Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Musisz zauważyć fakt, że przez ten okres będziesz odpowiedzialny za te obrazy. Taki obraz może kosztować trochę tysięcy. Musisz doliczyć koszt ubezpieczenia + transport i kto wie czy nie przez agencję ochroniarską. Jeżeli jest to cenna kolekcja to nie wiem czy nie lepiej i taniej byłoby przenieść studio na miejsce tam zrobić reprodukcje.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Robiłem trochę reprodukcji malarskich i to może być bardzo trudna robota na tych dwóch płaszczyznach kolor i oddanie faktury. Podstawowe jest określenie miejsca pracy - tak na oko 150-200 m2. Wychodzi tyle z analizy największego obiektu (2x3 m) plus przestrzeń na składowanie. Jest mało prawdopodobne aby było coś takiego na miejscu. Jest jeszcze pytanie co w przypadku tego dużego obrazu oznacza "najwyższa jakość". Czy to może być jeden 36 MPx strzał czy trzeba kleić i z ilu fot. Jeśli klejone to trzeba mieć spore odejście. Czyli dokładne omówienie techniki reprodukcji tych największych obrazów jest kluczowe. Bez tego to jest gdybanie - przy wysokich wymaganiach to w ciągu dnia zrobi się akurat 2-3 takie obrazki. Teraz ekipa - pewnie 3 osoby bo czasu jest bardzo mało. Przy maksymalnym sprężeniu i pracy 12 godz/dziennie może do zrobienia w te 12 dni.

    Aby to dokładniej wycenić trzeba znać ilość tych kluczowych obiektów, ich wartość (czyli ochrona i ubezpieczenie), koszt studia (bo pewnie nikt nie ma studia pod te wymiary), koszt noclegów, ekipy i logistyki. Zestaw sprzętu gdyż jest prawdopodobne, że nie da się jechać z jednego schematu. Dla mnie przy średnich kłopotach koszt całości typu 50 000 zł. Jest to oczywiście tylko intuicja potrzebowałbym z dwóch dni (i wizyty na miejscu) aby przygotować kalkulację.

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Jakowykonawca, a głównie w formie nauki a nie faktycznego podjęcia się zlecenia. Sama wycena już jest spora nauką. Rozwiązanie problemów wynikających podczas takiego zlecenia.
    wycena nie jest nauka tylko podstawa pracy profesjonalisty. jak nie potrafisz przygotowac wyceny to nie zabieraj sie za robote. po to kiedys wymyslono funkcje czeladnika, rzemieslnika i mistrza.
    czy sie myle czy jeszcze niedawno robiles z siebie autorytet jesli chodzi o znajomosc rynku/obrobki/wyceny ?

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Jako potencjalny wykonawca pytasz o pomysł na wykonanie...
    dziwi cie to jeszcze ?

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Aby to dokładniej wycenić trzeba znać ilość tych kluczowych obiektów, ich wartość (czyli ochrona i ubezpieczenie), koszt studia (bo pewnie nikt nie ma studia pod te wymiary), koszt noclegów, ekipy i logistyki. Zestaw sprzętu gdyż jest prawdopodobne, że nie da się jechać z jednego schematu. Dla mnie przy średnich kłopotach koszt całości typu 50 000 zł. Jest to oczywiście tylko intuicja potrzebowałbym z dwóch dni (i wizyty na miejscu) aby przygotować kalkulację.
    lagodna wycena biorac pod uwage czas, liczbe ludzi i koszty ubezpieczenia - niestety w naszym kraju ubezpieczenie powierzonego towaru jest bardzo trudne i kosztowne. w szczegolnosci gdy jest to sztuka lub np bizuteria. Ubezpieczalem kiedys kolekcje fajnych swiecidelek przekazanych do sesji - ze wzgledu na wymagania ubezpieczyciela dokladalem zamki i wstawialem pancerna szafe do studio. Oprocz ubezpieczenia sprzetu warto miec tez OC. W Polsce jest to malo popularne ale w Europie zadna powazna firma nie podpisze umowy z fotografem bez porzadengo ubezpieczenia.
    problemem jest ze w Polsce zdjecia maja byc dobre i tanie. Albo nawet niekoniecznie dobre, wazne zeby tanie byly. Prawie nikt nie zaplaci 50kpln za fotografowanie obrazow, chyba ze to panstowa firma i kolega przetarg rozpisuje.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    ekipa - pewnie 3 osoby bo czasu jest bardzo mało. Przy maksymalnym sprężeniu i pracy 12 godz/dziennie może do zrobienia w te 12 dni.
    /.../
    Dla mnie przy średnich kłopotach koszt całości typu 50 000 zł.
    Wychodzi 333zł za zdjęcie. Biorąc po uwagę, ze zdjęcie do legitymacji to jakieś 50 zł...
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #14

    Domyślnie

    A gdzie ja napisałem, że chce się podjąć tego zlecenia. Chce je wycenić, postarać się przewidzieć problemy natury technicznej. Traktuje to jako naukę. Tak jak wspomniał Misiak76 trzeba brać wiele aspektów pod uwagę. Nawet to jak się odkłada i składuje takie obrazy. Przecież nie zrobię sobie stosiku w koncie. Zlecenie jest o tyle ciekawe, że uważam iż warto się zastanowić ile jesteśmy w stanie przewidzieć. Zastanawia mnie ile realnie osób na forum było by w stanie podjąć się go, a nie jedynie dyskutować może 20 lub 200. Chodzi mi o profesjonalne podejście, ocena z czego dana cena wynika. Od strony organizacyjnej jak ubezpieczenie itp, oraz od strony zdjęć. Ile wykonać zdjęć na dany obraz, jak dbać o kolory i kontrast? Czy wystarczy colorcheker i zadbanie o światło? Konkretna dyskusja z kompetentnymi argumentami mnie interesuje, a nie gadanie nie umiesz to się nie podejmuj lub skasuj 20 albo 200. Inaczej nikt nigdy się niczego nie nauczy.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  5. #15

    Domyślnie

    Najpierw musisz się nauczyć tego konkretnego wyzwania, a więc samej reprodukcji obrazów. Ale do tego weź sobie jeden czy pięć, a nie 120. Jak opanujesz samą reprodukcję to możesz się zastanawiać jak liczyć tak wielkie zlecenie, bo będziesz miał odniesienie ile czasu musisz poświęcić na zdjęcie, i co najważniejsze- czy w ogóle Ci się to udaje.

  6. #16

    Domyślnie

    konserwator do pomocy nie byłby od rzeczy.
    i czy wolno lampy błyskowej używac

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Wychodzi 333zł za zdjęcie. Biorąc po uwagę, ze zdjęcie do legitymacji to jakieś 50 zł...
    U mnie jedno zdjęcie legitymacyjne kosztowałoby co najmniej parę razy więcej.

    W takich zleceniach podstawowe jest pytanie ile zarobisz na czysto w określonym czasie i przy jakim poziomie ryzyka. Nie bez znaczenia jest też to czy mam robotę lub coś innego zaplanowanego na ten czas. Czy klient wygląda na perspektywicznego.
    Jak teraz myślę to te 50k wydaje się trochę mało. Ale zysk można oszacować znając dokładnie koszty a to wróżenie z fusów, obrazy mogą być bardzo drogie lub w miarę tanie, duży może być jeden albo 30. Klient wiarygodny (instytucja publiczna) lub mało wiarygodny (muzeum prywatne). Tą kwotą rzuciłem tak z grubsza aby wiedzieć w jakim przedziale się poruszamy spoko to może być 20-50k więcej. Podejrzewam też, ze moje stawki są sporo niższe niż np. Piotra bo Wrocław zadupiem jest a nie chce mi się (i co najważniejsze nie muszę) działać na rynku warszawskim.

    Co do kolorów to gdyby problem dało załatwić się wzornikiem to nie byłby to problem. Farby, szczególnie olejne robione są na bazie pigmentów których kolory wybiegają poza skalę CMYK, RGB. Nie ma żadnej teoretycznej możliwości ich prawidłowej reprodukcji - w toku indywidualnej obróbki można spróbować "dociągnąć" możliwie blisko do wzorca. Najlepiej mając oryginał pod ręką. To może oznaczać parę godzin roboty na obrazek i ciągłe pytania czy jest dobrze plus próbne kalibrowane wydruki. To robota głupiego. Podobnie jak oddać fakturę farby? A jeśli jest na to grubo położony werniks to rozpacz, szczególnie przy ciemnej tonacji. Ale obrazy akrylowe (przynajmniej te co miałem) były proste w robocie. Temat może być więc prosty, trudny lub ekstremalnie trudny, podobnie też odbiór pracy (np na jakim urządzeniu?).

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 09-02-2018 o 17:16

  8. #18

    Domyślnie

    Raz podjąłem się reprodukcji obrazów olejnych znajomego.
    Nigdy więcej.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Konkretna dyskusja z kompetentnymi argumentami mnie interesuje, a nie gadanie nie umiesz to się nie podejmuj lub skasuj 20 albo 200. Inaczej nikt nigdy się niczego nie nauczy.
    jak masz do wydania kilka tysiecy to nie widze problemu by przeprowadzic z toba taka analize, nawet na konkretnym przykladzie z mozliwoscia skalowania problemu i udowodnieniem dlaczego sie nie oplaca

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Podejrzewam też, ze moje stawki są sporo niższe niż np. Piotra bo Wrocław zadupiem jest a nie chce mi się (i co najważniejsze nie muszę) działać na rynku warszawskim.
    dowcipnis z Ciebie i optymista Wroclaw fotograficznie jest duzo mniejszym zadupiem niz pyrlandia, a i do europejskiego klienta latwiej i blizej.

    To robota głupiego.
    doskonale podsumowanie bo na koniec okazuje sie ze zdjecia sa do prezentacji w internecie i w sumie to mozna je bylo komorka walnac i byloby po problemie. Bo tak jak pisalem - nikt nie zaplaci za zdjecia obrazow takich sawek by gra byla warta swieczki
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #20

    Domyślnie

    Jak to był przetarg to zerknijcie jaka oferta wygrała.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 15 obrazów - ślubnych MM
    By alkor78 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 19:39
  2. łączenie obrazów w cs5
    By -bob- in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 14:59
  3. Zdjęcia obrazów
    By dareknik in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2008, 18:49
  4. Obiektyw do reprodukcji
    By mswilk in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 15:04
  5. Jaki material do reprodukcji obrazu (olejnego)?
    By Karl in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2005, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •