Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Pociąg z mgły.

    Czyli P.K.M. za woalem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3670_2_mist_PKM_1280.jpg
Wyświetleń:	479
Rozmiar:	562,4 KB
ID:	4653

    Paczam i paczam, i nie wiem czy kosz czy nie kosz. Może ktoś podpowie?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #2

    Domyślnie

    Mi się podoba) Jest fajny klimat...

  3. #3

    Domyślnie

    mi tez. sympatyczne zdjecie

  4. #4

    Domyślnie

    Ciufa zawsze jest na czasie.

  5. #5

    Domyślnie

    pozbyc sie resztek lampy u gory po prawej i jest dobrze.
    Podoba mi sie

  6. #6

    Domyślnie

    Mi też się podoba. Tylko widziałbym to nieco ciaśniej, tzn. odciąłbym dwie latarnie po prawej i trochę góry.

  7. #7

    Domyślnie

    Po kilkukrotnym zajrzeniu przekonałem się do tego zdjęcia. Zanim napiszę co chciałbym napisać o zdjęciu jako takim, będzie słowo wstępu.

    Otóż swego czasu na tym forum istniał dziwny zwyczaj chwalenia wszystkiego, największego nawet gniota, a zwłaszcza jak ten gniot był autorstwa kolegi tego, który komentował. Dotyczy to mniej więcej wszystkich działów, ale królował ten zwyczaj w dziale, który nazywam dla siebie 'street' - tam to był wręcz obowiązek. Jak już w zdjęciu nic nie udawało się znaleźć pozytywnego, jak już żadnego plusa nie udawało się odszukać pomimo wysilenia mózgu do granic wytrzymałości - wtedy zawsze można było powiedzieć, że zdjęcie ma klimat. Uff! Klimat załatwiał sprawę. Tym sposobem każdego gniota (zwłaszcza kolegi) można było jednak jakoś skomplementować.

    Klimat.

    I teraz przechodzę do tego zdjęcia, zaznaczywszy przedtem dobitnie, że nie pokpiwam sobie i mówię poważnie: akurat to zdjęcie rzeczywiście ma klimat. Ma aurę, mgiełkę tajemniczości, piękne światło - i to wszystko sprawia że mi się podoba. Może istotnie można by było porownać parę kadrów - np. czy ucinać trochę prawej czy nie (ja jestem zdania, żeby nie, bo pociag zacznie 'wyjeżdżać' z kadru) - ale to są didaskalia. Zdjęcie już jest dobre.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Kosz to raczej nie... mi się bardzo podoba jak światło gra z mgłą i pekaemką To okolice lotniska ?
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #9

    Domyślnie

    Ha, pstryk się doczekał komentarza, dziękować.

    Czemu był dylemat? Nie do końca leżał mi kadr, a konkretnie centralne położenie pociągu. Cięcie prawej i góry imho powoduje, iż wzrok idzie (ucieka) za słońcem w róg kadru.

    Klimat - oczywiście ratuje pstryka, zrobionego w zastępstwie nieudanego zasadniczego kadru (za wysoko była mgła nań) - nie będąc pewnym ekspozycji strzeliłem 2 czy 3 serie w bracketingu z opóźnioną ekspozycją (namiastka podniesienia lustra w D5100) - stąd dość przypadkowe położenia pociągu w kadrach, tu wybrane imho najlepsze.

    Na mnie osobiście klimat zawsze działa (pomijam, iż "klimat" jest mocno indywidualną rzeczą) - jeśli dzieło (fot, film, opowieść) ma jakąś nie dojmującą słabość i jednocześnie jest nastrojowe, mówi do mnie.
    @crusiek
    To z peronu przystanku PKM Gdańsk-Rębiechowo, czyli blisko lotniska. Nad torami owego przystanku jest kładka, z której jest taki widok.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  10. #10

    Domyślnie

    Mnie się podoba. Jak to gdzieś kiedyś czytałem - "Mgłę trzeba umieć pokazać w kontekście, w fotografowanym obiekcie." Tutaj jest ładnie pokazana aura tajemniczego pociągu (pociąg-widmo ?) który wyłania się z, no właśnie, z kikutów słupów trakcyjnych. Do tego na dalekim planie, kikuty sosenek czy innego iglastego cholerstwa przesłoniętego wstającą (opadającą?) mgłą. Mój wzrok nie ucieka za słońcem. Mój ucieka za torami których nie ma i przyciągają go te sosenki. Ale możliwe że mam zeza
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Pociąg do gór
    By krunz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 09:19
  2. Pociąg
    By darko in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 16:43
  3. Pociąg
    By Błażej in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 23:59
  4. Pociag
    By damian-wuka in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22
  5. [ Architektura ] Pociąg
    By Paweł.S in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2006, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •