Close

Strona 1 z 292 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #1
    macikw
    Gość

    Domyślnie Co wybrać?

    Witam,
    Mam pytanie.
    Jestem amatorem, który do tej pory używał cyfrówek a chciałby przestawic sie na lepszy wymiar robienia zdjeć.
    Jestem myśliwym i chciałbym aparat wykorzystywać zarówno do zdjęć rodzinnych, jak i do fotorafowania zwierzyny, ptaków, zachodów słońca czyli szerokopojętej przyrody.
    Mam do wydania ok 5 tys. zł.
    Wiem, że nie jest to suma zbyt duża, ale chciałbym poznac wasze opinie jak sprzet kupic, żeby optymalnie wykorzystać go do w/w celów.
    Zaznaczam zenie bede wykorzystywał aparatu w niekorzystnych warunkach pogodowych.
    Jaki aparat wybrać? Jakie obiektywy? Czy lepiej jest kupic np D50 i lepsze obiektywy? Czy raczej zainwestować w Lepszy aparat? Niektóre funkce Dxx nie są mi przecież potrzebne, a lepszy obiektyw pozwolina ciekasze ujecia zwierzyny z ambony. Chodzi mi o obiektyw, który dobrze funkcjonowałby na odległościach min 50 m. Nie wiem czy moje wymagania nie są zbyt duże przy tej cenie podpowiedzcie coś
    Bede wdzięczny za porady. jestem amatorem, wiec bardzo prosze o prosty język
    Pozdrawiam
    M.

  2. #2
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    Witam
    w przedziale ciapy jaką posiadasz na sprzęt najbardziej widzi mi się
    puszeczka D70s z super zoomem 18-200VR taki uniwersalnu zoom spacerowy
    w miarę dobry jakościowo lecz niezbyt jasny
    drugą opcją jest
    D70s i KIT 18-70 lub Tamronik 17-50- (super obiektywik i jasny 2. oraz Nikkor 70-300 VR
    z drugim zestawem jesteś uzbrojony niemal na każdą okazję
    od imienin u cioci Krysi poprzez portrecik córeczki do ptaszków które nawet lornetką z ambony mogą być ciężko widoczne
    do tego w 70-300 VR masz stabilizację obrazu co pomaga przy tele
    drugi zestaw może wydawać się nieco mniej wygodny lecz za to jakością optyki lepszy
    powinieneś sie zmieścic w 5 kpln
    pozdrawiam

    jeszcze pytanko bo nie zauważyłem wcześniej
    w którym kole jesteś zrzeszony?
    Ostatnio edytowane przez langus ; 09-06-2007 o 22:02
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  3. #3

    Domyślnie

    Ja proponuje wersję D70s + Tamron 17-50 + Nikkor 70-300 VR lub może używanego Nikkora 80-200 f2.8, ale pewnie ci na niego braknie

  4. #4
    macikw
    Gość

    Domyślnie

    Dziekuje za opinie
    Ważne jest to, że skoro chce go do uzywac na ambonie, to wazna jastjasnośc.
    Zwierzyna zazwyczaj wychodzi około zachodu słońsca.
    różnica w cenie 80-200 i 70-300 jest znaczna. Czy rzeczywiście dla moich amatorskich potrzeb warto dodać te pieniądze?

  5. #5
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macikw Zobacz posta
    Dziekuje za opinie
    Ważne jest to, że skoro chce go do uzywac na ambonie, to wazna jastjasnośc.
    Zwierzyna zazwyczaj wychodzi około zachodu słońsca.
    różnica w cenie 80-200 i 70-300 jest znaczna. Czy rzeczywiście dla moich amatorskich potrzeb warto dodać te pieniądze?
    Zawsze warto jest mieć jasne szkło
    szczególnie docenić to można w gorszych warunkach oświetleniowych
    ale przy 70-300 vr masz stabilizację obrazu co pomoże za to uzyskać dłuższe czasy
    nie zastąpi to jasnego szkła ale nie zrobi też większego przeciągu w portfelu
    no i masz dłuższą ogniskową co przy lustrze D70s daje ci odpowiednik do analoga 450mm
    znam warunki oświetleniowe na ambonie o zachodzie i wschodzie słońca
    myślę że 70-300 VR wystarczy ci i będzie bardziej uniwersalny (wygodny)

    jeszcze raz spytam w którym kole jesteś w Namysłowie zrzeszony
    pozdrawiam
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  6. #6

    Domyślnie

    jeszcze raz spytam w którym kole jesteś w Namysłowie zrzeszony

    Nie pytaj przecież widzisz,że to kłusownik
    Szuka długiej ogniskowej żeby dojrzeć leśniczego.tak trudno sie domysleć.
    F80,MB-16,N.35-70 2.8 D D90 ,MB-D80 N. 17-55 2.8 G IF ED AF-S,N. 60 2.8 G ED Micro,N. 80-200 D ED NEW, SB-900, 055PROB+486RC2+MBAG80,LOWEPRO NOVA 5 AW,KENKO-Macro,KENKO 1,4 DG
    Grupa ,,SABAT,,

  7. #7
    macikw
    Gość

    Domyślnie

    pewnie chciałeś byc zabawny.
    ale marnie ci to wyszło. jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia na temat to po co sie odzywasz?
    Masz jakieś problemy z samooceną?
    Chcesz zaistnieć wypisując dyletanckie bzdury?
    za dużo tv. proponuje poczytać. a jak nie, to zapraszam na fora posięcane łowiectwu. moze cos zrozumiesz?
    hm... myslenie nie jest twoja najmocniejszą stroną. Ale moze znasz sie na fotorafii? jeśli tak to wypowiadaj sie w tematach. a jak nie... Mam propozycje. Nie myśl.
    pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macikw Zobacz posta
    pewnie chciałeś byc zabawny.
    ale marnie ci to wyszło. jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia na temat to po co sie odzywasz?
    Masz jakieś problemy z samooceną?
    Chcesz zaistnieć wypisując dyletanckie bzdury?
    za dużo tv. proponuje poczytać. a jak nie, to zapraszam na fora posięcane łowiectwu. moze cos zrozumiesz?
    hm... myslenie nie jest twoja najmocniejszą stroną. Ale moze znasz sie na fotorafii? jeśli tak to wypowiadaj sie w tematach. a jak nie... Mam propozycje. Nie myśl.
    pozdrawiam.
    A moze wroc na ambone? Tam mozna sobie w ciszy i spokoju postrzelac do zwierzyny i poczuc sie panem zycia i smierci... Takie osobiste wycieczki nie sa tu mile widziane.

    A co do sprzetu - jesli chcesz fotografowac zwierzyne bierz najdluzsza jasna ogniskowa na ktora Cie stac. Na optyce nie ma co oszczedzac. A jak brakuje pieniedzy to sprzedaj broń

  9. #9

    Domyślnie

    Przepraszam bardzo ,,myśliwego,, może żart nie był przedni ale nie ma powodu żeby od razu wymyslać.No cóż typowa postawa.A z myśleniem nie mam kłopotu.Jeszcze raz przepraszam jesli kogoś uraziłem,oprócz gajowego
    F80,MB-16,N.35-70 2.8 D D90 ,MB-D80 N. 17-55 2.8 G IF ED AF-S,N. 60 2.8 G ED Micro,N. 80-200 D ED NEW, SB-900, 055PROB+486RC2+MBAG80,LOWEPRO NOVA 5 AW,KENKO-Macro,KENKO 1,4 DG
    Grupa ,,SABAT,,

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    zmartwię cię, ale rady kolegów sa zbyt optymistyczne. piszesz o 50 m i o zmierzchu. Musisz mieć niestety w takim przypadku to co najdroższe. Niestety 70-300 ma na długim końcu 5,6 i to nie pozwala załozyc na niego konwerter (bo robi się f 8 czy 11)
    możesz 300/4 i do tego konwerter 1,4. Albo 300/2.8 i konwerter 2x (lepiej, bo masz 600 mm, ale drożej) albo dłuższe rury - 400, 500, 600 mm. Do takiej 600/4 mozna podczepić nawet konwerter 1,4. Ale nawet nie sprawdzaj cen ostatnich pozycji bo z krzesła spadniesz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 292 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •