Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Question RAWki. Czy lepsze jest wrogiem dobrego?

    Siema

    Chciałbym zachęcić Was do dyskusji o RAWkach. Z kilku stron dostałem "sygnały" o zmianach jakie moglibyśmy wprowadzić. Sam zmieniać nie zamierzam bo to nie moja zabawa, tylko nasza. W kilku punktach postaram się zacząć i liczę na to, że będziecie tu nie mniej aktywni jak wątkach zabawowych.

    1. Pierwszy temat to głosy. Jak zauważyliście od dwóch edycji Wasze głosy są publiczne.
    - W regulaminie znajdzie się punkt mówiący o tym, że zakazuje się głosowania na własną pracę. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji głos ten nie będzie liczony,
    - W przypadku oddania głosów na więcej prac niż dopuszcza to regulamin wszystkie głosy będą nieważne.

    2. Kolejny pomysł dotyczy zwycięzcy, ewentualnie 3 pierwszych miejsc. Chodzi o to, że po zakończeniu głosowania zwycięzca lub uczestnicy z 3 pierwszych miejsc opisaliby krótko i zwięźle kroki jakie zrobili podczas obróbki. oddaje to do Waszej dyskusji. Wiem, że taki temat był już poruszony w wątku z zabawy.

    3. NO LIMIT. W mojej ocenie ta edycja ma bardzo mało uczestników. Może zlikwidować tą edycję, a w zamian stworzyć np. edycje tylko b&w albo mono koloru? Odbywało by się to cyklicznie co pełna edycję.

    4. Punktacja.

    1 miejsce - 3pkt
    2 miejsce - 2pkt
    3 miejsce - 1pkt

    Może macie jakieś rozsądne propozycje?

    5. Nagrody.
    Nagroda dla zwycięzcy całego cyklu. Np. książka, forumowa smycz, kubek, koszulka... Odnieście się też do tego punktu bo nie wiem czy sponsora szukać

    Nie chce robić rewolucji w RAWkach bo w mojej ocenie nie jest źle. Delikatna kosmetykę zostawiam Waszej ocenie

    Miłego wieczoru
    Pozdrawiam
    Kanał YT ​? ??​

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    1. OK
    2. Nie wiem czy nie zniechęci to ludzi do udziału, każdy przymus może psuć zabawę.
    3. Dlatego że ta zabawa wymaga użycia najczęściej Ps lub podobnego programu co wymusza jakieś tam umiejętności i poświecenie więcej czasu.

    4.

    5pkt - 1 miejsce
    3pkt - 2 miejsce
    2pkt - 3 miejsce
    1pkt - 4 miejsce
    plus trzy punkty do rozdania dla dawcy rawka dla prac jakie mu się podobały, można wydać wszystkiej dla jednej pracy jak i po jednym dla trzech lub na dwie po odpowiednio 1 i 2 punkty, wydać punkty trzeba przed zakończeniem na 1-3 prace


    Cykle zrobiłbym nie więcej jak 5 głosowań, a to dlatego żeby w połowie ludzie nie zniechęcali się patrząc na to ile punktów już mają ludzie nazbierane.

    nolimit zastąpiłbym rawkiem od administracji, musi to być sztuka genialna, która ma szansę po zabawie stać się czymś bardziej "wartościowym" co by mogło nawet kiedyś trafić do głosowania na zdjęcie kalendarzowe.
    Żeby nie zagęszczać zabaw i urozmaicić może być na zmianę edycja gdzie wykorzystane powinno być logo forum, nie wiem po co i dlaczego ale taki pomysł mi przyszedł do głowy.
    nolimit szalone kosmiczno-apokaliptyczne też bym zostawił co jakiś czas potrzeba lekkiego szaleństwa
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 12-02-2018 o 18:50

  3. #3

    Domyślnie

    Ok. To lecim.

    Ad 1.
    Oba pkt brzmią sensownie. Mogę się pod tym podpisać.

    Ad 2.
    Mała szansa na to. Jak ktoś chce, może opisać dobrowolnie. Próba wymuszenia tego źle się skończy...

    Ad 3.
    No Limit jest fajne. Zostaw. Zawsze można jakąś Godzillę czy Zmutowane Pomidory wsadzić.
    Sugeruję dopisać w pierwszym poście coś w ten deseń:
    Nie ma obowiązku użycia wszystkich rawów. Można obrobić pojedynczy, używając dowolnych narzędzi.
    I podkreślić to jakimś oczobijnym kolorem, żeby nie przepadło.

    Ad 4.

    Brzmi sensownie. Jest też opcja
    1sze miejsce 4pkt,
    2- 3
    3- 2
    Cała reszta 1pkt

    Ad 5.

    Nagrody... Hm... Ciężko powiedzieć...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Nolimity chca usuwac...z czego ja bede smial?
    Odnosnie calej reszty to jestem za.

    Lysy nie lepiej by bylo glosowanie puscic? Malo kto bierze udzial w takich dyskuajach. Wiecej zaglosuje.

    Proponuje:
    §1 Tak
    §1 Nie
    §2 Tak
    §2 Nie
    §3 Tak
    §3 Nie

    Itd
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    1. Tak

    2. Jak pisałem gdzieś wczesniej, nakazac nagrywanie filmików!!11jedenjeden
    A na poważnie. Nakazywanie bez sensu. Jedni nie będą chcieli sie dzielić techniką, inni nie, jeszcze innym sie nie bedzie chciało. Zawsze mozna napisać pw do tego co wygrał, lub tego, którego praca sie nam podoba by opisał.

    3. Łapy precz od nołlimituf!

    4. Tu sie nie znam sie. Twoja opcja dobra, koesh'a tez ciekawa.

    5. Nagroda na pewno ciekawa, uścisk dłoni admina i wspólna słit focia, myszka, która jakiś moderator kogoś zbanował, koło od roweru kierownika producenta

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    ... koło od roweru kierownika producenta
    W nagrodę Kierownik Producent pozwoli umyć rowerek...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #7

    Domyślnie

    ad 1. Dodał bym jeszcze zakaz udziału w głosowaniu w kolejnej edycji.

    ad 2. A jak nie napiszą to dyskwalifikacja? Ban? Prokurator? To położy zabawę.

    ad 3. Proponuję dopisać, że można podesłać jedną, dwie lub trzy prace w przypadku użycia tylko pojedynczych rawków lub jedną w przypadku wykorzystania dwóch lub trzech w swojej pracy. I proponuję dopisać, że nie dodajemy niczego z zewnątrz, tylko wykorzystujemy to, co jest w tych rawkach oprócz własnej inwencji pędzlem, sprajem, itp.

    ad 4. Punktacja jest dobra, jeżeli ktoś ją lubi. Dla mnie tutaj jest trochę bez sensu, bo jak porównać np. pierwsze miejsce przy pięciu uczestnikach i ilości głosów 5 z trzecim miejscem przy 30 uczestnikach i i uzyskaniu 30 głosów? Żeby punktacja miała sens, to trzeba wprowadzić zapisy na daną edycję pięciu czy dziesięciu zabaw i punktować tylko zapisanych uczestników. Wtedy w każdej zabawie by była taka sama ilość konkurentów. Wiem, że to jest głupie, ale tylko wtedy by było uczciwe. Jaki jest sens dołączania np. do czwartej zabawy w cyklu pięciu zabaw, jeżeli z góry wiem, że nie jestem w stanie zająć nawet trzeciego miejsca? To odstrasza. Zobaczcie do sąsiednich zabaw "Czy znasz..."

    ad 5. Jestem za. I tu wcale nie trzeba szukać wielkich sponsorów. Kiedyś jak częściej zaglądałem na forum, to nawet byłem sponsorem. Nie wiem, czy to było by legalne, ale można utworzyć konto w jakimś banku i wpłacać dowolnie jakieś kwoty 5zł, 10zł, ile kto chce, a Kierownik z tych pieniędzy ufundował by jakąś nagrodę-niespodziankę związaną z fotografią. Przelewy przez internet są darmowe, al jedno piwo mniej nie oznacza końca świata. Chociaż z tym piwem to mogę się mylić...
    Ostatnio edytowane przez rwpb ; 13-02-2018 o 22:41
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  8. #8

    Domyślnie

    Hej,

    Dzięki za opinie. Napiszę na razie szybko i w skrócie. Jak nie chcecie żeby NO LIMIT był tylko wspomnieniem to brać się do roboty. Obrońcy tego projektu nie widzę Waszych prac na skrzynce A tak na serio mamy tam tylko 4 prace... Co do nagród mam jakąś tam swoją wizję ale do nagród jeszcze daleko. Wiadomo, nie będzie to rower czy jego części.

    Zachęcam do dyskusji tych co jeszcze nie wyrazili zdania.

    Pozdrawiam
    Michał
    Kanał YT ​? ??​

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mikser z logo forum

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mikser z logo forum
    Popieram.

    I szklanka na % z w/w logo.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze - w czym D610 jest lepsze od D7200?
    By NikD in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 20:32
  2. Czy nowsze, zawsze jest lepsze?
    By Mekano in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 04:24
  3. [ Przyroda ] Nuty, które kadrowanie jest lepsze?
    By wielicki in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 20:24
  4. D70s vs Olympus E510 czyli lepsze jest wrogiem dobrego?
    By zawierta in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 08:46
  5. Które oznaczenie systemu jest nowsze i lepsze
    By jurekb in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •