Close

Strona 1 z 272 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2916

Wątek: Co wybrać?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    macikw
    Gość

    Domyślnie Co wybrać?

    Witam,
    Mam pytanie.
    Jestem amatorem, który do tej pory używał cyfrówek a chciałby przestawic sie na lepszy wymiar robienia zdjeć.
    Jestem myśliwym i chciałbym aparat wykorzystywać zarówno do zdjęć rodzinnych, jak i do fotorafowania zwierzyny, ptaków, zachodów słońca czyli szerokopojętej przyrody.
    Mam do wydania ok 5 tys. zł.
    Wiem, że nie jest to suma zbyt duża, ale chciałbym poznac wasze opinie jak sprzet kupic, żeby optymalnie wykorzystać go do w/w celów.
    Zaznaczam zenie bede wykorzystywał aparatu w niekorzystnych warunkach pogodowych.
    Jaki aparat wybrać? Jakie obiektywy? Czy lepiej jest kupic np D50 i lepsze obiektywy? Czy raczej zainwestować w Lepszy aparat? Niektóre funkce Dxx nie są mi przecież potrzebne, a lepszy obiektyw pozwolina ciekasze ujecia zwierzyny z ambony. Chodzi mi o obiektyw, który dobrze funkcjonowałby na odległościach min 50 m. Nie wiem czy moje wymagania nie są zbyt duże przy tej cenie podpowiedzcie coś
    Bede wdzięczny za porady. jestem amatorem, wiec bardzo prosze o prosty język
    Pozdrawiam
    M.

  2. #2
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    Witam
    w przedziale ciapy jaką posiadasz na sprzęt najbardziej widzi mi się
    puszeczka D70s z super zoomem 18-200VR taki uniwersalnu zoom spacerowy
    w miarę dobry jakościowo lecz niezbyt jasny
    drugą opcją jest
    D70s i KIT 18-70 lub Tamronik 17-50- (super obiektywik i jasny 2. oraz Nikkor 70-300 VR
    z drugim zestawem jesteś uzbrojony niemal na każdą okazję
    od imienin u cioci Krysi poprzez portrecik córeczki do ptaszków które nawet lornetką z ambony mogą być ciężko widoczne
    do tego w 70-300 VR masz stabilizację obrazu co pomaga przy tele
    drugi zestaw może wydawać się nieco mniej wygodny lecz za to jakością optyki lepszy
    powinieneś sie zmieścic w 5 kpln
    pozdrawiam

    jeszcze pytanko bo nie zauważyłem wcześniej
    w którym kole jesteś zrzeszony?
    Ostatnio edytowane przez langus ; 09-06-2007 o 22:02
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  3. #3

    Domyślnie

    Ja proponuje wersję D70s + Tamron 17-50 + Nikkor 70-300 VR lub może używanego Nikkora 80-200 f2.8, ale pewnie ci na niego braknie

  4. #4
    macikw
    Gość

    Domyślnie

    Dziekuje za opinie
    Ważne jest to, że skoro chce go do uzywac na ambonie, to wazna jastjasnośc.
    Zwierzyna zazwyczaj wychodzi około zachodu słońsca.
    różnica w cenie 80-200 i 70-300 jest znaczna. Czy rzeczywiście dla moich amatorskich potrzeb warto dodać te pieniądze?

  5. #5
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macikw Zobacz posta
    Dziekuje za opinie
    Ważne jest to, że skoro chce go do uzywac na ambonie, to wazna jastjasnośc.
    Zwierzyna zazwyczaj wychodzi około zachodu słońsca.
    różnica w cenie 80-200 i 70-300 jest znaczna. Czy rzeczywiście dla moich amatorskich potrzeb warto dodać te pieniądze?
    Zawsze warto jest mieć jasne szkło
    szczególnie docenić to można w gorszych warunkach oświetleniowych
    ale przy 70-300 vr masz stabilizację obrazu co pomoże za to uzyskać dłuższe czasy
    nie zastąpi to jasnego szkła ale nie zrobi też większego przeciągu w portfelu
    no i masz dłuższą ogniskową co przy lustrze D70s daje ci odpowiednik do analoga 450mm
    znam warunki oświetleniowe na ambonie o zachodzie i wschodzie słońca
    myślę że 70-300 VR wystarczy ci i będzie bardziej uniwersalny (wygodny)

    jeszcze raz spytam w którym kole jesteś w Namysłowie zrzeszony
    pozdrawiam
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  6. #6

    Domyślnie

    jeszcze raz spytam w którym kole jesteś w Namysłowie zrzeszony

    Nie pytaj przecież widzisz,że to kłusownik
    Szuka długiej ogniskowej żeby dojrzeć leśniczego.tak trudno sie domysleć.
    F80,MB-16,N.35-70 2.8 D D90 ,MB-D80 N. 17-55 2.8 G IF ED AF-S,N. 60 2.8 G ED Micro,N. 80-200 D ED NEW, SB-900, 055PROB+486RC2+MBAG80,LOWEPRO NOVA 5 AW,KENKO-Macro,KENKO 1,4 DG
    Grupa ,,SABAT,,

  7. #7

    Domyślnie

    Przy ograniczonym budżecie lepsze efekty da chyba amatorskie, ciemniejsze szkło (np. 70-300), a zaoszczędzone PLN władowane w lepszą, mało szumiącą puszkę z wysokim ISO (np. 5100). Wyznawcy jasnych szkieł to wiedzą, ale początkujący nie muszą, że ich wykorzystanie w trudnych warunkach oznacza jednocześnie małą GO (oczywiście w zależności od odległości do fotografowanego obiektu) i to nie zawsze jest efekt pożądany. Tylko wysokie ISO pozwala focić w trudnych warunkach bez efektów ubocznych (gdy tylko puszka radzi sobie z szumami). Ergo zapomnij raczej o wiekowych puszkach z matrycą CCD (jak D70s).

    Cytat Zamieszczone przez vxsniffer;
    Tylko wysokie ISO pozwala focić w trudnych warunkach bez efektów ubocznych (gdy tylko puszka radzi sobie z szumami).
    Prawie zapomniałem o innej oczywistej oczywistości związanej z dużą dziurą jasnych szkieł. Może nie jestem znawcą, ale ostrość raczej nie rośnie wraz ze wzrostem dziury... a ponieważ na ogół jest wprost przeciwnie, to również jest argument za tańszym szkłem i wysokim ISO, który wart jest rozważenia w warunkach ograniczonego budżetu.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 23-03-2012 o 15:53 Powód: znacznik
    D7k+D70|MB-D11|N35/1.8|N50/1.8|N105/2.8VR|N18-70|N24-120VR|S70-300 APO|SB-800|RingFlash DRF-14|S600R|Lowepro & drobiazgi...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vxsniffer Zobacz posta
    Prawie zapomniałem o innej oczywistej oczywistości związanej z dużą dziurą jasnych szkieł. Może nie jestem znawcą, ale ostrość raczej nie rośnie wraz ze wzrostem dziury... a ponieważ na ogół jest wprost przeciwnie, to również jest argument za tańszym szkłem i wysokim ISO, który wart jest rozważenia w warunkach ograniczonego budżetu.
    Zależy od szkła - jak sam powinieneś wiedzieć. Jednak chyba jest też jasne, że wysokie ISO dobrego szkła nie zastąpi. Przy podbijaniu ISO zawsze rodzą się nam szumy (mniejsze lub większe) a i tak nie zyskujemy tyle co przy dobrym obiektywie z dobrym światłem. Zresztą, i tu chyba większość się zgodzi, że GO też trzeba kontrolować - czasami, żeby uzyskać odpowiedni efekt warto pstryknąć fotkę na pełnej (lub prawie pełnej) dziurze... Przy f/4 nie poszalejemy...

    I piszę z doświadczenia - zresztą każdy powinien to potwierdzić - puszka nie zastąpi dobrego obiektywu. Puszka to tylko coś, co zakładasz na koniec obiektywu

  9. #9
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    dla MaxLnd



    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja proponuje wersję D70s + Tamron 17-50/2,8
    rada-czytaj posty w wątku a wszystkiego się dowiesz
    jest też wyszukiwarka którą polecam

    przy kupnie D40 pamietaj że z nim będą działać tylko obiektywy
    z własnym silnikiem AF czyli z oznaczeniem AF-S a one są droższe
    od tych które możesz zastosować w D70/D80 czyli tzw "śrubokręt"

    IMHO porównanie może być takie D70 lub D80 to używka Mercedes
    a D40 to nowa KIA lub Hyundai
    ja biorę używkę
    ponadto D70s kupisz taniej niż D40 o zgrozo co się porobiło
    pozdrawiam
    langus
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macikw Zobacz posta
    Niektóre funkce Dxx nie są mi przecież potrzebne, a lepszy obiektyw pozwolina ciekasze ujecia zwierzyny z ambony. Chodzi mi o obiektyw, który dobrze funkcjonowałby na odległościach min 50 m. Nie wiem czy moje wymagania nie są zbyt duże przy tej cenie podpowiedzcie coś
    Bede wdzięczny za porady. jestem amatorem, wiec bardzo prosze o prosty język
    Pozdrawiam
    M.
    po co tobie teleobiektyw za grubą kasę? Nie łatwiej najpierw zastrzelić kilka sarenek lub łosia, a potem z bliska zrobić kilka fotek małpką? Możesz nawet użyć trybu makro, aby lepiej uchwycić otwór po kuli, która przeszła na wylot przez oczodół zabitego zwierzaka.

Strona 1 z 272 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •