Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Drukarka do zdjęć

    Witam planuję zakup jakiejś niedrogiej drukarki do zdjęć jakie konkretnie modele brother epson canon? Myślałem nad canon cp1300 i użyanych 100s i epson sp600 i 1500w i pytanie czy warto inwestować w drukarkę na 8-10 tuszy czy na 6 wystarczy?

  2. #2

    Domyślnie

    No i właśnie to jet dowód na to ,że to martwe forum Nic tu się nie dzieje . Jakiś czas temu też próbowałem dowiedzieć się czegoś na temat epsona l850 i nic. Pozdrawiam.
    Nikon d300; d610; 24-70 f2,8; 50 f1,4

  3. #3

    Domyślnie

    A nie przyszło Ci do głowy, ze może mało kto coś wie akurat na ten temat? Wolałbyś żeby pod wątkiem było 20000 wpisów: „nie wiem, nie potrafię pomóc”?
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr P Zobacz posta
    No i właśnie to jet dowód na to ,że to martwe forum Nic tu się nie dzieje . Jakiś czas temu też próbowałem dowiedzieć się czegoś na temat epsona l850 i nic. Pozdrawiam.
    To jest źle wybrany dział i zapewne dlatego nikt nie odpowiada. O drukarkach jest wiele wątków, które na początek należałoby przejrzeć, dwa działy niżej "Reprodukcja zdjęć". Jeżeli dalej będą wątpliwości to tam pytać.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr P Zobacz posta
    No i właśnie to jet dowód na to ,że to martwe forum Nic tu się nie dzieje . Jakiś czas temu też próbowałem dowiedzieć się czegoś na temat epsona l850 i nic. Pozdrawiam.
    O serii 8xx było już chyba napisane wszystko w dziale obok, tylko trzeba poczytać.

  6. #6

    Domyślnie

    Do autora - mam L850.
    Jeśli chodzi o kolor - daje radę, wychodzi ładnie, ale jeśli chcemy coś czarnobiałego, to jest już problem - wychodzi zafarb.
    Jeśli miałbym podchodzić do tego możliwie "profesjonalnie" i nie patrząc na budżet - brałbym taką z 8-10 tuszami (gdzie są dodatkowe czarne czy tam szare).

    Przede wszystkim pomyśl - czy jest Ci to w ogóle potrzebne.
    Ja z perspektywy czasu trochę żałuje, bo mało drukuje, a L800/810/850 wymagają drukowania.
    Czy drukujesz na tyle dużo, że tak kosztowna drukarka jest Ci potrzebna?
    Czy nie lepiej oddać raz na jakiś czas do dobrego labu?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Do autora - mam L850.
    Jeśli chodzi o kolor - daje radę, wychodzi ładnie, ale jeśli chcemy coś czarnobiałego, to jest już problem - wychodzi zafarb.
    Jeśli miałbym podchodzić do tego możliwie "profesjonalnie" i nie patrząc na budżet - brałbym taką z 8-10 tuszami (gdzie są dodatkowe czarne czy tam szare).

    Przede wszystkim pomyśl - czy jest Ci to w ogóle potrzebne.
    Ja z perspektywy czasu trochę żałuje, bo mało drukuje, a L800/810/850 wymagają drukowania.
    Czy drukujesz na tyle dużo, że tak kosztowna drukarka jest Ci potrzebna?
    Czy nie lepiej oddać raz na jakiś czas do dobrego labu?
    Póki co nie drukuję, ale uznałem ,że warto by podrukować i wyczytałem, że ten epson wydrukuje ładne foty. Problem w tym, że nie znam nikogo kto dysponuje takim sprzętem. Z tyli labami to jest różnie. Dawałem foty do wywołania a potem to już tylko problem ( kolory zupełnie inne niż na kompie, brak szczegółów itd) Niby poprawili ,ale to wciąż nie to co chciałem uzyskać,
    Nikon d300; d610; 24-70 f2,8; 50 f1,4

  8. #8

    Domyślnie

    DRUKARKA CANON PIXMA IP7250 - dobra, tania ..... co więcej potrzeba.

    https://www.ceneo.pl/26740026#tab=reviews_scroll

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr P Zobacz posta
    Póki co nie drukuję, ale uznałem ,że warto by podrukować i wyczytałem, że ten epson wydrukuje ładne foty. Problem w tym, że nie znam nikogo kto dysponuje takim sprzętem. Z tyli labami to jest różnie. Dawałem foty do wywołania a potem to już tylko problem ( kolory zupełnie inne niż na kompie, brak szczegółów itd) Niby poprawili ,ale to wciąż nie to co chciałem uzyskać,
    Taniej i szybiej pójdzie Ci znalezienie labu spełniającego Twoje wymagania, niż eksploatacja i ustawienia drukarki.

  10. #10

    Domyślnie

    Jest kilka dobrych labów w PL które spełnią oczekiwania nawet profesjonalnych fotografów.
    Ja np.: bardzo cenię sobie cyfrowaciemnia, jbrlab - tam masz dobrze zrobione profile.

    Druga sprawa - monitor skalibrowany, ale to zapewne masz (?).

    Ale rozumiem potrzebę posiadania własnej drukarki.
    Czekanie na przesyłkę, to jeden z minusów
    No i lubię się bawić różnymi papierami, testować, porównywać (o ile mnie na to stać).

    Musisz sobie zadać pytanie, czy na pewno jest Ci to potrzebne i czy ją wykorzystasz, bo wydać 1500 zł czy więcej żeby wydrukować jedno zdjęcie na miesiąc to traci sens (a tak się u mnie stało - ja teraz drukuje tylko po to, żeby "przeczyścić" drukarkę, bo inaczej tusze mogą pozasychać.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Drukarka do zdjęć.
    By Vargas in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 20:08
  2. Drukarka do zdjec - max 1000 zł.
    By lolas4 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 13:26
  3. Drukarka do zdjęć
    By dolargan in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 12:29
  4. Drukarka termosublimacyjna do zdjęć
    By sebod in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 08:55
  5. Drukarka do zdjec??
    By MarzycielPL in forum Komputery
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 02-12-2008, 00:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •