Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowo. Cargolux leciał na wysokości 9,500 m , a Alitalia na 11,700 m. Zdjęcia nie są obrobione. Jedyna ingerencja w fotki to było delikatne kadrowanie trzech zdjęć - sowy, księżyca i słońca. Poza tym wszystko surowe prosto z P900. Fajny aparat o dużych możliwościach i totalnie nie rozumiem hejtu na forach odnośnie jakości zdjęć. Myślę, że jak by zrobić blind test niektórych zdjęć, to pewnie większość myślała by, że zostały one zrobione lustrzanką, a to nic innego w świecie jak kompakt Nikon P900. Focę od lat, staram się to robić jak najlepiej, wyrobiłem sobie przez lata wiele nawyków co też potem odpłaca mi się w jakości obrazu. Wiadomo, że P900 to nie lustro i nigdy nie będziemy mieli krystalicznie ostrego zdjęcia, ale jak na możliwości kompaktu to jest rewelacja. Jeśli ktoś narzeka na na słabe i nie ostre zdjęcia, to przykro mi, ale powinien podziękować za to sobie, a nie zwalać winy na sprzęt. Bo akurat ten sprzęt możliwości ma ogromne. A pytałem o alternatywę, bo myślałem, że może jest coś lepszego od P900, ale wychodzi na to, że jedynie teleskop + lustrzanka, no i tak też zrobiłem i zakupiłem taki sprzęt na nadchodzący sezon.

    P900 używałem też na różnego rodzaju wydarzeniach (pracuję w mediach). Świetna sprawa. Z jednego miejsca oddalonego od całego skwaru np. podczas wizytacji prezydenta w mieście, obskoczyłem wszystkich dookoła bez żadnego problemu, a wrażenie było jak bym stał od każdego góra dwa metry.

    Dziennikarz - piękne zdjęcie, klimat rewelacyjny. Niestety reszta fotek się nie wgrała i widzę tylko zachód słońca.

  2. #12

    Domyślnie

    @Quatspot
    Niesamowie zdjęcia! Czy mógłbyś zdradzić jakimi dokładnie ustawieniami aparatu się posługujesz? Jestem totalnym laikiem i nie znam się zupełnie na tym.

  3. #13

    Domyślnie

    Nie ma tutaj żadnych magicznych ustawień. Samoloty robię praktycznie na czasie 1/500s, przysłona i tak wychodzi zazwyczaj max czyli f/6,5, redukcja drgań - WYŁĄCZONA, AF z wyszukiwaniem celu, pomiar eks. matrycowy. Z takimi ustawieniami robię zdjęcia samolotom, czasami zmieniam w zależności o warunków i tego co się akurat na dany moment dzieje w powietrzu.

  4. #14

    Domyślnie

    @Quatspot miło mi, że Ci się zdjęcie podobało. Faktycznie tylko ono się wyświetla, nie wiem czemu, bo jak sprawdzałem to otwierały się wszystkie. Zostało w sumie najgorsze, w zasadzie kompletnie zepsute przez ogromną flarę od zużytego filtra ochronnego. Wstawiłem tylko ze względu na ostrość. Spróbuję wstawić pozostałe jeszcze raz.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1999.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	4,35 MB
ID:	4796
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4470.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	4,31 MB
ID:	4797

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jeszcze takie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5038.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	3,83 MB
ID:	4798

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @Quatspot z tym, że to nie zachód a wschód

    Skoro samoloty na takiej wysokości robiłeś z ręki to chyba muszę trochę popracować nad tym.

    W pełni zgadzam się z Tobą, że P900 ma ogromny potencjał i także nie zgadzam się z hejtem ewidentnie uprawianym przez ludzi z kompleksem lustrzanki (bo tak to można odczytać ze sposobu wypowiedzi). Wiele razy, nawet na tym forum moje zdjęcia były do d..y, bo były z kompakta. Przyzwyczaiłem się i mam to gdzieś.

    Osobiście czekam na następcę P900. Widziałeś to?
    https://polfoto.wordpress.com/2018/0...-coolpix-p900/

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    125-krotny zoom optyczny - a ja myslalem, ze 83 zoom to masakra

  6. #16

    Domyślnie

    Ekwiwalent ogniskowej 3000mm. Prawdę mówiąc @gruniu zastanawiam się czy to jeszcze ma sens.

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    a niechcialbys zobaczyc koloru oczu, pilota przelatujacego samolotu na wysokosci 11KM?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gruniu Zobacz posta
    a niechcialbys zobaczyc koloru oczu, pilota przelatujacego samolotu na wysokosci 11KM?
    Musialby chyba miec okienko w podlodze !?
    A i tak mozna by zauwazyc tylko kolor majtek pilota :^(

    A ja bym nawet kupil takiego P900 !
    Juz sie nawet zaczalem rozgladac za jakims z czwartej reki ...

  9. #19

    Domyślnie

    @gruniu wszystko zależy kosztem czego ten zoom. Ja na tego następcę P900 patrzę obecnie z nadzieją ze względu na pewne detale wynikające z rysunku.

    @ Nikomat - zachęcam. Nie wiem tylko czy z czwartej ręki

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @Quatspot miło mi, że Ci się zdjęcie podobało. Faktycznie tylko ono się wyświetla, nie wiem czemu, bo jak sprawdzałem to otwierały się wszystkie. Zostało w sumie najgorsze, w zasadzie kompletnie zepsute przez ogromną flarę od zużytego filtra ochronnego. Wstawiłem tylko ze względu na ostrość. Spróbuję wstawić pozostałe jeszcze raz.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1999.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	4,35 MB
ID:	4796
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4470.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	4,31 MB
ID:	4797

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jeszcze takie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5038.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	3,83 MB
ID:	4798

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @Quatspot z tym, że to nie zachód a wschód

    Skoro samoloty na takiej wysokości robiłeś z ręki to chyba muszę trochę popracować nad tym.

    W pełni zgadzam się z Tobą, że P900 ma ogromny potencjał i także nie zgadzam się z hejtem ewidentnie uprawianym przez ludzi z kompleksem lustrzanki (bo tak to można odczytać ze sposobu wypowiedzi). Wiele razy, nawet na tym forum moje zdjęcia były do d..y, bo były z kompakta. Przyzwyczaiłem się i mam to gdzieś.

    Osobiście czekam na następcę P900. Widziałeś to?
    https://polfoto.wordpress.com/2018/0...-coolpix-p900/
    Piękne zdjęcia.

    Wiesz, to jest tak. Możesz mieć aparat za 10 k i co z tego, skoro Twoje zdjęcia będą wyglądać jak z aparatu za tysiaka. Liczy się samo zdjęcie a nie to czym jest zrobione. Takie glupie wyścigi na forach i mieszanie z błotem kompaktu, albo komentarze przy testach w internecie, to już nawet nie czytam tych bzdur, bo tam jeszcze jest tak, że 95% jeszcze aparatu nie miała w rękach, a już spisali go na straty. Metodyki za dychę.

    Kojarzysz może słynne zdjęcie zielonookiej dziewczynki na okładce National Geographic? Poczytaj proszę z ciekawości jakim sprzętem zostało zrobione to zdjęcie. Myślę, że dla człowieka, który podchodzi do fotografii poważnie i skupia się na swojej pracy nie jest potrzebne czytać w internecie belkotu dotyczącego jechania po P900. Bo dobry fotograf weźmie P900 do ręki i po prostu zrobi z niego użytek.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon p900 przyzwoity statyw
    By Obudzony in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22-09-2018, 16:25
  2. nikon p900 i alternatywny firmware
    By gruniu in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 31-07-2018, 07:08
  3. Nikon P900 OSTROŚĆ
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 23:04
  4. Nikon P900 zdjęcia seryjne z samowyzwalaczem
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 00:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •