Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    To jak widać jesteśmy w mniejszości,
    bo nawet kilka razy się z jednym czy z dwoma forumowiczami spierałem o sensowność takiego rozwiązania:

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3730005

    Jeśli poczytasz wątek, to okaże się, że chyba jesteśmy w niewielkiej liczbie dinozaurów, które lubią mieć wszystko w jednym pliku
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  2. #12

    Domyślnie

    Panowie... Skoro już jesteśmy przy geotagowaniu, może pogadamy chwilkę o zapisywaniu śladu? Nie mam aż tak wielkiej potrzeby, żeby kupować do tego dedykowane urządzenie. Kiedyś spróbowałem apki dla Androida i wydaje mi się, że na moje potrzeby jest wystarczające.
    Od wczoraj testuję "Moje Trasy" Google oraz Caynax Sports Tracker. Lubię prostotę bez zbędnych bajerów (oraz apki od Google), stąd wybór "Moich Tras". Druga aplikacja, to tak naprawdę ślepy strzał w Google Play. Po wczorajszym krótkim teście -- ślad z CST wydał mi się lepszy (bardziej gładki i precyzyjny) od MTG. Moje Trasy często jakby zapominał o niektórych momentach i poprzedni z następnym łączy prostym odcinkiem. Ślad jest więc często bardzo ostry i w tych momentach nie pokrywa się z faktycznie przebytą drogą. Dzisiaj z kolei całkowicie poległ CST – po około pół godzinie przestał zapisywać ślad (i chyba w ogóle działać). Macie jakieś swoje sprawdzone, dobrze działające aplikacje na Androida, służące zapisywaniu śladu. Oczywiście najlepiej gdyby to były dedykowane trackery a nie jakiś apki sportowe z dziesiątkami zbędnych dupereli, i które np. będą miały problemy z rozpoznawaniem kiedy jadę autem, a kiedy przemieszczam się piechotą.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Macie jakieś swoje sprawdzone, dobrze działające aplikacje na Androida, służące zapisywaniu śladu
    Warto zobaczyć LOCUS MAP.
    Używałem w górach i bardzo ładnie zapisuje ślad, łącznie z różnicami wysokości.
    Działa również offline, czyli bez internetu, trzeba wcześniej pobrać mapę danego obszaru.
    Co do dokładności śladu, kwestia ustawienia częstotliwości "łapania" pozycji GPS. Ja miałem ustawione chyba co minutę, to ślad był "taki se", ale za to zużycie baterii prawie niezauważalne. Chodziło mi głównie o pomiar przebytej drogi.
    Co wyłączania czy zawieszania apki, trzeba sprawdzić w fonie oszczędzanie energii, aby system nie wywalał aplikacji przy bezczynności albo wygaszeniu.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Nie.
    1. Dzieli ślad na kilka różnych ścieżek, i to z błędami (np. dzisiejszą, sporą część spaceru, pokazuje jako jazdę samochodem).
    2. Nie widzę możliwości wyeksportowania śladu do pliku rozumianego przez aplikacje do geotagowania.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Warto zobaczyć LOCUS MAP.
    Dzięki. Potestuję.


    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Co wyłączania czy zawieszania apki, trzeba sprawdzić w fonie oszczędzanie energii, aby system nie wywalał aplikacji przy bezczynności albo wygaszeniu.
    No właśnie po instalacji jednej i drugiej upewniłem się, że ma wyłączoną "optymalizację użycia baterii". Jedna i druga tak samo, a tylko jedna "umarła".
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Kiedyś korzystałem z tego:

    https://play.google.com/store/apps/d...droid.mytracks ale coś tam napsuli w aktualizacji i zmieniłem na Geo Tracker, który niestety wyleciał z Play Store. Mirror tutaj: https://www.apkmonk.com/app/com.ilya...ch.geotracker/

    Może MyTracks już działa jak należy, sprawdzę przy okazji i dam znać.
    Ostatnio edytowane przez igsux3 ; 02-03-2018 o 17:15
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Osadzanie zdjęć na mapie
    By Me_how in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 23:41
  2. hurtowa zmiana daty w nefach
    By Tommy in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 22:24
  3. osadzanie jako smart objects rawów w psd
    By !aczkolwiek in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 12:58
  4. Współrzędne GPS w NEFach
    By elip in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 12:30
  5. praktyczna zmiana balansu bieli na NEFach
    By fjerzy in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •