Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Następca dla d5200

    Od dłuższego czasu chodzi za mną zmiana puszki na dającą większe możliwość. Obecnie mam d5200 i to była moja pierwsza lustrzanka, kupiona już dobre kilka lat temu, do tego moje obiektywy to S 17-50 2.8 i N 70-200 2.8 VRII. Obiektywy są jednym z powodów dla których chciałam zmiany, bo ten nikkor zdaje się nie współpracować dobrze z tym body - większość zdjęć, nawet statycznych jest nietrafiona, na pewno duże znaczenie ma tu bf (ostrość ustawiana na oczy wypada gdzieś przed uchem). Bardzo mnie to zniechęca, bo mimo iż się staram jak mogę to zazwyczaj potem okazuje się że większość zdjęć z sesji jest do wywalenia. Mogłabym pewnie oddać do kalibracji, ale i tak chciałabym w tym roku zmienić body więc nie widziałam w tym sensu.
    Od dawna czytam tu i w innych miejscach opinie i porównania poszczególnych puszek nikona ale nie umiem podjąć decyzji co będzie dla mnie wystarczające. Zależy mi na lepszej celnośći af i wyższym używalnym iso niż mam obecnie. Najlepsza (i najdroższą) opcją wydawał się d750, co do którego mam wątpliwości jedynie ze względu na awaryjność, no i cenowo wolałabym trochę tańsze body. Co do d700 trafiłam na różne opinie, ponoć autofokus super ale martwi mnie mała rozdzielczość i szumy, co więcej, może to i głupie ale boję się że to jednak już "przestarzały" model. Dość okazyjnie można kupić d800, jednakże czytając o nim odniosłam wrażenie że jest cięższy w użytkowaniu i miewa problemy z autofocusem- a po tym co mam w obecnym zestawie niczego bym tak nie chciała jak tego żeby to po prostu działało poprawnie. Mam świadomość ze kupując pełną klatkę sigma nie będzie pasowała, więc przypuszczam że na początku kadrowałabym zdjęcia nią robione a potem wymienię ją na coś innego. Nie ma tego problemu jeśli zostałabym w niepełnej klatce, tylko czy taka zmiana coś mi da? Nie chciałabym żeby to była tylko lekka różnica która za pół roku przestanie mi wystarczać.
    Wiem że nie napisałam wcześniej do czego chciałabym tego body używać - nie zajmuję się fotografią zawodowo i robię różne zdjęcia - za równo sport i zwierzęta jak i portrety czy okazyjnie jakieś rodzinne zdjęcia czy próby reportażu, więc potrzebuję czegoś wszechstronnego, i w miarę taniego - jak na razie nie zarabiam na fotografii więc sprzętt na siebie nie zarobi. Co powinno być najbardziej optymalnym wyborem?
    Ostatnio edytowane przez le-na ; 11-02-2018 o 20:46

  2. #2

    Domyślnie

    Za dużo się naczytałeś...
    Awaryjność D750 dotyczy zawieszającej się migawki, na którą jest akcja serwisowa. Nie masz się czego obawiać, zresztą użytkownicy zadowoleni nie są jakąś mniejszością, więc pewnie nie każdemu pada
    D700 ma rzeczywiście rozdzielczość 12 MPX, co może być niewystarczające - pytanie czy jest. Natomiast szumy... Cóż, po D5200 nawet 6400 z D700 będzie gładkie jak pupa niemowlaka (miałem takie wrażenie po D7100). Jeżeli chodzi o DXa, to D7200(D7500)/D500 da Ci sporo w zakresie możliwości samego aparatu, ale czy tak sporo w zakresie obrazka... Raczej nie... Może FX w innym wydaniu? Jeżeli boisz się (choć niesłusznie moim zdaniem) D700, to może D600/610? Cenowo ok, matryca na poziomie D750, do D5200 przepaść. Tylko Sigma 17-50 do sprzedania.
    Ps. A ta Sigma na kalibracji z aparatem była? Jak ma BF, to powinna

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i będzie dylemat czym zastąpić sigme po zakupie pełnej klatki, jeśli rozważasz D750 to wybierz D600/610 i do tego tamron 24-70, będzie super.

  4. #4

    Domyślnie

    Żaden obiektyw nie był kalibrowany, z sigmą to było tak że do niedawna nie używałam jej prawie wcale, wcześniej miałam sigmę 50-150 2.8 którą zmieniłam na obecnego nikkora 70-200 2.8 i dopiero od niedawna mam potrzebę czasem użyć szerszego kąta lub w ogóle czegoś krótszego niż ten tele. Nie sprawdzałam właściwie czy ona ma jakiś typowy bf/ff, chyba przyzwyczaiłam się do dużej ilości nietrafionych zdjęć i nawet nie zwróciłam uwagi czy tu jest coś inaczej. Przyzwyczaiłam się do myśli że i tak za chwilę ją pewnie będę sprzedawać.
    D750 swoje kosztuje i szczerze mówiąc liczę że znajdę jakąś zupełnie dobrą opcję za mniejsze pieniądze. Z tym wszystkim co czytam o różnych body mam ten problem że każdy patrzy na sprawę subiektywnie i ocenia porównując do tego czego miał okazję używać, więc ta sama puszka dla jednego będzie kiepska a dla innego super.
    Z tego co pamiętam d600 miał jakąś wadę więc go odrzuciła, chyba że się mylę? Coś też słyszałam że af bez szału i punkty głównie w centrum kadru.
    A co z d800 - nie ma co brać pod uwagę?
    co do obiektywów - myślałam o 24-70 albo stałkach, pewnie 35-50-85

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Za dużo "coś słyszałem", na forum masz dziesiątki tematów odnośnie "wad" D750 czy wad D800 albo wady D600, która stała się zaletą
    Jak kupisz pełną klatkę i też olejesz kalibracje czy to w body czy na gwarancji itp to nic ci nie da taka zmiana.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Za dużo "coś słyszałem", na forum masz dziesiątki tematów odnośnie "wad" D750 czy wad D800 albo wady D600, która stała się zaletą
    Jak kupisz pełną klatkę i też olejesz kalibracje czy to w body czy na gwarancji itp to nic ci nie da taka zmiana.
    To nie do końca tak że "olałam kalibrację". Do niedawna byłam przekonana że to ja nie umiem i jakoś głupio mi było zwalić winę za nietrafione zdjęcia na aparat czy obiektyw. Trochę się jednak podszkoliłam, dałam też do obejrzenia zestaw znajomemu fotografowi i potwierdził moje przypuszczenia co do występowania bf. Jeśli chciałabym zostać przy obecnym body to zapewne wszystko już by było oddane na kalibrację, jednakże mając w mam nadzieję niedługim czasie planowaną zmianę puszki uznałam że bez sensu teraz wszystko kalibrować żeby za parę miesięcy robić to znów.
    Czy mogę zaryzykować stwierdzenie że właściwie na co bym tego D5200 nie wymieniła to i tak będzie duża różnica i w AF i w ISO niezależnie od tego czy to będzie d700, d600 d800 czy d750? I że równocześnie zmiana na serię D7xxx nie ma tu wielkiego sensu i lepiej iść w FX?

  7. #7

    Domyślnie

    W zakresie AF zmiana na D7xxx ma sens. W zakresie iso tak sobie... Tylko D500 jakoś znacząco odstaje, ale w zakresie 1600-6400 D700 wygląda lepiej. Zmiana na FX wniesie sporo, niestety też kilogramów i wydanych złotówek, bi już zastąpienie Sigmy 17-50 2.8 nie jest tanie... Musisz przemyśleć bilans strat i zysków

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli masz pewność że twoja technika jak i umiejętności musza dać ostre zdjęcie to pozostaje regulacja obiektywu w body, a jeśli tego nie ma lub nie daje efektu to musi być zrobiona kalibracja w serwisie, albo darmowa jeśli mamy gwarancję albo płatna i na forum znajdziesz polecane firmy.
    Wybór obiektywu zawsze wymaga kontroli celności, trzeba szukać i wybierać, korekta w body pomaga ale czasami zoomy są rozjechane na różnych ogniskowych i wtedy klops.
    Zakup używanych obiektywów często pomaga jeśli sprzedający potwierdza że był kalibrowany, wtedy jest szansa że jeśli mamy regulacje w body to robimy korektę i już.

    Każdy FX da ci lepsze ISO, lepszy af ( jeśli go wykorzystasz ) generalnie też, a D7xxx ma sens tak samo jak i FX, wszystko zależy jakie obiektywy i co konkretnie oczekujemy do czego potrzebujemy sprzęt.

Podobne wątki

  1. D5200 AF-S
    By ban3an in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 16:27
  2. CLS w d5200
    By Yoshizaki in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2015, 12:30
  3. D90 czy D5200
    By root21 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 11-12-2014, 15:38
  4. D5200 i AF 70-300 D
    By benix in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •