Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zdjęcia, które zamieściłeś, dość słabo nadają się do oceny ostrości. Po pierwsze, to od szerokiego kąta nie ma co oczekiwać ostrości na dowolnym wycinku kadru w dużym powiększeniu. Po drugie, to ten obiektyw warto przymknąć do f6,3-f8, żeby było ostro. Na pewno widać wadę tego szkła czyli dość słabe brzegi, ale ten typ tak ma. Zaczekaj na lepsze światło, słońce, złap kadr np. na drzewo jak na pierwszym zdjęciu (AFS, centralny punkt), powinna pojawić się ostrość
    Dzięki bardzo za opinie
    Właściwie to kupiłem to szkiełko do fotografowania imprez (czyli słabe światło) i teraz nie wiem czy nie popełniłem błędu....hmmmmmm

  2. #12

    Domyślnie

    Popełniłeś. Chyba,że zaczniesz błyskać,albo imprezy dotyczą spania.

    Zerknij na tokine ma 2,8.

  3. #13

    Domyślnie

    Generalnie przy tak szerokim szkle uważaj kogo masz na bokach kadru. O świetle pisał przedmówca

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzeju Zobacz posta
    Dzięki bardzo za opinie
    Właściwie to kupiłem to szkiełko do fotografowania imprez (czyli słabe światło) i teraz nie wiem czy nie popełniłem błędu....hmmmmmm
    Imprezy to dość ogólne określenie, ja unikam uwa do fotografowania ludzi, nie chodzi mi o światło ale o perspektywę i zniekształcenia ludzi. Unikaj fotografowania w ten sposób zwłaszcza kobiet, z którymi chcesz jeszcze kiedyś pogadać Wolę już Sigmę 17-50/2.8.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzeju Zobacz posta
    Właściwie to kupiłem to szkiełko do fotografowania imprez (czyli słabe światło) i teraz nie wiem czy nie popełniłem błędu....hmmmmmm
    No tak... najpierw pytasz o szkiełko i pokazujesz przykładowe fotki krajobrazu i tu szkiełko sprawdza się elegancko natomiast fotografia imprez przy słabym świetle to już inna bajka
    Ostatnio edytowane przez jarekf34 ; 12-03-2018 o 23:19
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Imprezy to dość ogólne określenie, ja unikam uwa do fotografowania ludzi, nie chodzi mi o światło ale o perspektywę i zniekształcenia ludzi. Unikaj fotografowania w ten sposób zwłaszcza kobiet, z którymi chcesz jeszcze kiedyś pogadać Wolę już Sigmę 17-50/2.8.
    Piszac imprezy miałem na mysli dyskoteki. Już rozumiem ze popełniłem błąd jeżeli chodzi o jasnoś obiektywu. Mam oczywiście lampe błyskowa zewnetrzna bo bez tego ani rusz ale troche przez to wlasnie fotki wychodza sztywne (zimne kolory). Ale własnie ludzie polecali mi szerekokatny obiektyw do robienia zdjec na imprezach ze niby fajny efekt i wiecej ludziska sie miesci w kadrze. Jakbyscie sie do tego odniesli ? Jakie obiektywy jeszcze byście polecili oprócz tej Sigmy 17-50/2.8 ?? Byłbym bardzo wdzieczny za opinie ....

  7. #17

    Domyślnie

    Wiesz, "fajny efekt" to pojęcie względne, komuś mogą podobać się (nie przeszkadzać) np. nieproporcjonalne ręce czy nogi ludzi, bo ważniejsza będzie kwestia zmieszczenia w kadrze. Komuś może nawet podobać się efekt z fisha Natomiast jasności szkła raczej nie przeskoczysz, podobnie jak pewności AF.
    Były na forum wątki o fotografowaniu w klubach, popatrz. Wymagania sprzętowe są przy takich zdjęciach raczej spore, pewnie zaraz koledzy polecą FX i będą mieć rację, wszystko jest kwestią budżetu i oczekiwań.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wiesz, "fajny efekt" to pojęcie względne, komuś mogą podobać się (nie przeszkadzać) np. nieproporcjonalne ręce czy nogi ludzi, bo ważniejsza będzie kwestia zmieszczenia w kadrze. Komuś może nawet podobać się efekt z fisha Natomiast jasności szkła raczej nie przeskoczysz, podobnie jak pewności AF.
    Były na forum wątki o fotografowaniu w klubach, popatrz. Wymagania sprzętowe są przy takich zdjęciach raczej spore, pewnie zaraz koledzy polecą FX i będą mieć rację, wszystko jest kwestią budżetu i oczekiwań.
    Dzieki bardzo

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 22:34
  2. Nikkor AF-S DX55-200 - SIGMA 70-300APO DG MACRO - SIGMA 28-300AF DG
    By mariuszpe in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 13:39
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 21:18
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2008, 22:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •