Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Własne logo/Znak wodny/ podpis na zdjęciach

    Witam

    Od jakiegoś czasu próbuje ogarnąć jak stworzy własne logo/podpis i umieszczać je na moich obrabianych zdjęciach. Na razie efekty są bardzo mizerne, dlatego chciałbym spytać bardziej doświadczonych w tym temacie jak to ogarnąć. Chodzi mi o to, czy są do tego specjalne programy itp? jak to wogóle ugryźć?
    D850, Z6II, S150-600 Sport, N50 1.8G, N85 1.8G, S35 1.4 Art, T15-30 2.8, Z24-70, Z14-30

  2. #2

    Domyślnie

    Photoshop i stworzenie warstwy częściowo przezroczystej,
    to najprostszy sposób.
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Prościej jest chyba w Lightroomie - w ustawieniach eksportu dodajesz zdefiniowany znak wodny (grafikę albo tekst) i każde eksportowane zdjęcie go otrzymuje. A ustawienia eksportu też możesz sobie zachować i ponazywać, żeby mieć jedno np. z dodawaniem znaku wodnego, a drugie bez

    Znak wodny możesz też dodać za pomocą darmowego IrfanView - pojedynczo do każdego zdjęcia oraz przy przetwarzaniu wsadowym - troszkę o tym napisałem na moim blogu
    Ostatnio edytowane przez kkokosz ; 04-12-2013 o 07:55

  4. #4

    Domyślnie

    Jak dodać do zdjęcia znak wodny w lightroomie to wiem, tylko jak i czym go zrobić? Czy istnieje jakiś program do tego typu rzeczy, gdzie można w prosty sposób nie będąc grafikiem zaprojektować ładne logo z podpisem, wybrać ładną czcionkę itd?
    D850, Z6II, S150-600 Sport, N50 1.8G, N85 1.8G, S35 1.4 Art, T15-30 2.8, Z24-70, Z14-30

  5. #5

    Domyślnie

    Jak kolega wyżej napisał Photoshop, albo Gimp, Corel generalnie możesz zrobić w każdym programie, który pozwala zapisać plik z rozszerzeniem *.png
    Ograniczyć cię może jedynie twoja wyobraźnia

  6. #6

    Domyślnie

    Do samego logo najlepiej chyba jakiś wektorowy - ja używam Corela, ale chyba jest darmowy Inkscape, też niezły I rzeczywiście, jedynymi ograniczeniami są wyobraźnia i... umiejętność korzystania z danego programu

  7. #7
    Fotom-foto
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak wcześniej wspomniano, najłatwiej za pomocą Photoshopa + użycie przezroczystości. W Internecie znajduje się mnóstwo tutorialów, jak to zrobić. Jakkolwiek, zarówno Corel jak i PS są programami kosztownymi, to najłatwiej jest znaleźć darmowy, taki jak GIMP.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Też się kiedyś nad tym zastanawiałam i nawet próbowałam zrobić to w Canvie. Coś tam wyszło, ale raczej nie takie o jakim marzyłam. Pewnie muszę jednak popracować nad tym w Corelu.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam tylko nadzieję że nikt nie będzie wstawiał na swoje zdjęcia takich koszmarków jak na tych przykładach...
    Zdecydowanie zaburza to odbiór fotografii nie mówiąc o tym że wygląda to idiotycznie.
    Dobry znak wodny powinien byc tak zrobiony zeby nie zaburzal odbioru zdjęcia.
    Tu możesz zobaczyć jak taki znak może wyglądać na zdjęciach:

    https://stock.adobe.com/es/search?fi...=&aco=New+York


    https://www.dreamstime.com/wildlife-...image107245625



    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •