Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Question D610 vs D750 + jaki 24-70mm f/2.8?

    Cześć i czołem Nikoniarze!

    Powoli przygotowuję się do małej rewolucji w mojej fotograficznej rodzince, a mianowicie planuję zmianę systemu i przejście na pełną klatkę za jednym zamachem. Póki co rozważam dwa warianty:

    1. Nikon D610 + Nikkor AF-S 24-70mm f/2,8G ED
    2. Nikon D750 + Sigma Art 24-70mm f/2.8 DG OS HSM

    Oba wypadają podobnie cenowo oraz wagowo, i tutaj do Was pytanie - w co opłaca się bardziej inwestować? Wiadomo, że D750 to już trochę lepsza półka niż D610, uchylany ekran, więcej punktów af, podobno świetnie radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych i ma fajny zakres użytecznego iso, ale czy faktycznie D610 aż tak od niego odstaje? Jeżeli chodzi o szkiełka, to S jest cięższa od N, czytałam również wiele opinii o tym, że S robi mydło na 70mm w porównaniu do N na przysłonie 2.8, a chyba po to głównie kupuje się taki obiektyw, aby z takiego światełka korzystać

    Powyższe zestawienia są takimi, w których stronę bardziej się skłaniam, aczkolwiek myślałam w swoim czasie także o Canonie 6D: Mk I oraz Mk II.

    Dotychczas (z 8 lat będzie na pewno) cały czas używałam poczciwego cropa Sony A550, do którego podpinałam na zmianę Sony 50mm f/1.8 i Sigmę 10-20mm f/4-5,6.

    I teraz najważniejsza część - na początku chciałabym nowego aparatu używać jedynie do repo typu koncerty, konferencje, wystawy, bale czy studenckie wydziałówki, i dopiero z czasem powoli całkowicie przeskoczyć na nowy system, zaopatrując się w przyszłości w szkła, które będą jakimiś odpowiednikami tych, których teraz używam z moim cropem.

    Kiedy nie będę robić repo nowym sprzętem, dalej będę męczyć A550 krajobrazy, widoczki, panoramy, portrety i zwierzątka, czyli rzeczy które uwielbiam (robić w repo chcę się nauczyć dopiero).

    Czekam i pozostaję otwarta na wszelkie rady/opinie/wskazówki
    Ostatnio edytowane przez Oktawia ; 15-02-2018 o 22:35

  2. #2

    Domyślnie

    3. D750 + Tamron 24-70/2.8 G2.

    Jest tu paru użytkowników takiego zestawu, może się wypowiedzą.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    3. D750 + Tamron 24-70/2.8 G2.

    Jest tu paru użytkowników takiego zestawu, może się wypowiedzą.
    Chętnie przeczytam

  4. #4

    Domyślnie

    To wołam tych dwóch co kojarzę: @Kojocisko, @Ostry600
    I czekaj.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam Tamrona od grudnia i dopiero zaczynamy przyjaźń. Dziś wrócił z kalibracji, choć i z lekkim FF nie był zły.
    Uważam dylemat Nikkor 24-70/2.8 vs. Tamron 24-70/2.8 G2 za trudny do rozstrzygnięcia. Robiłem zdjęcia pożyczonym Nikkorem i do AF oraz ostrości nie sposób mieć zastrzeżenia.
    Wybrałem T bo nowszy, krótszy i ze stabilizacją. Możliwość dostrojenia AF z tap-console też się liczy. Sieciowe mądrości wydają się twierdzić że nowy Tamron jest ciut bardziej udanym obiektywem od nowej Sigmy.
    Więc sądzę, że zarówno Tamron jak i Nikkor będą dobrym wyborem. Ostatnio na moje oko istotnie spadły ceny używanym Nikkorów (bez VR), co czynie je atrakcyjną opcją. Jak do tej pory nie spotkałem się ze złą opinia o nowym Tamronie, ja swojego wyboru nie żałuję. Stosunek cena/jakość naprawdę OK, przy czym jakość bez kompromisów.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Oktawia Zobacz posta
    Cześć i czołem Nikoniarze!

    Powoli przygotowuję się do małej rewolucji w mojej fotograficznej rodzince, a mianowicie planuję zmianę systemu i przejście na pełną klatkę za jednym zamachem. Póki co rozważam dwa warianty:

    1. Nikon D610 + Nikkor AF-S 24-70mm f/2,8G ED
    2. Nikon D750 + Sigma Art 24-70mm f/2.8 DG OS HSM

    Oba wypadają podobnie cenowo oraz wagowo, i tutaj do Was pytanie - w co opłaca się bardziej inwestować? Wiadomo, że D750 to już trochę lepsza półka niż D610, uchylany ekran, więcej punktów af, podobno świetnie radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych i ma fajny zakres użytecznego iso, ale czy faktycznie D610 aż tak od niego odstaje? Jeżeli chodzi o szkiełka, to S jest cięższa od N, czytałam również wiele opinii o tym, że S robi mydło na 70mm w porównaniu do N na przysłonie 2.8, a chyba po to głównie kupuje się taki obiektyw, aby z takiego światełka korzystać

    Powyższe zestawienia są takimi, w których stronę bardziej się skłaniam, aczkolwiek myślałam w swoim czasie także o Canonie 6D: Mk I oraz Mk II.

    Dotychczas (z 8 lat będzie na pewno) cały czas używałam poczciwego cropa Sony A550, do którego podpinałam na zmianę Sony 50mm f/1.8 i Sigmę 10-20mm f/4-5,6.

    I teraz najważniejsza część - na początku chciałabym nowego aparatu używać jedynie do repo typu koncerty, konferencje, wystawy, bale czy studenckie wydziałówki, i dopiero z czasem powoli całkowicie przeskoczyć na nowy system, zaopatrując się w przyszłości w szkła, które będą jakimiś odpowiednikami tych, których teraz używam z moim cropem.

    Kiedy nie będę robić repo nowym sprzętem, dalej będę męczyć A550 krajobrazy, widoczki, panoramy, portrety i zwierzątka, czyli rzeczy które uwielbiam (robić w repo chcę się nauczyć dopiero).

    Czekam i pozostaję otwarta na wszelkie rady/opinie/wskazówki
    Różnica w skuteczności AF w słabych warunkach pomiędzy D610 a D750 jest kolosalna, więc nawet bym się nie zastanawiał co do puszki. D610 używałem przez rok własnie na studniówkach, weselach itp. Teraz używam D750 więc mam porównanie.

  7. #7

    Domyślnie

    AF w D750 z pewnością działa szybciej i precyzyjniej od AF w D610, ale - moim zdaniem - dużo zależy od obiektywu. D750 z Nikkorem 24-70 (bez VR) to dobre połączenie - AF działa bez zastrzeżeń. Natomiast D750 i np. Nikkor 85 1.8 to już nie taki rewelacyjny zestaw (po prostu ten obiektyw wolno ustawia ostrość i tu korpus chyba niewiele pomoże - może na jednocyfrowych jest lepiej, ale takiego nigdy nie używałem). Tamrona 24-70 znam tylko z pierwszej wersji i w połączeniu z Canonem 6D - bez fajerwerków, ale skuteczność AF dość dobra (rozdzielczość obiektywu średnia, zależy od ogniskowej). Gdybym dziś miał kupić korpus, wybrałbym D750, choć to sterowanie z Canona bardziej mi odpowiada (układ przycisków i tylne kółko są bardzo wygodne i intuicyjne). Zoom wolałbym systemowy, ale ten Tamron też może być dobrą propozycją.
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  8. #8

    Domyślnie

    Może trochę późno ale jestem na wezwanie (kolego @OjTam). Mam aktualnie na stanie i w ciągłym użytku D600, D750, T27-70 G2, wcześniej używałem sporo N 24-70 (choć był pożyczony od wujaszka )
    Jeżeli chodzi o puszkę to faktycznie różnica AF jest znaczna. Jak biorę do ręki D600 w średnio-słabych warunkach to mnie cholera bierze....D750 jest dużo lepszy A do tego w razie problemów (przy bardzo złych warunkach) masz jeszcze możliwość wyboru trybu grupowego A ten poradzi sobie wszędzie. Drugą sprawa to bardzo płytki chwyt w D600. Nie leży to w dłoni za fajnie. Dalsze znaczące roznice dotyczą funkcji filmowych. D750 jest tu o klasę lepszy (znacznie mniejsze szumy, możliwość zmiany przysłony podczas filmowania,....) Jeżeli tak jak piszesz chcesz wykorzystywać sprzęt w trudnych warunkach (koncerty, imprezy itp) to nawet się nie zastanawiaj. Nie po to się chyba chcesz przesiadać na pełną klatkę żeby się wściekać i tracić kadry przez kiepski Af.
    Co do szkła. Mam Tamrona już dość długo bo kupiłem chyba pierwsze co przyszło z Japonii. Powiem od razu że kupiłem u Cichego (z forum) a że sprawdza on sztuki przed wysłaniem mój egzemplarz trafia w punkt Co tu dużo gadać. Jestem zachwycony jakością obrazka. Nikona nie kupiłem z powodu braku stabilizacji (za ten co ma chcą jakieś chore pieniadze). Tamron nie tylko jest znacznie ostrzejszy ale podczas testów schodzilem spokojnie do 1/4s z ręki i było dobrze. Stabilizacja jest po prostu doskonała. Jedyne zastrzeżenie jaki mam to wykonanie gumy do ręcznego ustawiania ostrości. Jest strasznie wąska i rozciagnela się szybko. Dla mnie przy tym jednak co z tego słoika wychodzi to drobiazg choć wiem że niektórzy nie przeżyli by tego. O tak się stało Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171125_091731.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	5,78 MB
ID:	5596
    Jeżeli jesteś zainteresowany to w dziale o szkłach wrzucalem sporo fotek przykładowych.
    Podsumowując. Gdybym miał Ci doradzić to teraz z dluzszej perspektywy bez wahania wskazalbym D750 + T24-70 G2 ....ale decyzja należy do Ciebie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Masz tu linka do tematu i sampli:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=282660&page=6
    Ostatnio edytowane przez Ostry600 ; 27-02-2018 o 23:06
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  9. #9

    Domyślnie

    Ja po weekendzie ze skalibrowanym w serwisie G2 dołączam się do rekomendacji Ostrego... Do tego jakość serwisu Tamrona w Polsce jest bez zarzutu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Na wstępie bardzo dziękuję Wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi! Wynika z nich chyba jednoznacznie, że D750 + Tamron 24-70 będzie najlepszym połączeniem i jestem tego zakupu już praktycznie prawie pewna Zakupy poczynię chyba w krakowskim Foto Plusie, bo tam mam najbardziej po drodze i słyszałam raczej same pozytywne opinie.

    I tutaj znowu chciałabym Was prosić o poradę. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie, kiedy poproszę o możliwość przetestowania puszki z podpiętym Tamronem? Jeżeli chodzi o tematy typowo techniczno-fotograficzne, np. takie jak występowanie zjawiska bf czy ff, jestem raczej mało na nie wyczulona i nie wiem, czy dam radę je zauważyć na tym etapie mojej przygody z nowym aparatem (robienie zdjęć na zupełnie nowym systemie; podejrzewam, że jedynie gdzieś na terenie sklepu). Czy dobrym pomysłem byłoby od razu po zakupie wysłanie tego zestawu do serwisu, nie zabierając go ze sobą, aby już tam mi na spokojnie wszystko dokalibrowali? Na co jeszcze zwracać uwagę?

    Jak to u Was wyglądało i co moglibyście mi doradzić w tych kwestiach typowo techniczno-sprzętowych, aby wycisnąć z aparatu jak najwięcej?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 czy D610 - co wybrać?
    By rkk in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 22:46
  2. Z d610 na d750 czy d810?
    By agik in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 17:57
  3. D610 vs D750
    By Prezes241 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 11:50
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 10:14
  5. D750 vs D610 szumy
    By grzegorzdz72 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 11:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •