego?

    http://allegro.pl/statyw-podrozny-mi...889554019.html

    Na Aliexpress występuje jeszcze tańsza wersja. Nazywa się to Neewer M225. Zastanawiam się, czy można zaryzykować postawienie na tym czegoś na poziomie 1,5 kg.

  4. #14

    Domyślnie

    Przecież możesz założyć na niego sprzęt do 6kg.
    Dzisiaj będę go oglądał razem z fotopro M5. Wybiorę jeden z dwóch.
    Po zakupie odezwę się.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Używa ktoś może czegoś takiego?

    http://allegro.pl/statyw-podrozny-mi...889554019.html

    Na Aliexpress występuje jeszcze tańsza wersja. Nazywa się to Neewer M225. Zastanawiam się, czy można zaryzykować postawienie na tym czegoś na poziomie 1,5 kg.
    No, powiem, jestem pod wrażeniem. Statyw (czy raczej podstawka) o wymiarach 21-60 cm i wadze 1,2 kg (wg cyfrowe z głowicą, bo na aukcji skąpo z informacją). Naprawdę wygląda solidnie... chyba z żeliwa odlany
    Ryzyko postawienia aparatu jest takie, że kiedyś może podkusić ustawienie tego statywu na jakimś mało stabilnym podłożu, skale czy kamieniu. Bo 60 cm z ziemii, to operowanie na kolanach, no i kadry nie koniecznie ciekawe z tej wysokości.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    No, powiem, jestem pod wrażeniem. Statyw (czy raczej podstawka) o wymiarach 21-60 cm i wadze 1,2 kg (wg cyfrowe z głowicą, bo na aukcji skąpo z informacją). Naprawdę wygląda solidnie... chyba z żeliwa odlany
    Ryzyko postawienia aparatu jest takie, że kiedyś może podkusić ustawienie tego statywu na jakimś mało stabilnym podłożu, skale czy kamieniu. Bo 60 cm z ziemii, to operowanie na kolanach, no i kadry nie koniecznie ciekawe z tej wysokości.
    Jak biegam po górach, to najczęściej ze statywu robię jakieś potoczki czy wodospady. Na ogół jest gdzie aparat postawić wyżej, tylko problem ze stabilnością. Żebym nie musiał body podpierać kamykami właśnie taka "podstawka" czasem się przydać może. Teraz noszę pełnowymiarowy statyw, który po kilkunastu kilometrach zaczyna ważyć 10 kg. Sprowadza się to do tego, że coraz częściej w ogóle rezygnuję ze statywu, a potem umykają jakieś ujęcia, albo układam kupki z kamyków Ten statyw to taki kompromis po prostu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Przecież możesz założyć na niego sprzęt do 6kg.
    Dzisiaj będę go oglądał razem z fotopro M5. Wybiorę jeden z dwóch.
    Po zakupie odezwę się.
    Czasem mam obawy, że Chińczyk wszystko zadeklaruje Statyw jest niski, więc może i te dane są sensowne. Szkoda, ze nie oferują wersji bez głowicy. Przełożyłbym swoją, a pewnie ta głowica generuje większość ceny statywu w tym przypadku

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Jak biegam po górach, to najczęściej ze statywu robię jakieś potoczki czy wodospady. Na ogół jest gdzie aparat postawić wyżej, tylko problem ze stabilnością. Żebym nie musiał body podpierać kamykami
    Worek z kaszą/ryżem. albo coś takiego: http://allegro.pl/woreczki-gimnastyc...985159770.html 3zł i waga do dobrania.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Worek z kaszą/ryżem. albo coś takiego: http://allegro.pl/woreczki-gimnastyc...985159770.html 3zł i waga do dobrania.
    Masz na myśli dociążenie statywu?

  9. #19

    Domyślnie

    Zastąpienie układania kamyków. Na takiej torebce spokojnie, stabilnie ułożysz i wpoziomujesz aparat. Przy dwóch torebkach nawet z dużym szkłem. A waga i gabaryty znacznie mniejsze.

  10. #20

    Domyślnie

    @Rafaello666
    Ja to rozumiem, ale ten statyw waży 1,2 kg! Za Sirui zapłacisz więcej (kilka miesięcy temu dorwałem w jakiejś promocji poniżej 4 stów), ale masz wagę całkowitą 0.8-1kg zależnie od wersji i przyzwoitą wysokość.
    Problemem jest właśnie ta podstawa, którą trzeba znaleźć pod statyw. Obawiam się, że mnie by podkusiło kiedyś tam coś mało stabilnego, żeby za wszelką cenę zrobić zdjęcie. I problem gotowy.
    A myślałeś nad czymś w rodzaju Manfrotto PIXI? Mam coś takiego, nawet robiłem dłuższe czasy, d7200 + S17-50 +ND100.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pojemny plecak fotograficzny na wypady górskie.
    By piotrekcoleman in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 23:35
  2. Mały i lekki statyw
    By Badol in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-10-2015, 13:43
  3. lekki statyw do podróży
    By glowki in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 22:14
  4. Bardzo lekki statyw do 500-600 pln
    By nieludzki in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 09:08
  5. Lekki statyw + głowica
    By DMQuadro in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •