Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Mój chłopak na komunię dostał Panasonika TZ-5 (10 lat temu) i służy do dziś ... Nie tylko jemu (bo jednak fotografem nie zostanie) ale i rodzinie. A bez problemu może go wziąć do kieszeni - na spacer, na wakacje itp. Dlatego warto się zastanowić nad czymś takim - małe, lekkie do kieszeni . Coś w rodzaju Panasonika TZ90 albo Sony DSCHX90. Mają sporo "bajerów" które lubią dzieciaki. Albo "pancernego" Panasonika DMC FTS . A jeśli coś większego to jakąś hybrydę - typu Sony DSCHX400V albo Panasonik FZ200. Obydwa mają niezłe zoomy, tryby makro, kręcenie filmików. Na początek dla 9latka jak znalazł. Lustrzanka fajna rzecz, ale w tej cenie wystarczy na byle jakie kitowe szkło, które nie daje wiele możliwości. Jak się chłopakowi spodoba to jeszcze zdążysz mu porządne lustro kupić
    Nikon FX i Olympus m4/3

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mamy 2018 rok i tak jak napisałem, takie pstrykadełko dla dzieciaka to taka sama rewelacja jak zegarek z kalkulatorem

  3. #13

    Domyślnie

    Mamy 2018 rok i dzieciaki chcą mieć takie "bajery" jak odchylany, dotykowy ekran, WiFi do komunikacji ze smartfonem, GPS, filmy 4K, możliwości edycji zdjęć w aparacie...Pokaż mi lustrzankę za 1500 pln która ma takie możliwości... Mówimy o 9 latku, który chce się bawić - na poważne fotografowanie ma jeszcze czas. A jeśli nie "zaskoczy to rodzinie też się bardziej przyda mały, fajny aparacik-kamera do kieszeni na wakacje niż nic nie mająca entry-level lustrzanka z kitowym szkłem....
    Nikon FX i Olympus m4/3

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ...albo wypasiony fon mający wszystko co ten pstrykacz.
    Wspomniałem wcześniej o dobrej sportowej kamerce z akcesoriami, dwa razy był to trafiony w dziesiątkę prezent, który nie trafił nigdy do szuflady, potencjał ma to wielki, potem można to rozbudować o drona, soft do montażu itd ale to wszystko kwestia czy dzieciakowi się spodoba, pstrykacz to takie nie na czasie troszkę.
    Czasami trzeba schować swoje ambicje i nie uszczęśliwiać dzieciaka na siłę, staruchy obdarowujące widzą zazwyczaj już dzieciaka jako przyszłą gwiazdę wystaw foto albo trzaskającego sesje przy kotlecie
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 16-02-2018 o 10:46

  5. #15

    Domyślnie

    Koesh w sumie to piszemy prawie o tym samym - Panasonik TZ90 to prawie taka kamerka, która przy okazji jeszcze robi zdjęcia...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  6. #16

    Domyślnie

    Sony RX100. Dobry aparat i jeszcze lepsza kamerka. Malutki i jak trzeba to do kasku się doczepi
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Koesh w sumie to piszemy prawie o tym samym - Panasonik TZ90 to prawie taka kamerka, która przy okazji jeszcze robi zdjęcia...
    Ja mam na myśli sportowe kamerki gdzie masz akcesoria pod wodę, na rzucanie po ziemi, łatwo podpiąć do drona, a nawet psu do obroży

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Myślę że taki prezent to wielka krzywda dla dzieciaka
    Co można kupić w takiej cenie, jakiś biedny kompakcik jedynie, w lustrzankach D3300 z kitem, może się gdzieś uda kupić Sony A5000 z kitem.
    Chciałaby żeby mnie rodzice tak krzywdzili jak byłem dzieckiem
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie o to mi chodzi, 30 lat temu to zbyt odległe czasy ale nawet 10 lat temu może byłoby atrakcją, teraz nie bardzo.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Mamy 2018 rok i dzieciaki chcą mieć takie "bajery" jak odchylany, dotykowy ekran, WiFi do komunikacji ze smartfonem, GPS, filmy 4K, możliwości edycji zdjęć w aparacie.
    Czyli nie apart tylko smartphone. W sumie też nie wiem czy lustrzanka to dobry prezent dla 8-latka. To dopiero jak złapie bakcyla może na 18-stkę.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparacik dla biegacza
    By manfred in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 21:44
  2. Aparacik
    By oman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 00:38
  3. Fotografia 3d zyli co i jak
    By d3mane in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 13:50
  4. Aparacik do 400zł
    By m_a_j_k_e_l in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 23:38
  5. [ Reportaż ] Żyli sobie dwaj bracia...
    By dobosch in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-03-2007, 01:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •