Close

Strona 276 z 292 PierwszyPierwszy ... 176226266274275276277278286 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 751 do 2 760 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #2751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kacpaa1 Zobacz posta
    Słyszalem o ustawieniach mikro focusa w aparacie ale nie wiem jak sie do tego zabrac i czy to cos zmieni. Dziekuje za jakiekolwiek podpowiedzi
    Wejdź w menu ustawień (piktogram oznaczający klucz płaski): konfiguracja aparatu -> precyzyjna korekta AF.
    Poczytaj na ten temat w instrukcji "przewodnik po menu" str 130.
    Aby dobrać odpowiednią wartośc korekty, musisz wykonać kilka testów - najlepiej dla róznych odległości i sprawdzić czy występuje BF lub FF.
    Nie mam teleobiektywu, więc nie mam doświadczenia jaki byłby najlepszy test, ale może zawieś na jakimś ogrodzeniu jakiś przedmiot. Fotografuj ten przedmiot, żeby linia ogrodzenia była pod kątem (20-45 st). Wykorzystując powtarzalny wzór siatki ogrodzenia można ocenic czy masz backfocus czy frontfocus i jaki jest on duży. Jeśli obiektyw nie jest zoomem, to wydaje mi się, że taka korekta AF w D7200 może być wystarczajaca
    Ostatnio edytowane przez Keszelski ; 28-02-2017 o 08:11

  2. #2752

    Domyślnie fotografia ptaków pomoc przy wyborze sprzętu

    Witam
    poszukuje dobrego zestawu do fotografii przyrody, głownie ptaszki z podchodu i czasami jakiś jelonek itp. (taka amatorszczyzna dla przyjemności).

    Tak wiec proszę o pomoc przy wyborze, zastanawiam się nad:

    1) Nikon d610 + Tamrona SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD
    Miałem możliwość fotografowania d600 i obiektywami o krótkiej ogniskowej i byłem zadowolony (jakość pełnego obrazka oraz ISO mi się podoba). Jednak nie mam możliwości przetestowania długiego tele z tym aparatem i mocno się zastanawiam jak będzie pracował AF no i jak wygląda GO przy ogniskowej 600mm (boje się że dziób małego ptaszka będzie ostry, a jego tył będzie już rozmazany).

    2) Nikon d7200 + SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2

    3) Nikon d7200 + Nikkor AF-S 200-500mm f/5.6E ED VR
    Podobno w tym body AF jest lepszy (szybszy) niż w d610, czy to prawda? Tu przy tańszym body mógłbym pomyśleć o droższym Tamronie G2 no i już w zasięgu ręki jest Nikkor.
    Pytanie czy warto... co o tym sądzicie?

    Dotychczas fotografowałem Canonem 7d i 6d w połączeniu z obiektywem Canon 400mm f/5.6 oraz z Tamronem 150-600 wersja 1. Wiem tylko tyle ze najtańsza pełna klatka Canona z Tamronem jest wolna....
    Z tego co czytałem na forum dużo osób używa d7200 do fotografowania ptaków... zastanawiam się jak wygląda zestawienie ISO z pełna klatka np. d600/d610. W jednym ze sklepów Nikona spotkałem się z opinią że ISO w nowym DX wygląda "całkeim dobrze" w porównaniu ze starym FX (chociaż tam chyba była mowa o d500 - ale o niego specjalnie nie pytam bo wiem ze jest super, ale zbyt dużo kosztuje jak dla mnie).


    pozdrawiam

  3. #2753

    Domyślnie

    4) Nikon d750 + Tamrona SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD
    pełna klatką z dobrym AF i najtańsze "amatorskie" szkiełko...

    oj im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie. Na tą chwile skłaniam sie ku wersji 4)
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  4. #2754

    Domyślnie

    Jeśli przyroda, ptaszki i jelonki to po co pełna klatka? Bierz D7200 i najdłuższe/najjaśniejsze szkło na jakie Cię będzie stać.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  5. #2755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Jeśli przyroda, ptaszki i jelonki to po co pełna klatka? Bierz D7200 i najdłuższe/najjaśniejsze szkło na jakie Cię będzie stać.
    no to powinienem chyba napisać, że potrzebuje body do wszystkiego (i że lubię pełna klatkę). Fotografia ptaków/zwierzaków daje mi bardzo dużo radości ale nie jest to jedyny cel/dziedzina która się zajmuje. Gdybym tylko fotografował ptaki to już dawno zrobiłbym tak jak napisałeś! Plan mam taki żeby zacząć przygodę z Nikonem i długim tele.... no a później małymi kroczkami zmniejszę ogniskowe (wszystko jak zawsze zależy od $$$)

    Na jednym z forów przyrodniczych wiele razy czytałem wpisy ludzi którzy fotografowali cropem, a teraz maja FF i zarzekają się że do cropa nie wrócą....

    P.S.
    dziękuje wszystkim co się do mnie na priva odzywają!

  6. #2756

    Domyślnie

    Spoko, napisałeś:
    poszukuje dobrego zestawu do fotografii przyrody, głownie ptaszki z podchodu i czasami jakiś jelonek
    Dlatego poleciłem crop. Sam przerobiłem wiele aparatów, wiele systemów, jeszcze za czasów kiedy między FF, a cropem była ogromna różnica jeśli chodzi o ISO i rozpiętość tonalną. Obecnie ta różnica jest naprawdę w wielu przypadkach mało widoczna (uogólniam trochę). Jeśli nie potrzebujesz papierowej GO, nie robisz zdjęć na ISO 6400 i wyżej, nie widzisz za bardzo różnicy na zdjęciu wykonanym FF czy crop (tzw. magia FF) to bierz crop. Mi często chodzi po głowie powrót do cropa, patrząc na to co potrafią nowoczesne matryce APS-C, mała GO na FF czasami przeszkadza. Jakby mi teraz ktoś rzucił 25-30k zł to skompletowałbym sobie piękny zestaw na APS-C Fuji Niemniej jednak jestem szczęśliwy z tym co mam obecnie
    Jeśli masz parcie i chcesz spróbować FF to bierz D610/D750 - w zależności o portfela i sam zobaczysz Najwyżej sprzedaż i kupisz crop, w drugą stronę trudniej.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  7. #2757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Sam przerobiłem wiele aparatów, wiele systemów, jeszcze za czasów kiedy między FF, a cropem była ogromna różnica jeśli chodzi o ISO
    Ciągle jest to przynajmniej 1EV różnicy.

  8. #2758

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ciągle jest to przynajmniej 1EV różnicy.
    Nie napisałem, że różnic nie ma. Jednak kiedyś różnica na np. ISO6400 przy FF i cropie była ogromna, obecnie jest coraz częściej niemalże niewidoczna. Ok, FF strzeli piękną (na obecne możliwości) klatkę na ISO 128000, na cropie to będzie mega kaszana - ale co z tego? Jak często większość osób będzie używać takiego ISO? Nie jestem też znawcą, trochę śledzę temat. Nie znam wykresów, słupków itd. ale to mnie tak nie interesuje, a to jak sprzęt radzi sobie podczas pracy. Testowałem D750, niedawno też Fuji X-Pro 2 i X-T2... i Fuji po prostu robi niesamowitą robotę. AF, ISO, rozpiętość tonalna - naprawdę nie wiem dlaczego miałbym kupić D750 Jakby mi ktoś teraz rzucił hmm... 25k zł to sprawiłbym sobie piękny zestaw szkieł z X-Pro 2 i X-T2
    Ostatnio edytowane przez smogg9 ; 09-04-2017 o 21:50
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  9. #2759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Jednak kiedyś różnica na ISO6400 przy FF i cropie była ogromna
    Jakieś 1,5EV D300 vs. D3 (pierwszy FX Nikona)
    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    obecnie jest coraz częściej niemalże niewidoczna.
    1EV D7200 vs D750
    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Ok, FF strzeli piękną (na obecne możliwości) klatkę na ISO 128000
    Różnice zaczynają być widoczne przy ISO 3200.

  10. #2760

    Domyślnie

    Spoko Schodzimy z tematu i wątek zmierza do rzeki bez końca zwanej "FF vs crop". Dla mnie osobiście najnowsze matryce crop (D500, X-Trans III) są wystarczająco dobre, aby używać ich na równi z FF
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

Strona 276 z 292 PierwszyPierwszy ... 176226266274275276277278286 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •