Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Upgrade komputera Hackintosh na PC

    Witam,

    Potrzebuje precyzyjnej porady w temacie rozbudowy komputera,
    obecna konfiguracja bez problemu radzi sobie z obróbka HD gorzej After Effects

    Płyta główna ASUS P8Z77-V LX2 Intel Z77
    Procesor i7-3770 3.40 GHZ 8MB LGA 1155
    Ram 16gb ddr3 1600 mhz
    Grafika: Gigabyte GeForce GTX 970 4GB GDDR5 (256 bit) HDMI
    Dysk: SSD 256 Samsung EVO
    Zasilacz: 600w
    Obudowa: Silentium PC Gladius
    System: Mac OSX Siera
    Plan rozbudowy na ten moment

    Ryzen 5 1600 3.4 Ghz lub Ryzen 7 1700 3.6 Ghz
    ram 16 gb ddr 4 2400 mhz - wyczytałem że nie znacznej różnicy w kościach 2400 a 3000
    Płyta Główna MSI B350 Tomahowk

    koszt ok. od 1700 zł do 2400 zł

    to wszystko na win10 / Macintosh nie ma już*tej wydajności którą*spotykałem 5 lat temu,
    a znowu cena MacaPro jest zbyt wysoka jak dla mnie w porównaniu do tego co oferują

    1. Pytanko czy wbijać się w koszta i brać odrazu najwyższą*7kę ?
    2. I czy wzrost mocy będzie odczuwalny przy tym upgrade
    3. Czy nie lepiej zainwestować w mocniejszą*kartę graficzną i zostać przy tym zestawie na macu ?



    Programy z jakich korzystam: Davinci Resolve 14 oraz After Effects (sporadycznie)
    Pliki obrabiane: ProRes 422 rzadziej już kodek LT

    Z góry dziękuje
    za odpowiedź*!
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tgk217 ; 07-02-2018 o 14:21

  2. #2

    Domyślnie

    Poczekaj na nowe Ryzeny na rynku to powinno ruszyć ceny.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki,

    ale pytanie główne czy większy wzrost uzyskam
    ze zmiany procesora i ramu
    czy samej kartej graficznej ?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nowe Ryzeny albo teraz bierz śmiało i5-8600K i nawet bez kręcenia będzie wzrost znaczący.
    Najwięcej da ci zegar i rdzenie/wątki dobrze działające z danym softem, w drugiej kolejności czy soft wspiera karty graficzne, jeśli wspiera to sprawdzisz w testach czy lepiej AMD czy Nvidia.

  5. #5

    Domyślnie

    Wymiana karty graficznej nie da Ci nic. A jest całkiem przyzwoita, wydajnościowo na poziomie nowych 1050... Kartę sobie odpuść.
    Jeżeli chodzi o resztę klamotów, to koledzy tutaj piszą o wzroście wydajności znaczącym, mniej znaczącym itd. Tylko te wzrosty będą widoczne głównie w cyferkach w testach. Ja uważam, że w codziennej pracy to to wszystko jest bardzo mało zauważalne. No niby 5 generacji upłynęło, ale zauważ, że częstotliwości pozostają mniej więcej na tym samym poziomie. W domu mam komputer o podobnej konfiguracji, jak Twój, tylko procek jest 4-tej generacji (4770). W laptopie mam 6700hq. Czyli dwie generacje wyżej, a ostatnio siedziałem dłuższy czas przy kompie z i7-7700. A, a jeszcze w swoim służbowym kompie w firmie mam jakiegoś dosyć leciwego Xeona E5540, czy coś w tych okolicach. Wszystkie pozostałe bebechy mniej więcej takie same. Na każdym tym sprzęcie zainstalowany jest mniej więcej ten sam soft (akurat nie foto, ale to bez znaczenia), no bo jest to oprogramowanie używane w mojej branży w mojej pracy. I powiem szczerze, że jeżeli chodzi o responsywność, o jakby komfort użytkowania, żaden z tych komputerów nie ma jakiejś drastycznej przewagi. Są może delikatne różnice, ale raczej w granicach błędu organoleptycznego pomiaru. Wiecie, nie ma takiego wrażenia, że przesiadłem się ze swojego 4770 na 7700 i że nagle "WOOOOOW, ale rakieeeta, ale zap...la". Nie.. Wszystko wykonuje się na bieżąco, bez jakich zaciachów, przestojów, zamyśleń... Nie mam porównania przy np. renderowaniu, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby różnice były jakieś kolosalne.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale tu nie ma się co wydawać. Trzeba sprawdzić wyniki na konkretnym oprogramowaniu. Jak aplikacja nie czerpie z wielowątkowości to przyrost może być znikomy, ale jak potrafi to skok będzie.

    Zwłaszcza, że 8 generacja i ryzeny dają dużego kopa w niektórych operacjach.

  7. #7

    Domyślnie

    A różnice nie będą widoczne przy bierzacym używaniu ale właśnie renderowaniu, przetwarzaniu wsadowym, operacji na archiwach, szyfrowaniu.

  8. #8

    Domyślnie

    No ja wiem, że różnice pojawią się przy długotrwałych operacjach. Ale zastanawiam się, jakiego rzędu będą to różnice. Czy kilka sekund, czy kilka, kilkanaście minut?

  9. #9

    Domyślnie

    W zależności od operacji to możesz mieć 1,5-2x szybciej. (Rożnica z 4 do 8 rdzeni). Czy to sekundy, minuty czy dni to zależy od operacji.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Majek, tu nie dyskutujemy o tak zwalonym sofcie jak Lr/Ps gdzie to faktycznie tylko cyferki w benchmarku lub przy jakiś bardzo długo trwających akcjach, soft wykorzystujący dobrze to co oferuje obecnie Ryzen lub dobrze dopracowane rdzenie i wysokie zegary u Intela będzie odczuwalne i bardzo w normalnej pracy gdzie na podgląd, rendering czeka się na słabym sprzęcie np 15 minut, a na nowym 3 minuty, a w wielu akcjach jest podgląd na żywo dzięki mocy zestawu.

Podobne wątki

  1. CS5 + upgrade do CS6
    By kichu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 00:44
  2. Upgrade D70 do D90
    By czlowiek_z_gdanska in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 14:44
  3. upgrade F80 do S
    By h2o in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 13:16
  4. Upgrade do PSE 5.0
    By B.K. in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-01-2007, 12:07
  5. upgrade D50
    By tomhagen in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2006, 05:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •