Close
Kup Forumowy Kalendarz

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Domyślnie Studniówka 2018

Studniówki ciężki temat podobno, ale ja spróbowałem swoich sił w tym temacie, i nie było tak źle jak niektórzy mówią Sala była bardzo ładna, ale drewniany sufit, więc było troszkę gimnastyki z błyskaniem ...

0

1

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-02-2018 o 00:03

Domyślnie

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-02-2018 o 00:53

Domyślnie

Chyba wszystkim się podobają, skoro nikt nie pisze Potwierdzam więc, dla mnie się podobają, bardzo. Ogólnie Twoje zdjęcia są po fajnej obróbce i kadry wiadomo - czasem się zastanawiam, jak Wy wprawni fotografowie to robicie, bo niby tez mam aparat i obiektyw/y. Jedyne co mogę napisać więcej, to ostatnie zdjęcia z błyskiem na wprost są po prostu mniej lepsze od tych wcześniejszych. Ale jak rozumiem, z uwagi na salę, było trochę różnorodności z błyskaniem.
    D750, D800, D80 i kilka szkiełek

Domyślnie

Sądzę jednak, że tylko tobie się podobają.

Domyślnie

temat ciężki... pierwsze 3 zdjęcia coś zaczynają a. potem jazda... kaszana. obróbka mi się podoba, ale z kadrów nic, sceny jak jedzenie rosołu

Domyślnie

Ja tam za bardzo gimnastyki z błyskaniem nie widzę, zwłaszcza na ostatnich a poza sufitem drewnianym były jasne dekoracje także tym bardziej problemu nie powinno być. Co do zdjęć, to jeśli masz uchwycone wszystkie pary i sensowne zdjęcia grupowe to powinni być zadowoleni, aczkolwiek obróbka jak na studniówkę za bura moim subiektywnym zdaniem.

Domyślnie

@Carolco miło że się podobają. No te zdjęcie było takie celowo robione, troszkę żeby rozmazać światła w tle, tam kilka takich jest

@jalk uwierz mi ta sala jest bardzo ciężka, bywałem tam też na weselach. Masz drewniany sufit pod kątem a z niego wystające ścianki które blokują światło, ale od których też można odpowiednio odbić światło, ale przy ludziach poruszających się tak szybko, ciężko stać w jednym miejscu. W dodatku masz wnęki z sufitem gdzie jest niżej i jest normalny biały. W każdym miejscu jak staniesz masz inaczej i trzeba coś przestawiać. Sala nie należy do tych co sobie ustawisz raz dobrze parametry w aparcie i lampie i jedziesz już do końca na tych samych ustawieniach
    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Sądzę jednak, że tylko tobie się podobają.
    Sądzę że nie, bo młodzi ze studniówki bardzo zadowoleni, w sumie nie tacy młodzi bo technikum, na ślubie robisz zdjęcia pod PM i martwisz się o opinie dwóch osób - tutaj musisz zadowolić więcej głów
    Chociaż pisałeś mi w wiadomości prywatnej że podobają Ci się zdjęcie do lustra z bombelkami - więc nie wszystko stracone. No ale dzięki za aż takie angażowanie się aż tak w mój warsztat. Mogę Ci podać jeszcze maila na którego będziesz mógł do mnie dalej pisać jak tu będzie skrzynka zapchana
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-02-2018 o 15:06

Domyślnie

Po pierwsze to mysle, ze stanowczo wstawiles za malo zdjec i przez to nie da sie ocenic

Tak malo, ze na poczatku dwa zdjecia sie powtarzaja

Ja bym z tego po prostu wybral 10-15 the best i wtedy bylby dobry set. Bo tak to sa zdjecia, ktore mi sie podobaja i takie ktore nie.
    Technicznie wszystko gra, poza tym dziwnym brazowo-burym zafarbem na wiekszosci zdjec, ktory mi osobiscie sie nie podoba.
    Nie lepiej jakby byl "clear" zamiast buro...

Np 2 portrety grupowe. 38 jest akurat, kazdy ma inna mine, widac ze jest zabawa poprzez tlo, jest dynamika na tym zdjeciu. Taka chwila wyjeta z dobrej dynamicznej zabawy
    A 37 ot stanela na sztywno grupka ludzi przed obiektywem.
    To po co w secie 37 jak zaraz po nim jest o wiele lepsze 38.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 15-02-2018 o 15:00
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Sądzę że nie, bo młodzi ze studniówki bardzo zadowoleni, w sumie nie tacy młodzi bo technikum, na ślubie robisz zdjęcia pod PM i martwisz się o opinie dwóch osób - tutaj musisz zadowolić więcej głów
    Jako człowiek, który na studniówce jest co roku i co roku podziwia efekty pracy fotografów, mogę Ci napisać, że zdziwiłbyś się jaki kicz i masakra się tym młodym ludziom podoba
    A na poważnie, zdjęcia ok, też widziałbym obróbkę bez mody ślubnej. Ciężej jest pokazać taki reportaż, musiałbyś zapewne pokazać ich z pięć razy więcej. Prawie nie ma poloneza, brakuje zdjęć "koleżeńskich", czy w parach, takich "podwiązkowych" w necie nie toleruję, bo są często upokarzające dla studniówkowiczów (oczywiście wiem, że oni sami je dają na fejsy, ale oni sobie mogą szargać wizerunek, fotograf nie powinien). Zdjęcia z zabawy ok, dj coś słabo świecił Zdjęcia z błyskiem na drugą kurtynę wyglądają fajnie z ryby, albo z zooma.
    Ktoś tu pisał... Fajny początek, a później taki misz masz

Domyślnie

@krzysztofz24 w tym sęk że ja nie ingeruję w takie sytuacje, oni na 37 tak się ustawili w gronie swoich przyjaciół- i jest sekunda na zrobienie zdjęcia, bo nikt nie czeka na Ciebie aż ich poprzestawiasz, szczególnie że to młodzi i energiczni ludzie, ustawiają się do zdjęcia dosłownie na sekundę a później dalej każdy w swoją stronę i latanie po parkiecie, więc nie ma drugiej szansy. A wystawiłem dwa, bo można sobie zobaczyć jedno takie, a drugie takie
    No ale może macie racje, za dużo tych zdjęć wstawiłem, ale generalnie ciężko mi się zawsze zdecydować przy takich ilościach zdjęć - ja mam zawsze z tym problem. Bo bardzo dużo zdjęć z tego mi się podoba.

Jako człowiek, który na studniówce jest co roku i co roku podziwia efekty pracy fotografów, mogę Ci napisać, że zdziwiłbyś się jaki kicz i masakra się tym młodym ludziom podoba
    Ja przeglądałem zdjęcia innych fotografów przed tą studniówką, bo chciałem się przygotować, i widziałem foty, mało jest, naprawdę mało jest ciekawych zdjęć bo nikt z poważniejszych fotografów nie chcę się za to brać, nawet moi znajomi kamerzyści i fotografowie opowiadali(z realu) jak zrobili materiały jakiś kiepskich studniówek, gdzie dzieciaki chodziły na czworaka już po polonezie i później walczyli z 10tkami negatywnych wymyślonych opinii na swoich stronach przez młodych (bo kogoś nie było na zdjęciu, bo tamto, bo siamto - okazywało się że ten ktoś naebany całą noc w kiblu przesiedział, ale negatyw musiał wystawić) a mi zależy o opinii bo dużo wszystkiego się dzieje z poleceń u mnie. Ale Póki co z tego co widzę wszyscy zadowoleni, bo studniówka w styczniu była i na razie pojawiły się tylko pozytywne opinie Zdjęć z poloneza jest dużo, tych grupowych z podwiązkami też, tak samo jak zdjęć przy ściance "koleżeńskich" z lampami studyjnymi.
    dj coś słabo świecił
    No mi też brakowało więcej "discoświateł"

@madebyzosiek i Panowie, dzięki za bardzo konstruktywne opinie.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-02-2018 o 15:33

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni