Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Podpisałem umowę z agencją aktorską dla dzieci. Daje mi to stały dochód na podstawy. Miedzy czasie skupiam się na mniejszej ilości gałęzi fotografii.
    Krzysiek - bardzo mądre podeście - masz podstawę (stałę zlecenia) i teraz możesz skupic się na tym co lubisz i co Ciebie rozwija.
    Powiodzenia! Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  2. #52

    Domyślnie

    Trzymam kciuki. Sam też próbuję wejść w fotografię, więc cały wątek jest dla mnie bardzo wartościowy.

  3. #53
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Napisze bez ogródek. Nie pomogę Ci. Dlaczego miałbym to robić, jeśli masz zamiar stale pozbawiać mnie dochodów? Inni już dawno wpadli na to i organizują specjalne kurso-konferencje zwane warsztatami. Podobno uczą tam na zmianę: a to jak fotografować a to jak zarabiać a to jak się reklamować a to jak zarabiać na warsztatach. Próbujesz wyciągnąć informację o tym, jak pozyskać klientów. Pytanie o to konkurencji zahacza o naiwność połączoną z desperacją.
    Biznes fotograficzny nie różni się ani trochę od każdego biznesu usługowego. Materiałów jak prowadzić biznes usługowy jest bardzo dużo. Warto się z nimi zapoznać. Celem prowadzenia biznesu usługowego jest zarabianie na usłudze, którą potrafi się wykonać. Kiedy zdobędzie się stosowne umiejętności należy o tym poinformować rynek. Rynek zweryfikuje umiejętności i cennik a sprawę potrafi skomplikować np konkurencja. Czego Ci więcej potrzeba?
    To, kto i w jaki sposób zwraca uwagę na jakość Twojej strony internetowej to początek ważnego opracowania zwanego segmentacją klientów. W tym opracowaniu powinni się znaleźć wybitni esteci (bardzo ich drażnią wszelkie określenia typu profesjonalne lub artystyczne) i tacy, którzy nawet nie wiedzą, co to jest www. Będzie jeszcze miejsce dla agencji towarzyskich, sutenerów i kandydatów na radnych i importerów towarów za 4 zł z Chin.
    A może powinniśmy się cofnąć jeszcze bardziej i wrócić do prawidłowo przygotowanego biznes planu w którym zapisałeś między innymi poziom przychodów, jaki musisz osiągnąć, aby ten interes w ogóle był opłacalny? Na dzisiaj przyjmujemy (w tym np banki przy ocenie zdolności kredytowej), że opłacalny biznes zaczyna się od zafakturowanych od 50 zł/h netto. I tu rodzi się problem bo 50 zł/h to stawka np taniego lekarza na kontrakcie o czym coraz więcej ludzi wie i nie bardzo chce tyle samo płacić "uczącemu" się fotografowi. A te 50 zł /h to ledwie ok 5,5 tys złotych po zapłaceniu podatku i ZUS a gdzie reszta kosztów? A 100 zł/h (bardzo dobry lekarz na kontrakcie) to już się opłaca czy nie? A co trzeba umieć, żeby klient zapłacić te 100 zł? A może lepiej mieć pracowników?
    Wg mnie szukanie klientów to sprawa najprostsza.

  4. #54

    Domyślnie

    Klasyk -biznes to biznes. Czy fotograficzny czy każdy inny....
    Jeśłi uważasz że tacy jak Krzysztof "piozbawią Cię dochodów" to.... bez komentarza to pozostawie....
    Najważniejsze w biznesie są układy, układy i jeszce raz układy. Koledzy którzy robiąto od lat podejrzewam że potwierdzą moje słowa...
    A te kursy, warsztaty itp. to można sobie o kant dupy potłuc. Wyciąganie kasy dla naiwnych desperatów....
    Pozdrwaiwm. Piotr]
    P.S.
    Ludzie którzy zarabiają po kilkadziesiąt (set) tysięcy nie s≥ą drugimi "\avedonami " tylko mają dobry układ z decydentami spółek itp.
    Proste i banalne... aczkolwiek może nieco smutne...
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 25-06-2018 o 18:50
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  5. #55

    Domyślnie

    Ja polecam Ci Poza kadrem David duChemin jeśli kiedykolwiek dostaniesz w swoje ręce - przestudiuj od deski do deski i to nie raz.
    Od tego bym zaczął a po wyciągniętych wnioskach powinno co nie co się wyklarować i ukierunkować.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Czy to był dobry biznes?
    By misiek_yogi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 22:56
  2. Szklarniany biznes plan
    By Sendilkelm in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 09:49
  3. Jak zrobic, ustawic aparat, zeby zrobic takie zdjecie
    By blu-ray84 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 15:49
  4. Propozycja dla kogoś kto ma własny biznes (business) w W-wie
    By haszz in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2008, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •