Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    nie wypowiadaj się w tematach które zakładam. Jakasz potrzebę paplania dla nabijania postów znajdź sobie inny temat.
    gdybys tyle czasu ktory poswiecasz na forum dla wygenerowania wejsc na swoja strone poswiecil na doskonalenie warsztatu foto to moze cos by z tego bylo.
    jak na razie nie potrafisz pojac podstawowej zasady - najpierw umiejetnosci, potem monetyzacja. co prawda w druga strone w tym porabanym swiecie niektorym sie udaje ale tylko jak maja duze znajomosci lub potrafia dobrze dac przyslowiowej dvpy.

    i przeczytaj prosze moja wypowiedz w calosci. Napisalem "odtworcze i przecietnej jakosci" - jako jedno okreslenie. Klasyka sprzeda sie zawsze pod warunkiem perfekcyjnego wykonania. nikt na konkursie chopinowskim nie pisze na nowo muzyki.
    powtorze to co powtarzam od wielu lat parafrazujac L.Evangeliste - rzemieslnikiem sie jest, a artysta sie bywa. U ciebie problem jest z podstawami warsztatu i rozumieniem swiatla. To sa podstawy od ktorych trzeba zaczac

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    mogę mieć stosunkowo niską cenę (wychodzic na zero)i pozyskiwać nowych klientów.
    a za kilka lat jak juz nauczysz sie robic zdjecia (zakladajac optymistyczny wariant) nie podniesiesz cen bo bedizesz mial latke tego co robi tanio oraz bedziesz chcial pozabijac tych ktorzy za stosunkowo niska cene sie ucza robic zdjecia.
    bo beda ci odbierac klientow ktorzy majac do wyboru "nijako i tanio" albo "w miare przyzwoicie i drozej" wybiora tego ktory robi tanio i byle jak, twierdzac ze sie uczy
    podstawowa zasada albo sie uczysz albo bierzesz za cos pieniadze. uczenie sie na kliencie to najwieksze swinstwo jakie mozna w branzy zrobic. niestety powszechne, bedace konsekwencja zabicia rzemiosla w tym kraju.

    Salior przepraszam, ale Twoje zdjęcie z babką na plaży jest ładne, ale wybacz zero w nim oryginalności.
    Alez ja nigdy nie mowilem ze robie oryginalne zdjecia lub ze bron boze jestem artysta. Zawsze twierdzilem ze jestem fotograficzna d ziwka - daje klientowi to co chce w najlepszej jakosci za jaka zaplaci. Ot taki sposob na zycie. Jedni pracuja by zarobic na swoje hobby ktorym jest fotografia, ja fotografuje by zarobic na swoje hobby inne niz fotografia. Z wadami (wieloma) i zaletami (nielicznymi) tego wyboru.
    A oryginalnych zdjec w zyciu zrobilem wystarczajaco duzo by zebrac za nie pare nagrod, osiagnac wiecej niz moglbym sobie zamarzyc gdy bralem sie za foty profesjonalnie i by widziec dziesiatki inspiracji moimi zdjeciami. Wspomniana przez Ciebie babka na plazy to foto tak stare, ze wtedy jeszcze nie myslales o fotografii i jak na tamte czasy wystarczajaco oryginalne by znalezc sie w portfolio, zdobyc jakas nagrode a przede wszystkim jest na stronie bo je lubie . A skoro juz zaczales - to jesli Twoje zainteresowanie psychologia i komunikacja jest czyms wiecej niz wpisem na stronie - powinienes wiedziec, iz stwierdzenia typu "nie masz racji bo twoje zdjecia sia glupie" sa komunikacyjnym strzalem w kolano. Bo to nie ja szukam odpowiedzi jak zarabiac na zdjeciach tylko Ty.

    reasumujac jesli nie zmienisz podejscia z "jak zarabiac" na "jak robic lepsze zdjecia" to kiepsko widze ciag dalszy.
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 17-02-2018 o 02:16
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  2. #32
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #33

    Domyślnie

    Bardzo mi się to podoba "Przez 12 lat robiłem budowlankę, a teraz chcę być fotografem" Na szkoleniach ze sprzedaży bezpośredniej podobno można usłyszeć: " Oto nasz ekspert. Pani XXX porzuciła właśnie zawód fryzjerki aby zostać ekspertem od żywienia w nasze firmie. Oklaski dla pani......."
    Ostatnio edytowane przez DaroD300S ; 20-02-2018 o 07:58

  4. #34

    Domyślnie

    DaroD300S, słaby tekst obijający się o kopanie leżącego. Aż tak bardzo boisz się konkurencji, że się naśmiewasz z kolegi . Może udostępnij swoje PF dla porównania, będziemy mogli sobie wyrobić opinie. Akurat znam obecnego fotografa który kiedyś "robił budowlankę" i prezentuje wysoki poziom, także jedno nie wyklucza drugiego.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    Alez ja nigdy nie mowilem ze robie oryginalne zdjecia lub ze bron boze jestem artysta. Zawsze twierdzilem ze jestem fotograficzna d ziwka - daje klientowi to co chce w najlepszej jakosci za jaka zaplaci. Ot taki sposob na zycie. Jedni pracuja by zarobic na swoje hobby ktorym jest fotografia, ja fotografuje by zarobic na swoje hobby inne niz fotografia. Z wadami (wieloma) i zaletami (nielicznymi) tego wyboru.
    Tu się akurat zgadzam, tzn. tak samo "luźnie" podchodzę do wykonywanego zawodu. To po prostu praca, a nie żaden ahtyzm.

    Nie sposób jednak zauważyć, że sailor ciągle mierzy swoją miarą. I albo jest tak jak on chce, albo jest do dupy.
    Otóż tak się składa, że znam fotografów co mają piękne strony, znam takich co nie mają żadnej a od 20 lat z powodzeniem zapełniają kalendarz. Znam mechaników co są magikami, a nie potrafią wystawić bez pomyłki faktury, bo mają problem z obsługą klawiatury. Znam też takich co mają ciekawe strony www. I co z tego? Nic. Każdy jakoś sobie radzi, za zarobione pieniądze buduje domy, wyjeżdża na drugi koniec świata itd. I nie mądrzy się przy tym tak ty.
    Życie naprawdę nie jest czarno-białe, a już na pewno nie posiadłeś jedynej, tajemnej wiedzy jak przez nie przejść.
    Kolega który kiedyś postanowił robić zdjęcia na ślubie, dziś ma zapełniony kalendarz na 2019 rok, kupił mega zajeb... auto za gotówkę (w sensie, że nie w kredycie), a dzwoni do mnie i pyta jak coś zrobić w Lighroomie, bo dla niego te suwaki to magia. I co z tego? Ano nic. Niech sobie robi, zarabia i spełnia swoje marzenia.
    Gdyby każdy miał robić tak jak ty, już dawno skończyłby w... jeden w lesie, drugi, na wystawie, a trzeci nie wiem nawet gdzie. Wszystko zależy od czasu, miejsca w jakim sie znajduje, warunkow i szczescia.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Bardzo mi się to podoba "Przez 12 lat robiłem budowlankę, a teraz chcę być fotografem" Na szkoleniach ze sprzedaży bezpośredniej podobno można usłyszeć: " Oto nasz ekspert. Pani XXX porzuciła właśnie zawód fryzjerki aby zostać ekspertem od żywienia w nasze firmie. Oklaski dla pani......."
    Żal pupę chyba ściska... Zmiana zawodu, branży czy stylu życia nie jest niczym nowym i nagannym. Taka zmiana pokazuje, że osoba ma odwagę, chęć do nauki i rozwoju, chęć do podejmowania nowych wyzwań itd itd, Wiele znanych osób robiło różne "dziwne" rzeczy w swoim życiu zanim osiągnęło sukces: np Whoopi Goldberg była kosmetyczką w kostnicy...

    Życzę więcej dystansu do samego siebie i więcej szacunku dla innych.

    pozdrawiam
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Żal pupę chyba ściska... Zmiana zawodu, branży czy stylu życia nie jest niczym nowym i nagannym. Taka zmiana pokazuje, że osoba ma odwagę, chęć do nauki i rozwoju, chęć do podejmowania nowych wyzwań itd itd, Wiele znanych osób robiło różne "dziwne" rzeczy w swoim życiu zanim osiągnęło sukces: np Whoopi Goldberg była kosmetyczką w kostnicy...

    Życzę więcej dystansu do samego siebie i więcej szacunku dla innych.

    pozdrawiam
    Przerabiałem to w latach 90-tych ubiegłego wieku. Miałem tak zwaną ciemnię, wspólnika i byliśmy w stanie utrzymać dwie rodziny. Jeden minilab w mieście położył kres wszystkiemu. Do dziś pracuję na etacie i nie narzekam. Oczywiście w innym zawodzie. A zapomniałem dodać, że jestem jak to ktoś fajnie nazwał "ziutkiem" dorabiającym do pensji.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Nie sposób jednak zauważyć, że sailor ciągle mierzy swoją miarą.
    a znasz takich co nie mierza swoja miara?
    bo czytajac twoje posty ciezko nie zacytowac ciebie powyzej

    Otóż tak się składa, że znam fotografów co mają piękne strony, znam takich co nie mają żadnej a od 20 lat z powodzeniem zapełniają kalendarz. Znam mechaników co są magikami, a nie potrafią wystawić bez pomyłki faktury, bo mają problem z obsługą klawiatury. Znam też takich co mają ciekawe strony www. I co z tego? Nic. Każdy jakoś sobie radzi, za zarobione pieniądze buduje domy, wyjeżdża na drugi koniec świata itd.
    bardzo z dudy przyklady podajesz kompletnie nie pasujace do dyskusji bo jak ktos zapelnia od 20 lat kalendarz to moze olac strone www bo ma swoja baze kleintow. Podobnie z mechanikiem - jesl jest magikiem w swoim fachu to nie musi umiec wystawic faktury bo od tego sa programy lub tipsowane panienki z duzym dekoltem.
    Autor watku pytal jak sie rozwinac i zaistniec w branzy a nie jak zdobyc sprawnosc wystawiacza faktur do uslug foto lub sprzatacza podlogi w studio. Profesjonalnie zaprezentowane portfolio to jedna ze skuteczniejszych metod dotarcia do klienta. ale oczywiscie mozesz miec inne zdanie.
    I nie mądrzy się przy tym tak ty.
    od blisko 14 lat powtarzam na forum ze niestety ludzie twierdzacy ze jakakolwiek wiedza publikowana na forum jest madrzeniem sie sprawiaja ze to forum konsekwentnie tonie.
    ludzie z reguly wypowiadaja sie na podstawie wlasnego doswiadczenia. Dosc oczywiste ze inaczej bedzie mowil ktos kto ma aparat od 3 miesiecy z dotacji i jest "zawodowcem", inaczej ktos kto dorabia do pensji na lewo, a inaczej ktos kto sie z tego utrzymuje. A to ze branza mowi glownie glosem dwoch pierwszych przypadkow - to juz niestety konsekwencja wieloletniego strzelania sobie w kolana przez branzunie. A i na forum fachowcow coraz mniej bo nikomu nie chce sie czytac teksotw o wymadrzaniu pod swoim adresem.

    Życie naprawdę nie jest czarno-białe, a już na pewno nie posiadłeś jedynej, tajemnej wiedzy jak przez nie przejść.
    ta tajemna wiedza to twierdzenie ze profesjonalizm i umiejetnosci w kazdej branzy sprawiaja ze latwiej w niej zaistniec a bez tego to tylko przez znajomosci. I bez wzgledu czy sie z tym zgodizsz czy nie to jest to bardzo "czarno-biala" zasada. odcienie szarosci poajwiaja sie tylko i wylacznie przez ludzka ulomnosc
    do posiadania innej jedynej tajemnej wiedzy sie nie przyznaje.

    Gdyby każdy miał robić tak jak ty
    nawet wrogom bym nie polecal by robili tak jak ja i jesli sie nie myle to nigdzie nie napisalem "nasladuj mnie, wskaze ci droge".
    Od wielu lat fotografia to obrzydliwie ciezki kawalek chleba. Prog wejscia bardzo niski, szara strefa ogromna, klient w ogromnej wiekszosci przypadkow malo swiadomy. Trzeba byc mocno walnietym lub ja bardzo kochac by robic sobie z niej jedyne zrodlo utrzymania. Albo miec szerokie plecy zapewniajace zlecenia. Jak w kazdej freelancerskiej branzy zreszta.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #39

    Domyślnie

    Krzysztof, a powiedz szczerze. Uważasz, że jesteś fajnym fotografem. Nic, a nic złośliwie nie pytam. Po prostu takie czasy, że trzeba być fajnym
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #40

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy to był dobry biznes?
    By misiek_yogi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 22:56
  2. Szklarniany biznes plan
    By Sendilkelm in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 09:49
  3. Jak zrobic, ustawic aparat, zeby zrobic takie zdjecie
    By blu-ray84 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 15:49
  4. Propozycja dla kogoś kto ma własny biznes (business) w W-wie
    By haszz in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2008, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •