Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin90 Zobacz posta
    ...Prosty przykład: sony a7 z kitem - kosztuje ok 4000zł, dostajemy 28-70 3,5 - 5,6. Waga ok 750g. Odpowiednik m4/3 Olympus em 10 mk ii plus 12-40 2.8, czyli ekwiwalent 24-80 5,6. ...
    Światłosiła 2.8 nie zamienia się w 5.6. Litości. To już tyle razy było wałkowane. Nie porównujmy też pro zoom Olka do kitowego obiektywu Sony.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 05-02-2018 o 19:47
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  2. #42

    Domyślnie

    Pisałem o przysłonie w kontekście głębi ostrości. Wiem, że jasność jest jasnością, niezależnie od wielkości matrycy jednak jasność obiektywu jest kompensowana przez niedostatki matrycy na wysokich iso. Nie żebym miał coś do Olka, ale próbowałem dwa razy rozpocząć przygodę z olym, ale zdjęcia zwyczajne nie odpowiadały mi jakościowo. Zdecydowanie odstawały detalem i szumami od tego do czego przyzwyczaiłem się przy xe1. A sporo się naczytałem o tym, że m4/3 może równać się z apsc. Niestety, dziadek xe1 pozamiatal temat

  3. #43

    Domyślnie

    Oczywiście pro Olek, nazwijmy go 2.8, to klasa sama w sobie jeśli chodzi o budowę, szybkość i po części również ostrość ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że jego możliwości, w sensie kontroli nad GO, są mocno ograniczone przez matrycę. f/2.8 nawet na APS-C to nie jest coś czym można się za bardzo jarać a przy jeszcze mniejszej matrycy m43 efekt jest taki, że pro Olek wypada dość miernie nawet przy ciemnych pełnoklatkowych kitach. No, ale poza efektem WOW cała reszta zapewne już jak najbardziej pro.

  4. #44

    Domyślnie

    Nie jaram się ani zoomem Olka, ani tym bardziej tym cytowanym Sony. Efektu wow ten nie dostrzeglem w żadnym z nich. Ot, porównujmy rzeczy w miarę porównywalne. Ale odbiegliśmy od tematu wątku.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Migawka elektroniczna jest bardzo wygodna, bezgłośna. Mam ją włączoną na stałe w trybie mechaniczna + elektroniczna i działa to tak, że ponizej1/4000 do 1/32000 działa automatem elektroniczna, ja wad nie zauważyłem jak dotąd.
    szkoda ze nie pamiętam linku, bo ktos kiedyś wrzucał porównanie fotek i było widać gorszą jakość na elektronicznej migawce względem mechanicznej. Dlatego przerzuciłem się całkowicie na mechaniczną.
    Szukając go natknąłem się na porównanie znanego u nas kolegi na forum http://rafalglebowski.pl/blog/migawk...zalety-i-wady/ ale to i tak nie o tym mowie, o innym linku ale teraz nie moge przywołać na szybko. przekonało mnie to jednak do mechanicznej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Tylko, że na osiągnięcie takiego rozmycia na tak małej matrycy wymaga nie tylko fotografowania samej niemal głowy jak już słusznie zauważył przedmówca a również ogniskowej 150mm i światła 1.8. Użyj czegoś z czym nie będziesz musiał niemal znikać modelce z zasięgu wzroku lub zacznij fotografować coś więcej niż tak ciasne portrety a uśmiech z twarzy zniknie. Co do pozostałych aspektów dzielących te dwa formaty to już sam odpowiedziałeś dlaczego wybrałeś akurat Fuji z większą matrycą a nie doskonałe 4/3
    święte słowa Nowart. Z odległości 1m to i kompaktem coś rozmyje Niech odejdzie na taką odległość aby modelka była cała w kadrze i z zapasem paru metrów ponad to a się okaże
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 05-02-2018 o 22:17

  6. #46

    Domyślnie

    Nie używam Sony, w Fuji aż tak źle elektroniczna migawka raczej nie działa https://blog.thomasfitzgeraldphotogr...treet-shooting
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dyskusja dotyczy błędnego założenia że powierzchnia matryc nie gra roli, chodzi o konkretne techniczne parametry i efekt końcowy z tym związany.
    Co do technicznych mozliwosci matryc masz racje ale co innego techniczne mozliwosci matrycy a co innego co da sie uzyskac w praktyce na zdjeciach

    Chodzi mi bardziej o mylny poglad, gdzie ludziom sie wydaje, ze nie da sie ladnie rozmyc tla przy matrycach 4/3 czy APS-C

    Wspomne, ze nie ma tutaj foconej samej glowy a GO nie jest ustawiona na nos czy jedno oko.

    https://mirrorlesscomparison.com/wp-...e-images-3.jpg

    https://i1.wp.com/www.ayton.id.au/ga...GA192093-1.jpg
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  8. #48
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tu nie chodzi co się wydaje tylko o konkretne założenia, których na m4/3 nie wykonasz, możesz to zrobić inaczej, podobnie ale nie o to chodzi, przecież po fajki na stacje też możesz podjechać samochodem, rowerem, na nogach albo zamówić dostawę, wyjdzie na to samo finalnie bo żona i tak cie wygoni na balkon z fajką

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tu nie chodzi co się wydaje...
    Jak ja lubię czytać takie teoretyczne wynurzenia... @koesh jak to mówią - jeden obraz wart więcej jak 1000 słów, wrzuć jakieś praktyczne porównanie portretów zrobionych olkiem i nikonem (najlepiej oczywiście własnych) udowodnisz (albo i nie) od razu swoje racje. Ja uważam że teoria to rzecz piękna ale na papierze, a w praktyce to już z tym różnie bywa
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  10. #50

    Domyślnie

    Zależy co się robi. Portret to nie tylko super mała GO.

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki bezlusterkowiec z teleobiektywem?
    By spiritus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 10:06
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2016, 10:25
  3. Jaki bezlusterkowiec wybrać?
    By Pumba in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 17:39
  4. Jaki bezlusterkowiec?
    By ichris in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 20:37
  5. Bezlusterkowiec, ale kurczaki jaki ?
    By Strus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 18-12-2014, 21:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •