Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Aparat do zdjęć produktowych/blogowych (galanteria/rękodzieło/biżuteria) do 1500zł

    Witam wszystkich serdecznie.
    Aparat - budżet 1000-1500zł.
    Niedługo będę potrzebował aparat do zdjęć produktowych + zdjęć stylizowanych na bloga/FB/Insta itd. Fotografować będę drobną galanterię (biżuteria / zegarki / okulary) i rękodzieło typu małe skrzynki / kuferki.
    Doświadczenie w fotografii jak i obróbce lightroom mam na poziomie początkującym. Będę teraz otwierał sklepy internetowe i zacznę od fotografowania telefonem. Zdobędę doświadczenie, zacznę robić obroty i chcę jak najszybciej zainwestować w aparat.
    Dysponuję światłem 4x85w i 1x125w 5500k + statywy i softboxy. Jedna 125w się zbiła dlatego tylko jedna została. Chcę zacząć od światła stałego i ewentualnie dokupić żarówki / blendy.
    Przeglądając od jakiegoś czasu internet upatrzyłem taki aparat jak Sony Cyber-shot DSC-RX100 który jest chyba najbardziej polecany. Nowy kosztuje około 1500zł więc jest to max budżetu a używanego nie chcę kupować ze względu braku faktury.
    Nie ukrywam że wolał bym się zbliżyć do 1000zł lecz większość w tej cenie nie obsługuje RAW. Jeżeli jest coś wartego uwagi w cenie 1k to się zainteresuje ale też chciałbym aby to był zakup bardziej długoterminowy więc jeżeli wybrany wyżej RX100 nada się najlepiej to na niego się zdecyduję.

    Myślałem nad zleceniem zdjęć profesjonalistą bo w końcu wydaje się to najrozsądniejsze lecz będę miał raczej spory asortyment i chciałbym próbować różnych branży aż coś załapie dlatego w przeliczeniu aparat + czas na naukę wychodzi korzystniej. Dodatkowo dochodzi możliwość w każdej chwili zaaranżowania fajnego zdjęcia na bloga itd.
    Patrząc na cenniki tańszych firm od packshot-ów w cenie aparatu miał bym około 100 zdjęć co da około 25/30 przedmiotów biorąc pod uwagę że na jeden przypadają 3/4 ujęcia.
    Jak najbardziej wiem że w takiej sytuacji płacę za dobry sprzęt i umiejętności lecz teraz pomyślałem że z czasem jak zdecyduje się na konkretny asortyment do sklepów to zainwestuje w profesjonalną sesję chociażby do zdjęć głównych produktów (które klient widzi jako pierwsze). A resztę robił bym samemu.
    Będę miał też dużą rotację różnych przedmiotów głównie ze względu na rękodzieło co skutkuje częstym dorabianiem zdjęć często unikalnych przedmiotów.
    No i przekonują mnie zdjęcia "blogowe" które mógłbym robić z możliwością fajnej głębi ostrości.

    Ostatnia sprawa jest taka że dowiedziałem się o czymś takim jak tethering którego chyba nie mógłbym wykorzystać przy wyżej wymienionym kompakcie? W sumie mini studio miał bym obok biurka i magazynu więc wydaje mi się że rozsądne było by uwzględnienie możliwości podglądu na żywo na monitorze.

  2. #2

    Domyślnie

    O, powtórka z rozrywki?
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=281788
    Przeglądnąłem tamten wątek, porady to
    - kup aparat, nawet stary, byle dawał Ci kontrolę nad tym, co robisz
    - zostaw halogeny, dają światło dobrej jakości, ale jak już musisz coś kupić, to kup lampy błyskowe
    - najważniejsze to umiejętności i doświadczenie, które można zdobyć np. poprzez warsztaty czy po prostu rozmowę z jakimś doświadczonym fotografem.
    Nie skorzystałeś z zaproszenia kolegi, który oferował swoją pomoc, chyba, że potem jakoś się umówiliście - sądząc po tym temacie, raczej nie.
    Minął prawie rok, i mamy
    - będę otwierał sklepy (jak poprzednio)
    - zdjęcia telefonem (chyba jak poprzednio)
    - przy energooszczędnych świetlówkach (jednak kupiłeś to, co każdy odradzał)
    - swoje doświadczenie opisujesz tak, jak rok temu
    Coś mi umknęło?
    Szczerze mówiąc najpierw zacząłem pisać inną odpowiedź, bardziej "techniczną", jednak jakoś kojarzył mi się Twój nick, i faktycznie kojarzył się z tego forum

Podobne wątki

  1. Mini studio do zdjęć produktowych
    By damkorn in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 23:10
  2. automatyczne wykonywanie zdjęć produktowych
    By lechupe in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 12:22
  3. Futeral na obiektyw - galanteria fotograficzna
    By marioo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 22:46
  4. Dobry ultrazoom w przedziale 1000 - 1500zl
    By Ymanuel in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 12:23
  5. okolo 1500zl...i jakie tele kupic?
    By SarS87 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-02-2007, 19:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •