Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Nikon d3300 najlepszy jasny szerokokątny obiektyw?

    Witajcie, chcę zakupić jasny obiektyw 1.8 lub 1.4 najlepiej 24 mm. Który polecacie?
    https://www.euro.com.pl/obiektywy/si...sm-nikon.bhtml
    czy ten jest tylko do pełnej klatki?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez all17 Zobacz posta
    Witajcie, chcę zakupić jasny obiektyw 1.8 lub 1.4 najlepiej 24 mm. Który polecacie?
    https://www.euro.com.pl/obiektywy/si...sm-nikon.bhtml
    czy ten jest tylko do pełnej klatki?
    Każde 24 będzie do pełnej klatki, co nie zmienia faktu, że każdego obiektywu do pełnej klatki możesz używać z DX. Ale... 24 na DX to nie jest szeroko... szeroko na DX jest na 8-16

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, teraz rozumiem. Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o teorie to trochę z tym słabo. Teraz pytanie czy opłaca się wydać tyle kasy na tę sigmę do D3300 czy jest coś innego czym uzyskam podobny efekt. Chodzi mi o fajne rozmazanie tła, posiadam nikkora 50 mm do ślubu jest ok, na weselu już gorzej.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja akurat lubię 24 mm na DX. Może architekturę z bliska trudno zmieścić, ale poza tym to całkiem sensowna ogniskowa. Ja wybrałbym raczej Nikkora 24/1.8, głównie z uwagi na wielkość i b.dobrą jakość optyczną. Choć z drugiej strony, teoretycznie Sigmę skalibrujesz do swojego aparatu, z Nikkorem będzie trudniej bez regulacji af, której d3300 nie ma. Niby do wzorca też powinno być ok, ale najlepiej dokładnie sprawdzić przed zakupem.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, dzięki za odpowiedzi. Z tym sprawdzeniem to trochę może być kłopot bo muszę wziąć na raty. Oznaczenie HSM oznacza, że obiektyw ma wbudowany silnik AF? Bo tylko takiego szukam, który ,,pomoże'' mi szybko ostrzyć

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez all17 Zobacz posta
    Oznaczenie HSM oznacza, że obiektyw ma wbudowany silnik AF?
    Tak. http://www.sigma-foto.pl/technologie-obiektywow.html
    Dx + S + SB
    flickr

  7. #7

    Domyślnie

    Sigma 24 Art jak najbardziej będzie pracować z D3300, do tego można ją skalibrować do aparatu dockiem w domu, albo wysłać z aparatem do Gdyni na kalibrację za darmo... Tylko 24 Art do D3300, bez wizji przechodzenia na FX, to przerost formy nad treścią... Pomijając brak wygody w trzymaniu aparaciuku z tym ogromnym i ciężkim szkłem, to nie ma to uzasadnienia praktycznego. Kup sobie Sigmę 17-50 2.8, będziesz miał jasno, szeroko, nawet wąsko, ze stabilizacją i o wiele taniej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ...Kup sobie Sigmę 17-50 2.8, będziesz miał jasno, szeroko, nawet wąsko, ze stabilizacją i o wiele taniej.
    Jednak stałka 1.4 czy 1.8 to będzie sporo jaśniej niż ten "zumek". Zawsze jest oczywiście opcja kupić stałkę 24 i do tego sigmę 17-50
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  9. #9

    Domyślnie

    24 mm na DX to raczej nie jest szeroko, jeśli szukasz czegoś jasnego i o z grubsza podobnej ogniskowej, to może warto się zastanowić nad Sigma Art 30 1.4? Gabarytowo zdecydowanie mniejsza i powinna być wygodna z małym body, obrazek daje bardzo fajny, też można skalibrować samemu USB dockiem (seria 3xxx nie ma mikroregulacji). Pytanie tylko, czy ciut węższa ogniskowa wchodzi w grę. No i cena nowego wybitnie nieatrakcyjna, ale jeśli nie boisz się używek to warto poszukać, można dostać w okolicach 1000zł (raczej z małym plusem), sam się nad tym szkłem poważnie zastanawiam. Szkło chyba w każdym aspekcie lepsze od Nikkora 35 1.8, tylko zdecydowanie za drogie jako nowe, więc mało popularne
    Ostatnio edytowane przez Bruner ; 07-02-2018 o 14:03
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  10. #10

    Domyślnie

    Zawsze można 18-35/1.8A kupić.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D3300 + jaki obiektyw szerokokątny ?
    By hell in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2017, 21:57
  2. Jasny obiektyw szerokokątny w rozsądnej cenie? D5300
    By Falkon in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 09:37
  3. Jasny obiektyw szerokokątny do Nikona D5100
    By TadekOKS in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2016, 22:56
  4. Szerokokątny jasny obiektyw do pełnej klatki NIKON
    By karoline-rab in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 20:16
  5. jasny szerokokątny obiektyw do d200 - czy pomożesz?
    By TomGdynia in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 09:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •