Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D300 wyswietlacz

    Co to może być?
    Gdy nie jest podświetlony to wygląda jak na zdjęciu, jakby był pomazany i popękany..
    Po włączeniu wszystko wygląda jak powinno i na menu i na zdjęciach nie widać żeby cokolwiek z nim było nie tak.

    1.jpg
    2.jpg

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W D300 to standard, szybka osłaniająca wyświetlacz łapie taką mgiełkę/smugi.

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to normalny proces zachodzący w czasie. Powierzchnia szybki i LCD od wewnątrz pokrywa się warstwą takiego nalotu.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    W D300 to standard, szybka osłaniająca wyświetlacz łapie taką mgiełkę/smugi.
    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Wydaje mi się, że to normalny proces zachodzący w czasie. Powierzchnia szybki i LCD od wewnątrz pokrywa się warstwą takiego nalotu.
    Ok. Dzięki za szybką reakcję

  5. #5

    Domyślnie

    Dużo czasu i kasy trzeba na naprawę ?Pytam,bo mam coś podobnego w d700.d300 miałem bardzo długo i jakoś nic takiego nie występowało

  6. #6

    Domyślnie

    A po co chcesz to naprawiać?

  7. #7

    Domyślnie

    Jest stara zasada zegarmistrzów: skoro szwajcarski zegarek dobrze chodzi, to go nie otwieraj.
    A mówiąc poważnie, w moim D300 już pół roku po zakupie zaczęło dziać się coś takiego - a było to niemal dekadę temu. I co? W czymś to przeszkadza? Zdjęcia wychodzą gorsze? Rozumiem psychiczny dyskomfort (sam też tak mam), ale szkoda czasu na kopanie się z koniem. Nowego wyświetlacza nie dostaniesz, bo i skąd, a wymontowany z jakiegoś zajechanego egzemplarza gwarancji nie daje. Rób zdjęcia, ciesz się zimą. Tak swego czasu radziłem sobie, tak też radzę Tobie. Ten wyświetlacz (ale tylko jako wyłączony) to po prostu najsłabsze ogniwo znakomitego weterana imieniem D300.

  8. #8

    Domyślnie

    Lata temu było to dyskutowane i to dosyć gęsto. Zaciekawiło mnie to wtedy, bo np. nieuszczelniony D90 nie miewał takich przypadłości... Jedną z przyczyn była nieszczelność obudowy D300 (mowa o aparatach nie styranych, bez gleby itp.) - pomiędzy LCD a szybkę ochronną dostawał się kurz.

    Możliwe że to coś jeszcze lub coś zgoła innego.

    Jeśli wszystko działa, rób zdjęcia i nie wnikaj.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 12-02-2018 o 22:39

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem inne "cyrki" pod wyświetlaczem w D300. Może kiedyś wrzucę zdjęcie... I to raczej nie miało nic wspólnego ze szczelnością skoro deszcz go nie potrafił zalać.

Podobne wątki

  1. Wyświetlacz LCD D700 vs D300
    By snajper in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 11:04
  2. Wyświetlacz D300
    By Wojtekk in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-12-2007, 00:42
  3. D40 - wyświetlacz
    By radek0981 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 18:22
  4. d300-osłona na wyświetlacz
    By waski79 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-11-2007, 14:00
  5. wyswietlacz lcd
    By bobo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-05-2006, 11:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •