Close

Strona 280 z 292 PierwszyPierwszy ... 180230270278279280281282290 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 791 do 2 800 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #2791

    Domyślnie

    A jaki obiektyw do D750 mógly mi Pan polecić ??
    Zależy mi na szerokokątnym i w miarę jasnym (mój budżet tutaj sięga max 3-4tys)
    W pierwszej chwili nastawiałam się na d750 jednak D500 bardzo mi namieszał glównie przez wzgląd na szybkość i celność.

  2. #2792

    Domyślnie

    ja uzywam od roku Nikkor 70-300 VR.. dla mnie ekstra

  3. #2793
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mario22 Zobacz posta
    ja uzywam od roku Nikkor 70-300 VR.. dla mnie ekstra
    Fajny szerokokątny, nie?

  4. #2794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Fajny szerokokątny, nie?
    Raczej poszukuje czegoś poniżej 35 ale kto wie... może kiedyś taki super tele też się przyda
    Będe pamiętać
    Dzięuję

  5. #2795

    Domyślnie

    Witam mam pytanie do Osób korzystających z fx jakie tanie szerokie stałki polecilibyście do d700 (ew. może jakiś tele ) nie dysponuje dużym budżetem a zaczynam z tym korpusem i muszę skompletować powoli szklarnię i będę wdzięczny za opinie osób z doświadczeniem na FX .

  6. #2796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrekf Zobacz posta
    Witam mam pytanie do Osób korzystających z fx jakie tanie szerokie stałki polecilibyście do d700 (ew. może jakiś tele ) nie dysponuje dużym budżetem a zaczynam z tym korpusem i muszę skompletować powoli szklarnię i będę wdzięczny za opinie osób z doświadczeniem na FX .
    Nie wiadomo, co Cię interesuje. Ale z ograniczonym budżetem to zacząć od N50 1.8, N85 1.8 dalej może 35 FX, 105 macro, 20 albo 28 1.8. Albo coś z Sigm.

  7. #2797
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tanie i szerokie na FX słabo w parze chodzą
    Sigma 1.8/20mm miałem i fajne było, a cenowo chyba rewelacja.

  8. #2798

    Domyślnie

    Dziękuję.

  9. #2799

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Jako nowy Nikoniaż (Amator).
    Chciałbym się dołączyć do tematu.
    Postanowiłem zakupić nowy aparat ( Lusterko ). No i zakupiłem:
    -Nikon D5300 (jak jest aparat trzeba mieć jeszcze jakieś szkiełka) i takowe zakupiłem.
    -Tamron AF017NII-700 AF 70–300 mm 4–5,6 Di LD Macro 1:2
    -Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD
    -Nikon AF-S DX NIKKOR 35 MM 1,8g
    -Nikon Kit DX AF-P 18-55 VR (w komplecie z Aparatem)

    czy na początek przygody z Lusterkiem dobrze wybrałem

    Chciałbym do tego dokupić jeszcze filtry tylko za bardzo nie wiem jakie?? (duży wybór na rynku) kolega poleciła na początek UV od Marumi

    z góry wielkie dzięki za odpowiedzi

    pozdrawiam Łukasz
    Ostatnio edytowane przez hades27 ; 19-05-2017 o 00:12

  10. #2800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hades27 Zobacz posta
    czy na początek przygody z Lusterkiem dobrze wybrałem

    Chciałbym do tego dokupić jeszcze filtry tylko za bardzo nie wiem jakie?? (duży wybór na rynku) kolega poleciła na początek UV od Marumi

    z góry wielkie dzięki za odpowiedzi

    pozdrawiam Łukasz
    Czy dobrze wybrałeś to zależy co chcesz robić tym aparatem. Co do szkieł to pewnie rano jak się wyśpią wypowiedzą się bardziej doświadczeni nikoniarze (teraz ja nie śpię żeby oni mogli spać ). Masz jakby zdublowanwego zooma, pytanie czy to konieczne? Co do filtrów to polecony Ci filtr UV nie wniesie nic do Twoich zdjęć poza ewentualnymi artefaktami związanymi z obecnością dodatkowego szkła przed matrycą. Jeśli chodzi o filtry przydatne to poczytaj o szarych (pełnych, połówkowych), polaryzacyjnych, innych efektowych. Następne pytanie - czy będzie postprodukcja czy zostawiasz to co stworzy aparat (od zaawansowania w temacie obróbki zdjęć równiez zależeć może dobór filtrów).
    W sumie to chyba musisz opowiedzieć trochę więcej o planach a na pewno zgłębić wiele tematów i poradników z tego forum, to kopalnia wiedzy.

Strona 280 z 292 PierwszyPierwszy ... 180230270278279280281282290 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •