Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Wariant optymalny - kupujesz komplet i działa idealnie. Ew. wystarczy mała korekcja z użyciem tap-console.
    Jeżeli zestaw nie trafia idealnie, to rozjazd może być (i pewnie jest) zarówno w korpusie jak i w obiektywie.
    Jeśli wyślesz zestaw do Tamrona (a masz rozjazd AF w korpusie), to twój Tamron będzie skalibrowany do twojego rozjechanego AF w korpusie. Można z tym żyć, ale IMO nie warto.
    Kolejność powinna być taka - korpus do kalibracji AF, a potem skalibrowany korpus razem z obiektywem do kalibracji obiektywu. Jest z tym trochę zachodu, ale warto.
    Ale bądźmy optymistami, może wszystko będzie OK. Spory bf/ff w sklepie powinnaś zauważyć. Zrób sobie wzorniczek i zabierz do sklepu. Choć bez statywu wynik będzie "z grubsza".
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #12

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie wierzę w problemy z D750 jeżeli chodzi o rozjechany AF. Co do Tamrona to tak jak z każdym szkłem od alternatywnego producenta może być różnie. Ja już Ci delikatnie podpowiedzialem co moim zdaniem najlepiej zrobić (gdzie kupić). Jeżeli jednak wolisz iść do sklepu i sama sprawdzać ff, bf to zrób jak mówi Kojot. Wejdź na YT i wpisz "jak sprawdzić FF.........". Chyba pierwszy film jaki wyskakuje (po polsku) zawiera link do fajnego wzornika. Bierz taki i testuj.....choć ja bym się raczej nie bawił w to. Jeżeli chodzi o kalibrację po zakupie to jestem przeciwny tym USB dockom i tapinom....od razu i bez zastanowienia szkło z puszką do serwisu. To zupełnie inna jakość ustawienia. Oni mają zupełnie inny sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 01-03-2018 o 09:16 Powód: pis.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Szczerze mówiąc nie wieżę w problemy z D750 jeżeli chodzi o rozjechany AF......
    To mój przypadek, szczęśliwie kupiłem odpowiednio rozjechaną Sigmę. Po kalibracji AF korpusie D750 przez Studio5s, w Sigmie skończył się zakres regulacji poprzez Dock. Dopiero serwis Sigmy zrobił idealny porządek z AF w obiektywie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #14
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    24-70/2.8 Nikona w starszej wersji był juz bdb. W nowszej wersji jest jeszcze bardziej bdb. Konkurencja depcze mu po pietach, ale jednak jest jeszcze z tyłu. Wady - absurdalna obecnie cena i waga. Co do D610. Podstawową wadą (dla mnie) jest wąski zakres pól AF. Poza tym, po podpięciu N24/70 mamy naprawdę wszechstronny zestaw. Oczywiście jesli podepniemy wspomniane szkło do topowych puszek, to wtedy D610 nie ma podejścia, ale wstydu też na pewno nie będzie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tak napiszę przy okazji żeby uzmysłowić jak do wszystkiego można się zniechęcić.
    Mam Tamrona 24-70 USD i jest celny bez problemów stabilizacji wszystko bez luzów itd, wczoraj poproszono mnie żeby pomóc kupić z ogłoszenia taki obiektyw, cena świetna 2000zł i opis że wszystko jak nówka celnie itd, wzięliśmy D750 kupującego, mojego D600 i sprawdzamy jak to ta prawie nówka działa, okazuje się że na 50-70mm bf gigantyczny, a na 24-35 ff też spory co po wyrównaniu na 70mm dało kosmiczne efekty, o ile na kartce z metra jakoś nie było wiele widać to już na 3-4 metrach tragedia, na pierścieniu wyczuwalny lekki opór czyli zapewne obiektyw walnięty i to solidnie.
    Morał z tego taki że jakby ktoś w ciemno kupił to by się to tego obiektywu mocno zniechęcił, a może i do całego tamrona, zatem kupujcie używki z głową i pomocnikiem co ma jakieś pojęcie.

  6. #16

    Domyślnie

    Hmm, no więc tak: po pierwsze pragnę wszystkim bardzo podziękować za wszystkie odpowiedzi, rady i cierpliwość Panowie (tak strzelam, że sami Panowie ) bardzo pomogliście mi podjąć racjonalną, jak mi się wydaje, decyzję! Otóż, padło na D750 i Tamrona G2 Dzisiaj mija równo tydzień, odkąd mogłam go po raz pierwszy dostać w rączki i chyba już go nie wypuszczę Nie jestem może jakąś specjalistką, ale wydaje mi się, że obiektyw zgrał się z body i nie ma problemów z ff i bf; przynajmniej na tyle, na ile go testowałam, nie zauważyłam nic niepokojącego. Mam nadzieję, że ten zestaw będzie mi długo i wiernie służył

    Jeżeli ktoś z tutaj obecnych chciałby zobaczyć jak mój Nikoś spisał się na swoim pierwszym wydarzeniu, to po cichutku zapraszam do tej galerii: https://beta.klubstudio.pl/galeria/8...SKI-Bo-Kobieta

    Nikoniarz świeżynka pozdrawia wszystkich doświadczonych Nikoniarzy!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. D750 czy D610 - co wybrać?
    By rkk in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 22:46
  2. Z d610 na d750 czy d810?
    By agik in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 17:57
  3. D610 vs D750
    By Prezes241 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 11:50
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 10:14
  5. D750 vs D610 szumy
    By grzegorzdz72 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 11:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •