Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Pierwszy statyw

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pisząc o chińszczyźnie miałem na myśli wymienione firmy, tylko że u nas sporo firm próbuje wciskać takie "marki" jako coś lepszego i oczywiście ceny dają wyższe, triopo to tez chińszczyzna ale uważam że ten co mam magnezowy jest super.
    Pewnie masz rację, jakoś rynkiem statywów się nie interesuję, byłem na kupnie w zeszłym roku, przepatrzyłem specyfikacje przeczytałem jakieś opinie, wybrałem to co było w miarę tanie i wydawało mi się że się nada... w moje potrzeby to trafiło, jak z trwałością będzie tej chińszczyzny to się okaże za jakiś czas
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  2. #12

    Domyślnie

    Wspominany przez Was Genesis to praktycznie kopia Fotopro MGA684... Różnice to niuanse jak inaczej rozwiązane zatrzaski nóg czy ciut mniejsza głowica w A3. A różnica cenowa to minimum 200 zł. Biorąc pod uwagę jak sprawuje się u mnie Fotopro, to owy Genesis wydaje się bardzo kuszącą propozycją w swojej cenie.

  3. #13

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Użytkuję statyw, który jest bardzo podobny do tego Fotopro MGA684. Camrock Evo T-70. Głowica trzyma świetnie (Nikon D750+24-120). Przy tych statywach zwróciłbym uwagę na sposób blokowania nóg. Ja mam wersję z nakrętkami i niestety lubią się one luzować w transporcie. Musze statyw do góry nogami troczyć do plecaka, bo czasem noga potrafi wyjechać grawitacyjnie. Gdybym dziś brał, to raczej wersję z zwykłym zaciskiem.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A to dziwne bo w Triopo te nakrętki mają taki specjalny wyczuwalny "skok" po to żeby właśnie samoczynnie się nie odkręcały.
    Głowica B2 w Triopo trzyma dobrze zestaw z 70-200 i regulacja oporu kuli w głowicy działa precyzyjnie.

  5. #15

    Domyślnie

    Może jednak czymś ta chińszczyzna się od siebie różni. Jeśli chodzi o regulację oporu kuli w Camrock, to w pokrętle jest jest jeszcze śruba, której poziom dokręcenia pozwala ustawić opór kuli przy luzowaniu pokrętła. Szkopuł w tym, że ta śruba lubi się czasem sama dokręcić" przez co kula stawia zbyt duży opór, a ciężko ją poluzować samymi palcami. Na wszelki wypadek mam w plecaku mały śrubokręt. Coś za coś. Za statyw z dużym udźwigiem zapłaciłem niecałe 600 zł, więc nie narzekam, dopóki mi się nie rozjeżdża pod aparatem

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie


    Z lewej strony z podziałką jest siła oporu jaką się chce mieć, jest to istotne bo lekki zestaw i ciężki zestaw na jednym ustawieniu nie będzie wygodnie działał.

  7. #17

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1920x1200.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	4744

    Camrock ma jedno pokrętło mniej. Zakres regulacji luzu kuli ustawia się śrubą w bocznym pokrętle. Ma ona jednak tendencje do obracania się razem z pokrętłem przy dokręcaniu, co powoduje zwiększanie oporu i zmniejszenie zakresu regulacji.

  8. #18

    Domyślnie

    Identyczne rozwiązanie mam w Fotopro. Kiedyś myślałem, że dwa pokrętła byłyby lepsze. Niewykluczone. Pewnym jest, że jedno jest szybsze w działaniu.

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ta głowica to chyba pod jakieś bezlustra z kitem, jak dla mnie przy wyborze to ta regulacja była istotna, tak samo jak dobre działanie nakrętek na nogach, camrock to raczej kojarzy mi się ze statywami z tesco jak hama.
    Pokrętło od oporu głowicy ustawia się raz dla zestawu przecież, chodzi o to żeby ciężki zestaw nie latała jak szalony przy ustawianiu, a znowu lekki nie wymagał dużej siły, poprawia to też precyzje.

  10. #20

    Domyślnie

    Manfrotto też w marketach stoi
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "Dobry" pierwszy statyw.
    By YouSteee in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-02-2018, 17:51
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  3. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •