Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: WU

  1. #1

    Domyślnie WU

    Witam
    Przedstawiam kilka zdjec zrobionych na terenie uniwersytetu.
    Wszelkie uwagi mile widziane
    Zapraszam

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3028-Bearbeitet-2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	966,1 KB
ID:	4918

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3200-Bearbeitet.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	695,8 KB
ID:	4919

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3114-Bearbeitet.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	2,14 MB
ID:	4920

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3136-Bearbeitet.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	1,13 MB
ID:	4921

    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3092-Bearbeitet.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	1,79 MB
ID:	4922

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3219-Bearbeitet-Bearbeitet.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	4923

  2. #2

    Domyślnie

    3 rewelacyjna, piękne kolory, kadr i konstrukcja.
    6 też ma potencjał ale niepokój budzą krawędzie i niebo przy nich.
    Tak samo LD warto ten krzak było usunąć.

    Ogólnie bardzo dobry set z kapitalną 3

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje. Milo, ze sie podoba
    Nad 6 jeszcze popracuje. Mam w oczach jak to ma wygladac, ale nie wyszlo mi to tak do konca.

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie również podobają się te zdjęcia - i również mam podobną uwagę do ostatniego. Przypominam sobie, że zupełnie podobną miałem do zdjęcia tego kościółka w Wiedniu obok ONZtu (tego ichniejszego La Defense ).

    Zacznę od tego, że ludzie często nie zdają sobie sprawy, że fotografując taką modernistyczną architekturę zupełnie kluczowe staje się staranne kadrowanie. Ale nie takie zwykłe, 'troszkę' staranne - tylko zayebiście staranne, bo w tej siatce wzajemnie przenikających się wyrazistych linii każda niestaranność staje się widoczna w trójnasób. Wyjątkowo dobrze widać wtedy każdą obsuwę: a to stanięcie nie w tym miejscu co trzeba, a to krzywe zbiegi, małe koślawości perspektywy zostają wyolbrzymione, a drobne zdawałoby się niedoskonałości potrafią popsuć cały efekt.

    Cieszy mnie, że starannie kadrujesz i zwracasz uwagę na takie sprawy, ale z drugiej strony nie samym prostym zbiegiem i brakiem koślawości człowiek żyje. To bardzo dobrze, że kadry są staranne, ale one, te kadry powinny jeszcze być intrygujące, na ile się da nieschematyczne, świeże w całości przekazu.

    Porównując do portretu: cztery pierwsze zdjęcia (1, 2, 4, 5) to jakby najprostszy portret en face; aparat na wprost i koniec. Nie twierdzę, że to źle, ale czy frapująco? Może jako jedno, dwa tak - ale jako tzw. większa połowa zestawu? Nie mam takiej pewności.

    Trójka na tym tle wyróżnia się po pierwsze lekką niebanalnością kadru, po drugie dobrym kolorem i to zdjęcie jest ozdobą zestawu. Dobre zdjęcie, serio.

    Ostatnie ma świetne zadatki: wyborny pomysł, niezły kadr (spróbowałbym nie trzymać najwyższej krawędzi tak ściśle równoległej do brzegu kadru, skoro cały budynek jest po skosach) - niestety obróbka jest dla mnie dalece przesadzona. A halo na krawędziach budynku to już nie przesada, tylko oceniłbym jako po prostu błąd. Nie odpuszczałbym temu zdjęciu, bo zasługuje na lepsze podanie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuje za porady i cenne wskazwki, ktore sa dla mnie bardzo wazne i pomagaja mi w dalszym rozwijaniu sie.
    Nad tym ostatnim zdjeciem jeszcze popracuje. Mam nadzieje, ze cos mi z tego wyjdzie.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Chciałbym wiedzieć co to za uniwersytet, a bardziej gdzie

  7. #7

    Domyślnie

    To jest miasteczko akademickie w Wiedniu. WU (Wirtschaftsuniversität Wien).

  8. #8

    Domyślnie

    Super. Takie w stylu Alka Małachowskiego, którego prace mnie od jakiegoś czasu fascynują.
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  9. #9

    Domyślnie

    1,3,4,5 - świetne!
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •