Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Spacerowa stałka do D2x czy może coś innego?

    Nakreślę temat trochę szerzej żeby może pominąć propozycje, które będą się pokrywać z tym co mam
    Z jednej strony mam D700 i do niego takie obiektywy. Sigma 18-35 (1:3.5-4.5), Tokina 28-70 (1:2.8 ) no i Nikkor 80-200 (1:2.8 )

    Z drugiej D2x, którego ostatnio najczęściej zabieram na jakieś spacerki (krajobrazy, zabytki czasem jakieś ogólnodostępne imprezy). Na ten moment mam i najczęściej używam z nim Tokiny 28-210 (zanim nabyłem 80-200 to i czasem używałem ją z D700) albo Nikkora 28-100 (kupiony ostatnio z przypadku za grosze).
    Tokina nie powiem przy dobrych warunkach oświetleniowych generowała obraz jaki w miarę mi pasuje, ale tak jak teraz (gdy szaro, buro i nijako) to oba w.w. na pełnym otworze nie porażają jakoś wybitnie. Ani kolorystycznie ani ostrością. Zastanawiam się więc by je na coś wymienić. Dobrze przy tym by koszt zakupu "czegoś innego" nie zabił finansowo.

    No i pomyślałem, że może warto by było zainwestować w jaką stałkę? No bo w sumie takiej szerszej to żadnej nie mam (z małym ale ).
    Na ten moment widzi mi się mocno Nikkor 35 F1.8 (przynajmniej z opisów internetowych). Jego może bym się skusił i kupił nowego. Czytam jednak forum i niektórzy piszą dobrze o Sigma 30 1.4 (używany). Jest jest jeszcze taka opcja stałki - mam Zaissa Flektogon 35 (1:2.4). Jego (jakbym pozostał przy tej opcji) przerobiłbym na mocowanie nikona.
    A może warto pójść w inną stronę? Ktoś coś podpowie ciekawego?

    Finalnie jeszcze jakby były takie sugestie. Nie jest tak, że tych "lepszych" obiektywów co mam nie podłączam do D2x. Owszem biorę i używam (chętnie np. 80-200). No ale dobry obiektyw nie jest zły więc może warto jednak coś jeszcze zakupić.

  2. #2

    Domyślnie

    D700 + N35/2 i zapomnisz o D2x...

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawie brzmi Domyślam się, że pełnej klatce rozwinie skrzydła ale i na d2x pewnie dałby radę.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam takie pytanie- co daje Ci D2x czego nie masz w D700?

  5. #5

    Domyślnie

    Najbardziej to przyjemność posiadania go

    Technicznie wiem, że nic. Ale.. chciałem mieć drugi aparat w razie jakichś kłopotów z d700. I ten spełnił moje 3 kryteria minimalne jakie założyłem. Był tani,i miał ~14 mpx i raczej nie stwarza problemów jakie niektóre nowsze konstrukcje.

  6. #6

    Domyślnie

    Ok. W sumie jeśli rozważałeś 30 mm pod DX to pomyśl nad 50/1.8G pod D700.

Podobne wątki

  1. Torba spacerowa - D90 + 17-50 2.8
    By Prezo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 22:04
  2. [ Portret ] [.Maciej] Pierwsze śniegi spacerową porą
    By M-P in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 02:28
  3. [ Portret ] Sylwia, spacerowa sesja :)
    By mount in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 19:12
  4. Blenda "spacerowa"
    By morawgrz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 23:17
  5. [ Sport ] [speedway] Stal Gorzów - Stal Rzeszów 51:41
    By prz3mo in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •