Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy
    "Wyrażam/Nie wyrażam zgodę/y na opublikowanie pliku XMP"
    Co do tego zapisu. Myślę, że jest zbędny.
    Wysłanie pliku nie jest obowiązkowe. Bo być nie może. Wiele wywoływarek nie generuje tego pliku (albo generuje inny). Napiszmy więc w regulaminie, że xmp zwycięskiego pliku (o ile będziemy go posiadali) zostanie opublikoway.
    Wysyłając xmp zgadzasz się na jego publikacje.
    Jeśli ktoś się nie zgadza to go nie przysyła. I tak nie musi tego robić.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    @Jacek_Z tu się z Tobą zgodzę. Już jakis czas temu w jednym z wątków poruszyłem temat plików xmp. Od jakiegoś czasu już nie pytam ludzi o zgodę na publikację. Jeżeli mam plik, a nie mam zgody to takiego pliku nie dodaje do paczki. Całkowite pozbycie się plików xmp może spowodować różne kombinacje w innych niedozwolonych programach.
    Kanał YT ​? ??​

  3. #23

    Domyślnie

    Siema
    Cisza tu straszna. Czas chyba zakończyć tą dyskusje. Proponuje i od edycji nr 161 punkty będą liczone w sposób przedstawiony poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	121.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	5734

    Reszta zostaje tak jak jest z wyjątkiem, który mówi o publicznych głosach. Cykl będzie trwał 10 edycji. Jeżeli punktacja sie nie sprawdzi to przy kolejnej edycji będzie można poprawić.
    Kanał YT ​? ??​

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Taka punktacja po paru rawkach może zniechęcić w połowie do uczestnictwa patrząc na to ile punktów ma czołówka, tak już było jakiś czas temu i wtedy było sugerowane żeby punktów było mniej i mniej je otrzymujących, 3-4 max 5 najlepszych prac i punktów na tyle mało że ktoś w połowie zabawy zdobywając punkty nadal ma satysfakcje z tego.

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ale dlaczego ktoś kto zaczął później ma mieć lepiej? Z punktu widzenia "stałego" uczestnika to nie jest fajnie. Punkt widzenia zależy ....
    Punktacja jest OK.
    Dopóki nie będzie dużych nagród to punktacja nie ma olbrzymiego znaczenia. To tylko zabawa i satysfakcja. Nie sądzę by zniechęcała spóźnialskich.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    @koesh racje masz. Ale... Z drugiej strony... Nie gramy tu o złote gacie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak było, ludzie nie dołączali do cyklu pisząc że poczekają aż się zacznie nowy, musiałbym szukać starych rawków żeby to cytować ale wtedy chyba z Arczim? dyskutowaliśmy nad punktacją i nawet była zgoda jakaś że mało punktów i mniejsza liczba prac podchodząca do punktacji.
    Ja tylko doradzam na podstawie tego co było bo zabawa się psuła czym dłużej trwała i ubywało uczestników.

  8. #28

    Domyślnie

    To może olejmy punkty... Nie dojdzie do takich sytuacji....
    Kanał YT ​? ??​

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to tak od skrajności do skrajności, gigantyczna punktacja lub bez niej, a przecież można zrobić 1m - 4pkt, 2m - 2pkt, 3m - 1pkt, proste i czytelne, to pozwoli nawet w połowie dołączyć chyba że będzie jakiś dominator

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak było, ludzie nie dołączali do cyklu pisząc że poczekają aż się zacznie nowy, musiałbym szukać starych rawków żeby to cytować ale wtedy chyba z Arczim? dyskutowaliśmy nad punktacją i nawet była zgoda jakaś że mało punktów i mniejsza liczba prac podchodząca do punktacji.
    Ja tylko doradzam na podstawie tego co było bo zabawa się psuła czym dłużej trwała i ubywało uczestników.
    To nie była czasem ta edycja @spiritusa z analogiem do wygrania?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze - w czym D610 jest lepsze od D7200?
    By NikD in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 20:32
  2. Czy nowsze, zawsze jest lepsze?
    By Mekano in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 04:24
  3. [ Przyroda ] Nuty, które kadrowanie jest lepsze?
    By wielicki in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 20:24
  4. D70s vs Olympus E510 czyli lepsze jest wrogiem dobrego?
    By zawierta in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 08:46
  5. Które oznaczenie systemu jest nowsze i lepsze
    By jurekb in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •