Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD + Nikon d90

    Witam wszystkich,
    Chciałbym poprosić Was o radę bo wielu z Was ma tutaj ogromną wiedzę na temat Nikonów.
    Posiadam Nikona d90 i Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD

    Mój Tamron często mydli przy normalnej pracy z punktowym focusem środkowym przez wizjer. Zrobiłem nawet testy.

    Pierwszy test: aparat ze statywu odpalany pilotem focus środek kadru przez LiveView przesłona 2.8 dla ogniskowych 17, 35, 50

    Drugi test: aparat ze statywu odpalany pilotem focus środek kadru przez wizjer przesłona 2.8 dla ogniskowych 17, 35, 50

    Okazuje się że przez LiveView na 10 zdjęć myli się znacznie mniej niż z focus z wizjera, co mnie zaskoczyło spodziewałem się odwrotnego rezultatu.

    Dla przesłony f 4.0 tak samo sie zachowuję jeżeli chodzi o procent trafień.

    Moje pytanie, czego to może być wina?

    Wiem że można wysłać obiektyw do Tamrona na diagnozę, ale sama diagnostyka to ok 100zl i chciałbym zapytać Was czy jest sens i sama regulacja obiektywu wystarczy?

    Oczywiście body nie chce regulować pod Tamrona ponieważ bardziej zależy mi na Nikkorach, a z Nikkorami ostrzy idealnie.

    Dzięki wielkie za rady

    P.S. pisane ze smartfona

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdziłeś czy ma FF lub BF? Jeśli ma to AF-S będzie się gubił i kalibracja w serwisie pomoże.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrób sobie zdjęcie pod kątem 45 stopni lub mniejszym zadrukowanej tekstem kartki, celuj w konkretny wiersz i sprawdź co jest ostre, wtedy będziesz wiedziała czy jest bf/ff.

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem 2 szt tych Tamronów, obydwa nie trafiały w punkt, regulacja w body wg mnie nic nie daje, miałem wersję VC od cichego - było prawie idealnie, kupiłem 17-55 2.8 - wszelkie problemy się skończyły. Z żadnym nikkorem nigdy nie miałem problemów z AF, jakiekolwiek regulacje czy wysyłki do serwisu zbędne. Ogólnie, tamrona nie wspominam dobrze, na 3 sztuki 2 nie nadawały się do użytku w sensie podłączenia pod body i robienia zdjęć bez zbędnych zabaw i odwiedzin serwisów.
    Ostatnio edytowane przez superfejmus ; 14-02-2018 o 12:11

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-03-2018, 08:40
  2. Poszukuję przelotki z pentax K do nikon/ tamron adaptall 2 do nikon.
    By leurelius in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2017, 18:50
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 23:59
  4. nikon d 80 + Tamron SP AF 90mm czy Nikon AF-S Nikkor 60mm
    By geotech in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 21:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •