Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Bezlustro - praca na manualnych obiektywach?

    Może mylnie ale wyczytałem, że komfort używania starszych, manualnych obiektywów na bezlusterkowcach jest dużo większy niż np. na Nikonie. Prawda to?

    Mam parę fajnych szkieł z M42 i może bym się pobawił Co warto by kupić do takiej zabawy? Zakładam zakup samego body (bez obiektywów dedykowanych). Nie chcę w to inwestować (jakby mi się nie spodobało) więc aparat z tych najtańszych - powiedzmy 300-400 zł. Przeznaczenie na spacery, wycieczki itp. Może jakieś zdjęcia we wnętrzach więc fajnie jakby jakieś większe użyteczne iso też miał.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Może mylnie ale wyczytałem, że komfort używania starszych, manualnych obiektywów na bezlusterkowcach jest dużo większy niż np. na Nikonie. Prawda to?

    Mam parę fajnych szkieł z M42 i może bym się pobawił Co warto by kupić do takiej zabawy? Zakładam zakup samego body (bez obiektywów dedykowanych). Nie chcę w to inwestować (jakby mi się nie spodobało) więc aparat z tych najtańszych - powiedzmy 300-400 zł. Przeznaczenie na spacery, wycieczki itp. Może jakieś zdjęcia we wnętrzach więc fajnie jakby jakieś większe użyteczne iso też miał.
    Prawda to, bo sprawnie działający focus ping, do tego możliwość powiększania obrazu bardzo pomaga. Ale bezlustro za 300-400 zł? Za tyle możesz kupić analoga w dobrym stanie, będziesz miał klina i rastra, też bardzo wygodnie się ostrzy manualnie. Do tego użyteczne wysokie iso, to konstrukcja na poziomie A6000... Mam i polecam, ale musisz dodać minimum 1000

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Samsung NX300 jeśli się uda dorwać to najtańsza sensowna bezlsutrzanka o bardzo dobrych parametrach żeby się bawić manualnie na ekraniku.

  4. #4

    Domyślnie

    Za tę cenę niestety nie da się spełnić wszystkich oczekiwań. Poza Sony A3000 chyba nic nie będzie miało nawet wizjera a ten, który ma Sony jest podobno słaby. Tanio, oprócz A3000 idzie znaleźć NX1000 lub coś pokroju NEX3, ale jak się tym pracuje to nie wiem. Mi osobiście do ostrzenia manualami niemal niezbędny jest wizjer i tego bym szukał, nawet jeśli wyjdzie drożej.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Focus peaking niestety nie zawsze trafia. Zdecydowanie należy się nastawiać na użycie powiększenia. W budżecie 400 zł masz właściwie tylko wybór spośród różnych wersji NEX-3 i NEX-5 oraz A3000. Zobacz na DXO, są delikatne różnice w pracy na wysokich ISO oraz w rozdzielczości ekranu. Pierwsze wersje NEX-3 i NEX-5 miały ekran wyższej rozdzielczości (około dwukrotnie) w porównaniu do nowszych. W związku z brakiem wizjera musisz się nastawić albo na krótsze ogniskowe albo na statyw. A3000 ma z tego najlepszą matrycę, wizjer i stopkę na lampę. Pomimo kiepskiego wizjera i ekranu o nim bym właśnie pomyślał, jeżeli nie zależy Ci na małych rozmiarach body. Jak cierpliwie poszukasz, to za max 550 zł powinieneś wyrwać z kitem 18-55 OSS lub za 400 - same body. Zwróć jeszcze uwagę na baterię - ma być oryginał, bo właściwie wszystkie zamienniki są słabe.
    Ostatnio edytowane przez _Pawel ; 15-02-2018 o 12:42

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Może mylnie ale wyczytałem, że komfort używania starszych, manualnych obiektywów na bezlusterkowcach jest dużo większy niż np. na Nikonie. Prawda to?

    Mam parę fajnych szkieł z M42 i może bym się pobawił .
    jesli chcialbys sie pobawic , to rzeczywiscie nie ma sensu zakup drogiego aparatu.

    w tej cenie znajdziesz uzywany aparat w systemie m43 np Olympus pen i kupisz Adapter m42 micro 4/3



    nie chodzi o to , ze komfort na bezlustrach jest wiekszy tylko , ze na matowce lustrzanki bardzo trudno jest nastawic ostrosc - to kwestia przypadku na ile dokladnie uda sie to zrobic. Wiekszosc zdjec okazuje sie w rzeczywistosci nietrafionych , choc zdazaja sie i udane.

    jesli musisz korzystac z celownika elektronicznego bez wizjera , czyli LV to w nikonie masz Taki sam - czyli Komfort ten sam - Problem w tym, ze szkla m42 wymagaja albo specjalnego adapteru z soczewka , co psuje jakosc obrazowania , albo przerobienia uchwytu w obiektywie. Jesli zastosujesz zwykly Adapter m42 / Nikon wowczas nie mozna nastawiac na nieskonczonosc ( oczywiscie mozna na mniejsze odleglosci i macro ). Komfort bedziesz mial na LV Taki sam jak w kazdym ( tanim) bezlusterkowcu bez wizjera.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 15-02-2018 o 13:16

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    jesli musisz korzystac z celownika elektronicznego bez wizjera , czyli LV to w nikonie masz Taki sam - czyli Komfort ten sam (...). Komfort bedziesz mial na LV Taki sam jak w kazdym ( tanim) bezlusterkowcu bez wizjera.
    Oczywiście żartujesz?

  8. #8

    Domyślnie

    A co w tym śmiesznego? Dobrze mówi- LV jest wtedy bardzo podobnie do np Fuji x-e2 (mowa o ręcznym patrzeniu z m42).

  9. #9

    Domyślnie

    Akurat w nikonie przy m42 to nie jest największym problemem LV czy nie LV

  10. #10

    Domyślnie

    Prawda. Focus peaking i powiększenie są nie do przecenienia podczas ręcznego ostrzenia.
    Sony A7 odniosła sukces w dużej mierze z powodu łatwości pracy z manualami- focus peaking i brak cropa.
    Wspomniana kwota trochę za niska. Póki co to dopiero połowa ceny używanego fuji x-e1.
    Może jakiś Olympus? Ale to już mnożnik x2.
    Mam na myśli aparat z elektronicznym wizjerem.
    W innym przypadku to lustrzanka z live view załatwia sprawę.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 15-02-2018 o 14:36
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlustro
    By koberek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 16:18
  2. Bezlustro APSC+kit vs dobry kompakt f=1.8-2.8
    By stachmuszel in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 00:06
  3. Dlaczego d70-d90 nie mają pomiaru na manualnych obiektywach?
    By grafzero in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 20:54
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-11-2006, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •