Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    Zdaję sobie z tego sprawę. Sporo klientów do mnie wraca co jakiś czas. Zawsze staram się by klient był zadowolony. Raz tylko podziękowałem w czasie sesji, bo mieliśmy odmienne zdanie z klientką. Oczywiście było to kulturalne i za obustronna zgodą. Rozpędzone koło się samo toczy ��. Tylko, wcześniej trzeba je rozpędzić.
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 10-02-2018 o 19:49 Powód: ortografia
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  2. #22

    Domyślnie

    1. Rozdziel stronę odnośnie fotografii ślubnej od reszty działalności komercyjnej.
    2. Stronę z fotografią ślubną utwórz i pozycjonuj osobno kierując tam tylko pary młode. Nikt nie lubi przedzierać się przez stertę ofert w poszukiwaniu "tego czegoś". I ta strona ma wyglądać dobrze, nie jak robiona przez studenta na zaliczenie ćwiczeń. Wszystko dopieszczone graficznie i ładnie wyglądające. To jest w branży znak rozpoznawczy który na pierwszy rzut oka świadczy o poziomie osoby, której jest strona. To Twoja wizytówka. Jak ktoś wchodzi na główną i mówi WOW to zostaje i ogląda portfolio. Jak widzi kicz to idzie dalej bo przeczuwa ziutka focącego weekendami do pensji.
    3. Na stronie jako ilustracje dawaj the best of the best. Na Twojej głównej jest zdjęcie młodych nie wyglądających zbyt reklamowo, nie ujmując nic młodym bo każdy wygląda jak wygląda, ale Ty chcesz się sprzedać, więc wrzucaj ludzi bardziej fotogenicznych.
    4. Stronę dla młodych promuj na fb. Stwórz stronę fb aktualizowaną razem ze stroną www, oznaczaj młodych na zdjęciach, niech ich znajomi to widzą, zbieraj lajki strony bo im więcej tym większy zakres odbiorców, za darmo, nie to co w adwords.
    5. Pozycjonuj stronę jak najszybciej, adwords jest dobre, ale drogie, kilka kliknięć na dzień i Cie nie ma, a wiem z doświadczenia że konkurencja lubi w te linki klikać (mam rejestrowane wejścia i zawsze było sporo z tych samych IP w różnych dniach właśnie z reklam adwords).
    6. Są w sieci miejsca gdzie ogłaszają się młodzi szukający fotografa, udzielaj się tam. Zwykle patrzą tylko w kilka pierwszych odpowiedzi, dopóki nie znajdą kogoś o poszukiwanym poziomie w poszukiwanej cenie, więc musisz być w czołówce odpowiadających. Tel Ci do tego dobrze posłuży.
    7. Odpowiadaj na maile błyskawicznie. Co z tego że wrzucisz ofertę jako pierwszy, jak na zapytanie młodych odpowiesz po 3 dniach?
    8. Pracuj nad poziomem zdjęć. Jak ktoś zobaczy super portfolio to sobie Ciebie zapisze w notesiku i odezwie się, kiedy będzie potrzebował fotografa.
    9. Bierz udział w konkursach, nic tak nie kusi klientów jak chęć posiadania najlepsiejszego fotografa. Choćby to miały być wyróżnienia na takim mywed.

    Co do reszty dziedzin komercyjnej fotografii sprawa jest trudniejsza. Zwykle wykonawcy szuka pracownik kompletnie nie znający się na zdjęciach, a za wytyczne ma podaną cenę i to wszystko. Więc żeby zebrać odpowiednią ilość zleceń trzeba napisać do odpowiedniej ilości firm szukających podwykonawcy, części z nich będzie zależało również na poziomie prac i jest szansa, że wybiorą Ciebie. Nie bij się ceną, bij się zdjęciami. Zawsze znajdzie się ktoś kto cenę da niższą od Ciebie. Zawsze. W miedzyczasie komercyjnych zleceń rób zlecenia dla siebie, wybierz temat, przedmiot fotografowania, zrób dobre zdjęcia i wstaw do portfolio. W końcu fotografa to nie praca tylko pasja prawda? Zdjęcia zrobione dla siebie, do portfolio, to często bardzo mocne pozycje na stronie. A nie musisz współpracować z mercedesem żeby zrobić sesję CLS500? Albo z adidasem żeby znajomej sexownej modelce zrobić sesję w dresach? Ani z Tag Heuerem żeby zrobić zdjęcia męskiej biżuterii? Pamiętaj, że klienci, jeśli zaczynasz, to płotki, będą mieli kiepskie produkty, do sesji wyślą pracownika który się zgodzi, a nie który najlepiej wygląda, zrobienie im zdjęć i wrzucenie ich w portfolio w żaden sposób Cię nie wybije ponad resztę, wręcz przeciwnie, będziesz jednym z wielu. Bo żeby nie wiem jakie zdjęcie zrobić, to jeśli to będzie zdjęcie obskurnej myjni za rogiem to kija Ci to da w przyszłości. Zdjęcia dla siebie to też praktyka, a ta czyni mistrza.

    Koniec końców jak zbudujesz profesjonalne portfolio, pisząc do klientów będziesz miał zdecydowanie większe szanse że zatrudnią właśnie Ciebie, a nie kogoś innego.
    ;]

  3. #23

    Domyślnie

    Krzysiek - napisze CI szczerze - OK?
    Laska z telefonem, laska z brzuchem i sztuczny gostek z laptopem - nie przekonuje mnie do skorzystania z Twoich uslug.
    Znajdz cos wyjatkowego - cos co Ciebie wyroznia.... Sorry ale takich gowwnianych zdjec jakie umiesciles w mainpage sa TYSIACE.
    Pomysl nad czyms fajnym oryginalnym - nowym. Dupeczki z brzuszkiem i ziutki z laptopem sa .... tacy bardzo popularni...
    Zycze CI powodzenia. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    dla klienta to nie ma znaczenia
    skoro wiesz co dla klienta ma znaczenie a co nie to po co ten watek? oferujesz kiepskie zdjecia za male pieniadze. "Fair enough" dla tych ktorzy tego oczekuja.
    ale brak jakichkolwiek prob czegos swojego, wszystko odtworcze i w przecietnej jakosci. Bardzo rzadko zgadzam sie z bomblem ale zadne z twoich zdjec nie porywa. Na wszystkich lezy swiatlo. O architekturze sie nie wypowiadam, bo sie nie znam, ale ludzie to tragedia. Zamiast myslec o zarabianiu powinienes najpierw pomyslec o warsztacie.

    Dodatkowo reklamujesz sie strona ktora wyglada jak z lat 90tych twierdzac ze dla klienta jej wyglad nie ma znaczenia. Nie bedzie z tego biznesu, chyba ze masz duze znajomosci i koledzy dadza ci zlecenia.

    a przede wszystkim admini powinni wywalic ten rozpoczety przez Ciebie pierwszym postem watek jako ewidentny post reklamowy lub wystawic ci za niego fakture
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #25

    Domyślnie

    Przerażające jakie Ty masz braki w czytaniu. A dokładniej w rozumieniu tego co jest napisane. Moja wypowiedź brzmiała, że dla klienta nie ma znaczenia w czym jest zrobiona strona. A nie jak wygląda. Dwa to w pierwszym wątku jasno określiłem temat rozmowy. Nie prosiłem o ocenę strony i zdjęć. Wiem, że mamy wolność słowa, ale proszę nie wypowiadaj się w tematach które zakładam. Jakasz potrzebę paplania dla nabijania postów znajdź sobie inny temat.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  6. #26

    Domyślnie

    Koledze widzę, puszczają nerwy, to dorzucę coś od siebie . Pytasz się jak pozyskiwać klientów, jak się reklamować i że poradników na te tematy nie znalazłeś. Podstawą jest posiadanie dobrego i dobrze wycenionego produktu. Szczerze i niestety okrutnie pisząc wchodząc na Twoją stronę, produkt (czyli fotografie) delikatnie mówiąc nie powalają. Co ci po reklamach i innych jak kuleje podstawa biznesu, a jak podstawa mizerna, to i zarobić i pozyskać klientów również ciężko. Mieliśmy się nie wypowiadać na temat zdjęć i poczty pantoflowej , ale spróbuj zrozumieć, że w Twoim przypadku jest to ciężko pominąć. Piszę to jako osoba prowadząca własną działalność od prawie 20 lat (branża nie fotograficzna co prawda, ale zasady działania podobne), fotografię dopisałem sobie kilka lat temu, żeby mi się nikt nie przypierniczył, przy okazji zleceń fotograficznych, które to traktuję bardziej jako hobby i żeby do tego hobby zwyczajnie nie dokładać. Krótka rada ode mnie, popracować nad portfolio, dużo pokory, cierpliwości i może się uda, czego Ci życzę. Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Dziwisz się, że się irytuje? Nie lubię jak ktoś przekręca moje słowa, by na siłę udowodnić swoją rację. Salior i wieku tu ma sporo racji. Mam co poprawiać na stronie i w swoim portfolio. Doskonale to rozumiem, nie mam się za objawie fotograficzne. Dla tego też napisałem, że nie o tą kwestię mi chodzi. Tak mamy już 3 strony, a konkretnych informacji nie wiele. By się uczyć trzeba między innymi robić zdjęcia. I mam tu dwa wyjścia (zapewne więcej, ale te dwa poruszę). 1 mogę robić je na zasadach TFP (czyli dokładać), gdzie większość tak zrobiłem. 2 mogę mieć stosunkowo niską cenę (wychodzic na zero)i pozyskiwać nowych klientów. Z każdej sesji staram się czegoś nowego nauczyć. Klijent zawsze płaci po otrzymaniu zdjęć. Nie ma problemów, że oczekiwał czegoś innego. Każdy z Was jejdzi Mercedesem? Dobieramy produkt do ceny. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Co do zarzutów, że nie mam oryginalnych zdjęć. Jasne, czy każdy z Was miał odrazu warsztat i pomysł na siebie? Czy nie podgladacie lepszych od siebie, starając się uczyć jak oni pracują i później dopiero tworzyć coś własnego? Salior przepraszam, ale Twoje zdjęcie z babką na plaży jest ładne, ale wybacz zero w nim oryginalności. Dziękuję za życzenia pokory. Wciąż się uczę z wiekiem ją nabywać, co nie ozbacza, że będę chować ogon pod siebie.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  8. #28

    Domyślnie

    Masz nieco błędów w tekście na stronie. Np. w reportażu od Jezuitów tylko w tytule jest dobrze, potem tylko 'Jezitów'.
    I taka niedbalosc źle wypada już na początku.

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    Sęk w tym, że nie istnieją "konkretne informacje" o tym jak się sprzedać i pozyskiwać klientów. Jak by to było takie oczywiste to każdy by się "sprzedawał". Robisz to co cała reszta. Strona, fanpage, reklama, kontakt z ludźmi i firmami, mailing, proponowanie swoich usług, budowanie wizerunku aby być rozpoznawalnym. I tu dochodzimy do sedna - portfolio. Im lepsze tym łatwiej się sprzedać. Im bardziej przeciętne czy nawet słabe, tym trudniej. Ot, cała filozofia.

    Klienci muszą Cię znaleźć - reklama, klienci dobrze jeśli Cię znają z nazwiska/nazwy firmy - wizerunek, rozpoznawalność, znani klienci poprzedni. Klientom muszą podobać się Twoje prace, przedstawione na profesjonalnej stronie - portfolio. O kontakcie nie piszę, bo każdy na stronie go ma. Jeśli te 3 rzezczy trybią jak należy to nie ma bata żebyś się nie sprzedał. Jeśli któreś kuleje to masz problem. Jak kuleje wszystko to nie masz szans. Krótka piłka.

    Ja bym zaczął od TFP i zrobił dobre portfolio. Potem poprawiłbym stronę. Potem zaczą się oferować ze stawką, odpowiadającą poziomowi moich prac. I o ile klient do Ciebie dotrze, albo Ty do klienta, to prace będziesz miał, bo z X wejść na stronę zawsze ktoś zadzwoni.


    PS. I pewnie po przeczytaniu powyższego wkurzasz się, że przecież portfolio już masz a klienci są różni i każdy szuka czegoś w innym budżecie. Ok. Masz rację. Ale ze słabym portfolio musisz do trudności w "sprzedaniu się" doliczyć konkurencję, o której pisali przedmówcy. A jest ogromna. I jeśli jesteś jednym z tysięcy fotografów na tym samym poziomie sprzedać Ci się będzie trudno. Zostaną lokalne małe firemki, na których jeśli zarobisz to nie więcej niż kilka stówek za zlecenie, bo więcej nie będą w stanie zapłacić, a wybiorą Ciebie tylko dlatego, że się do nich odezwiesz i będzie ich na Ciebie stać. A że takich lokalnych firemek potrzebujących fotografa pewnie jest niewiele.... Sam sobie dopowiedz resztę i zdecyduj, czy z tego będzie można wyżyć.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 16-02-2018 o 15:30
    ;]

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy to był dobry biznes?
    By misiek_yogi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 22:56
  2. Szklarniany biznes plan
    By Sendilkelm in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 09:49
  3. Jak zrobic, ustawic aparat, zeby zrobic takie zdjecie
    By blu-ray84 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 15:49
  4. Propozycja dla kogoś kto ma własny biznes (business) w W-wie
    By haszz in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2008, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •