Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Mikser powiadacie. A może coś w ten deseń:


  2. #12
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Opona klasa A da sie większa? Od traktora czy cuś?

  3. #13

    Domyślnie

    @Dex, może taką?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Oł je

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Tu próbujmy być serio.
    Może @And.N się wypowie?

    moje zdanie: (nie narzucam)
    - info o obróbce - jako prosba. Big prośba, ale tylko prośba.

    - no limit - nie trzeba używać wszystkich rawów, można 2 z 3. Rawy często nie pasują do siebie, więc może (mam taki pomysł) zrzucić pulę plików siemalysemu i to niech on decyduje jakie 3 pliki mają być montowane. Domyślnie - niech będą to pliki, które jakoś ze sobą "grają"

    - punktacja za 8 miejsc i za udział.
    1 - 10 pkt
    2 - 8 pkt
    3 - 7
    4 - 6
    5 - 5
    6 - 4
    7 - 3
    8 - 2
    udział - 1
    restart zabawy po 10 konkursach.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-02-2018 o 01:05
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Tym bardziej ja nie chciałbym niczego narzucać. Prowadzę podobną zabawę (popRAWka) na olympusclub. Wprowadziłem akurat cykl składający się z 10 edycji (odbywa się już trzeci), ale równie dobrze może być proponowany tu wcześniej cykl 5 edycji. Co do punktacji sądzę, że lepiej gdy tych miejsc punktowanych jest więcej. Może nawet 10, przykładowo: miejsce/punkty: 1/15 , 2/12 , 3/10 , 4/8 , 5/7, 6/6 , 7/5 , 8/4 , 9/3, 10/2 za 11 i dalsze miejsca 1 pkt. Zawsze na próbę można zrobić cykl 5 edycji z danym sposobem punktowania i zobaczyć jak to w praktyce wyjdzie. Później ewentualnie zmienić.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    - no limit - nie trzeba używać wszystkich rawów, można 2 z 3. Rawy często nie pasują do siebie, więc może (mam taki pomysł) zrzucić pulę plików siemalysemu i to niech on decyduje jakie 3 pliki mają być montowane. Domyślnie - niech będą to pliki, które jakoś ze sobą "grają" ...
    Z powyższym oczywiście się zgadzam. Teraz zdaje się też nie trzeba używać wszystkich RAW-ów.

    Co do opisu obróbki, jak ktoś dołącza plik .xmp to opis raczej zbędny mi się wydaje. Nie jestem zwolennikiem tych opisów, ewentualnie jako prośba to może tak. Najlepiej niech prowadzący tu decyduje, jak i w pozostałych kwestiach
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 16-02-2018 o 01:55

  7. #17

    Domyślnie

    Cześć

    Dzięki za dyskusje. Prawda jest taka, że nie spodziewałem się wielu więcej uczestników dyskusji Może trochę uporządkujmy. Widziałbym to tak:

    1. Sprawa jasna. Ankieta będzie publiczna. W przypadku:
    - oddania głosu na swoją pracę, głos ten będzie nieważny i zostanie odjęty. Tu można by wprowadzić zasadę, że pierwszy raz to żółta kartka, każdy kolejny taki przypadek to zakaz głosowania w kolejnej edycji.
    - zagłosowanie na więcej prac niż dopuszcza zabawa, wszystkie głosy są anulowane.

    2. Nie jestem zwolennikiem wprowadzania nakazu. Prośba wiadomo jak najczęściej się skończy. Widać to chociażby po podsumowaniu kolejnych edycji, jak chętnie uczestnicy wypowiadają się na tematy wystawianych prac. W większości prac dodawane są pliki .xmp gdzie można szybko i łatwo podejrzeć co autor zrobił, pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednim oprogramowaniem.

    3. NO LIMIT zostanie.

    4. Ile opinii tyle różnych wersji punktacji. Proponuje takie rozwiązanie dla cyklu składajacego się z 10 zabaw:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	punkty.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	30,1 KB
ID:	5189

    Zwycięzca musi być zawsze wyłoniony. Natomiast kolejne miejsca mogą być zajmowane przez większą ilość uczestników. Np. na miejscu 5 będzie 4 uczestników. Wtedy każdy z nich otrzyma po 45 punktów.

    5. Nagrody. Temat do dalszej dyskusji. Chyba, że kogoś zadowoli karnet na mycie "bajka" prowadzącego łysego

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Co do punktacji. Jeśli weźmie udział kilku - kilkunastu uczestników to ostatni dostanie coś koło 20 pkt. Skutek jest taki, że wystarczy wysłać byle co i tak się ma kilkanaście pkt.
    Proponuję punktować mniejszą ilość miejsc, za to nawet niech ktoś, kto nie dostał głosu to niech dostanie 1 pkt za udział.
    To doświadczenie z międzyforumowych. gdzie w sumie ktoś kto opuścił jeden konkurs nie miał szans w stosunku do tego co obsyłał wszystkie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Prośba wiadomo jak najczęściej się skończy. Widać to chociażby po podsumowaniu kolejnych edycji, jak chętnie uczestnicy wypowiadają się na tematy wystawianych prac.
    Nie do końca jest to prawdą.
    Nowa edycja często jest wystawiana prawie natychmiast po zakończeniu poprzedniej. Pisanie w "archiwalnym" wątku trochę mija się z celem, bo zagląda się do nowego. Pisanie w nowym wątku na temat prac, które są w innym wątku też chyba jest bez sensu. Była już dyskusja na ten temat, ale przewagę wzięły terminy... Nie każdy ma czas aby bywać na forum codziennie, a po dwóch dniach już jest któraś kolejna strona w nowym wątku.

    Jeszcze proponuję, aby w punktacji uwzględnić tych, co nie chcą brać udziału w punktacji, ale chcą wziąć udział w zabawie. Po prostu byliby nie brani pod uwagę przy rozdziale punktów.
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  10. #20

    Domyślnie

    @rwpb
    Moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego. Wątek z głosowaniem nie jest zamykany w momencie startu kolejnej edycji. Śmiało można przecież pisać w tym wątku na temat prac, sposobów obróbki itp. Przecież w czym problem. Chcę pisać na temat zakończonego głosowania, to piszę w tym wątku i tyle.

    Co do punktacji to najlepszym rozwiązaniem byłby brak punktów. I tak kto chce wziąć udział w zabawie, to i tak weźmie. Przecież nie gramy o "złote kalesony". Dla mnie mogłoby tego nie być. Ale więcej osób bierze udział w zabawie i dla niektórych rywalizacja jest ważna.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze - w czym D610 jest lepsze od D7200?
    By NikD in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 20:32
  2. Czy nowsze, zawsze jest lepsze?
    By Mekano in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 04:24
  3. [ Przyroda ] Nuty, które kadrowanie jest lepsze?
    By wielicki in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 20:24
  4. D70s vs Olympus E510 czyli lepsze jest wrogiem dobrego?
    By zawierta in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 08:46
  5. Które oznaczenie systemu jest nowsze i lepsze
    By jurekb in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-12-2007, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •