Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    La
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jai pur Zobacz posta
    Nie pytam się o zgodę ani śpiących, ani innych. Zdjęcia z miejsc publicznych to ważny dokument o naszych czasach. Nie tylko w kontekście tego co na zdjęciu, ale także sposobu widzenia fotografujących.
    Uwielbiam oglądać historyczne zdjęcia z czasów minionych. Byc może za 50 lat ktoś będzie oglądał właśnie takie z naszych. W tym Twoje. I będą wywoływały określone emocje. Czego Ci życzę!

  2. #22

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedź Jai Pur. Zdaję sobie sprawę, że w swoich obiekcjach mogę być odosobniony. Jasne, że trudno pytać o zgodę w takiej sytuacji, czy w reportażu fotograficznym w ogóle. Wszystko powinno czemuś służyć. Tknięcie czyjejś prywatności, intymności - tak to w tym przypadku odbieram - również. Może nawet szczególnie.
    Jeśli, jak w tym zdjęciu, takiego powodu nie dostrzegam mam ważenie nadużycia. Pani zostaje swoistą ofiarą na ołtarzu "prawda o kondycji człowieczej w naszych czasach". Jeszcze raz: nie widzę żadnej wartej upublicznienia wartości w sfotografowanej scenie, za to wiele dla których od publikacji należałoby się wstrzymać. Ja bym się wstrzymał.
    myślę co piszę

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jai pur Zobacz posta
    ...Osobiście widzę to jako coś pozytywnego - pochwałę życia, luzu i dystansu do sztucznej poprawności...
    Podobnie to odebrałem. Ta pani od razu skojarzyła mi się z jakimiś odlotowymi staruszkami z Key West albo Venice Beach. Także kolorystycznie fajnie to wyszło. Zupełnie jak nie u nas, klimatem przypomina mi to film "The Florida Project" mimo, że aktorka trochę starsza. Jak rozumiem to zdjęcie z Polski więc tym bardziej zachwycające.

  4. #24

    Domyślnie

    >>cz4rnuch, niestety tak fajnie nie jest, to Barcelona.
    Muszę powiedziec, że wielu moich znajomych, prywatnie nie związanych z fotografią, komentowało to zdjęcie w rozmowach - "na pewno nie z Polski".

    >>Roman, nie potrafię się inaczej odnieść do drugiej części Twojej wypowiedzi, jak tylko tak - ja tam widzę wiele rzeczy wartych pokazania.
    Muszę dopisać, że oglądam co dzień spore ilości fotografii streetowych i dokumentalnych. Mam chwile zachwytu nad tym wszystkim i chwile zwątpienia, bo można zobaczyć bardzo dziwne rzeczy. Możliwe więc, że po prostu taka scena nie wydaje mi się szczególnie drażliwa na tym tle.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja dobrze rozumiem, zdjęcie jest niestosowne bo z jednej strony poza kojarzona z nieprzytomnymi pijanymi a z drugiej strony brak akceptacji dla takiej formy wypoczynku przez osoby starsze?
    Przecież to garść czyichś konkretnych przekonań/uprzedzeń a nie ocena zdjęcia

    Jest świetne technicznie - piękne światło, kompozycyjnie - geometria, oraz treściowo - abstrakcja(w odniesieniu do PL), radość z życia, beztroska, pogodna starość...W zasadzie spelnia wszystkie wymogi wybitnej fotografii.
    Takie nie tyle warto co po prostu trzeba publikować

  6. #26

    Domyślnie

    Do świata tej Pani wolałbym zostać zaproszony, a taki sposób jej pokazania stawia mnie w roli podglądającego przez dziurkę od klucza.
    Tak myślę, że już mojej aktywności w Twoim wątku wystarczy
    myślę co piszę

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RomanZWrocławia Zobacz posta
    Do świata tej Pani wolałbym zostać zaproszony, a taki sposób jej pokazania stawia mnie w roli podglądającego przez dziurkę od klucza.
    Tak myślę, że już mojej aktywności w Twoim wątku wystarczy
    Doprawdy nie wiem, czego oczekujesz. Zaproszenia od osób fotografowanych na ulicy? Ustalania z nimi końcowej formy mających powstać fotografii? Zarzucasz podglądactwo i wykorzystywanie, a chcesz serwować oglądającym sztuczne obrazki?
    Dzięki za wszystkie głosy, bardzo ciekawa dyskusja.

  8. #28

    Domyślnie

    Jai purku, "bracie" w streecie ! Ogromne gratulacje !!! Ciesze się, że działasz, zdobywasz nagrody i rozwijasz się pięknie.

    Śmiać się mi chce czytając niektóre wpisy. Moim zdaniem, główna Bohaterka Twojego zdjęcia z politowaniem patrzyła by na tych, którzy czują się urażeni. Koledzy, Wasza pruderyjność jest piękna i przerażająca zarazem. Odpoczywająca Pani ze zdjęcia ma więcej luzu i dystansu do siebie niż my razem wzięci

    P.S. Może zasłabła, czeka na karetkę a Jai pur wezwał pomoc ? Ładnie można zmanipulować odpowiednią historyjką prawda ? No, jak to mawiał pewien znany fotograf - zaufaj fotografowi, nie fotografii

    Pozdrawiam Wszystkich.
    Nikon FM3a, Nikon FM2n, Nokton 55/1.2, Nikkor 50/1.8, Ultron 40/2, Color-Skopar 28/2.8

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ Pozostałe ] Spacer
    By sztuciec in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 23:18
  2. [ Reportaż ] Spacer
    By bubus2 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 22:57
  3. [ Krajobraz ] Spacer
    By waldek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 20:49
  4. Na spacer z SB 800
    By Matteo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 23:16
  5. [ Reportaż ] spacer
    By yousei in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •