Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukas92 Zobacz posta
    Witam planuję zakup jakiejś niedrogiej drukarki do zdjęć jakie konkretnie modele brother epson canon? Myślałem nad canon cp1300 i użyanych 100s i epson sp600 i 1500w i pytanie czy warto inwestować w drukarkę na 8-10 tuszy czy na 6 wystarczy?
    nie odpowiem wprost o wymienionych konkretnych modelach , gdyz akurat ich nie mam , choc mam / mialem podobne.

    wyzej sobie cenie epsona ze wzgledu na zdecydowanie nizszy koszt tuszy zamiennych.
    mozna doslownie kupic za grosze zamienniki , a jakosc wydruku jest nie do odroznienia od oryginalu.
    w canonie na zamiennikach mialem wynik gorszy , przede wszystkim nie moglem dojsc do prawidlowych kolorow.

    w epsonie bez problemu - zadna kalibracja nie byla potrzebna.

    jakosc wydruku w epsonie - b. dobra , w zasadzie nic wiecej nie trzeba , nie ma sie o co przyczepic . Jesli wydruk nie byl dobry , to z innego powodu niz drukarka.


    niemile zaskoczenie w epsonie - po wydrukowaniu ilus tam tysiecy zdjec , pojawia sie meldunek , ze drukarka musi isc do serwisu . Wydruk byl niemozliwy , choc jakosc byla jeszcze przyzwoita , w kazdym razie do normalnych tekstow bez roznicy. Oczywiscie nie wyslalem drukarki do serwisu , tylko kupilem nowa - pozostal zapas starych tuszy , gdyz identycznej jak poprzednia juz nie mozna dostac. Drukarki typu L Maja sens , jesli rzeczywiscie bardzo duzo drukujesz , doslownie niemal codziennie. Jesli masz przerwy parutygodniowe to tusze lubia zaschnac , jest Problem z czyszczeniem.

    slowem : dla warunkow domowych sprawdza mi sie epson , a ze wzgledu na cene tuszy wole od canona .
    ponownie kupilbym rowniez epsona , dziala bezproblemowo.

    to sa tanie drukarki - trzeba sie liczyc , ze po paru latach w zaleznosci od intensywnosci druku sie je wyrzuca.
    Jakosc druku - bardzo dobra. Waskim gardlem jest raczej jakosc samej fotografii .

    pomoglem niewiele , ale mam nadzieje , ze informacje przydatne.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 21-03-2018 o 10:43

  2. #12

    Domyślnie

    Jakość bardzo dobra...
    A jak z odwzorowaniem koloru?
    Bo tu chyba o to się rozchodzi, żeby to co na monitorze było zgodne (w przybliżeniu) z tym co na wydruku (ale nie w ten sposób że tylko u ciebie jest dobrze, a cały świat widzi co innego bo znam przypadki gdzie ktoś kalibrował monitor pod wydruk).

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Taniej i szybiej pójdzie Ci znalezienie labu spełniającego Twoje wymagania, niż eksploatacja i ustawienia drukarki.
    Zapewne masz rację, ale ja drukarkę ("niesławnego" Epsona L800) kupiłem dla wygody...
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #14

    Domyślnie

    jest koleś na YT - Robert Nawrowski , który przedstawia testy drukarek , są też modele o które pytacie,
    ja sama jakiś czas temu kupowałam sprzęt po obejrzeniu jego testów

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Drukarka do zdjęć.
    By Vargas in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 20:08
  2. Drukarka do zdjec - max 1000 zł.
    By lolas4 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 13:26
  3. Drukarka do zdjęć
    By dolargan in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 12:29
  4. Drukarka termosublimacyjna do zdjęć
    By sebod in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 08:55
  5. Drukarka do zdjec??
    By MarzycielPL in forum Komputery
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 02-12-2008, 00:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •