Close

Strona 51 z 292 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #501
    Oszczędny w słowach Awatar parsonek
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    okolice Szczecina
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazwita Zobacz posta
    Z nowych aparatów w tym zakresie cenowym (ok. 3000 zł) wchodzą w grę 3 modele D3100, D5100 i D90. Jak zwykle w przypadku zakupu lustrzanki jest istotna sprawa wyboru obiektywów. W przypadku D3100 pozostaje na ten cel ok. 1400 zł, D5100 i D90 są droższe, więc na obiektyw(y) zostanie ok. 700 zł.
    Można więc kupić aparat w zestawie z jednym, w miarę uniwersalnym obiektywem Nikkor AF-S 18-105 VR albo zacząć od tańszego Nikkora 18-55 VR i dodatkowo dokupić jasny obiektyw stałoogniskowy, który pozwoli ładnie rozmyć tło (dobry „na zwierzaki”). Tu w przypadku droższych body pewnie trzeba będzie nieco dołożyć. Warto się przymierzyć do Nikkora AF-S 35/1.8G albo AF-S 50/1.8G lub AF 50/1.8D (uwaga - ten ostatni jest tańszy, ale nie będzie w pełni współpracował z D3100 i D5100, z D90 działają wszystkie).

    Oczywiście jest jeszcze spory wybór sprzętu używanego, co daje sporo możliwych kombinacji. Np. nowe body, a obiektywy z drugiej ręki itp. itd.

    Pozdrawiam.
    po dłuższych dyskusjach tu i ówdzie zdecydowałam sie na D90 - najbardziej polecany ( i współpracuje praktycznie z każdym obiektywem)

    teraz zabawa z doborem obiektywu
    polecają mi 55-300 VR

    jak będzie dobrze, to będę mogła "przetestować" aparat, wtedy zobaczymy
    dzięki wielkie za odpowiedź
    pozdr
    A.

  2. #502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez parsonek Zobacz posta
    po dłuższych dyskusjach tu i ówdzie zdecydowałam sie na D90 (…)
    Moim zdaniem celna decyzja. Przyzwoity sprzęt, żadna tam nowość, więc od premiery zdążył już sporo potanieć. Wydaje się być obecnie optymalnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę jego cenę i możliwości.

    Cytat Zamieszczone przez parsonek
    teraz zabawa z doborem obiektywu
    polecają mi 55-300 VR
    Mam nadzieję, że nie będzie to jedyny obiektyw w kupowanym zestawie. Trzeba pamiętać, że to jest teleobiektyw. W Olympusie SP-560UZ ma Koleżanka zakres ogniskowych (w przeliczeniu na pełną klatkę) 27 - 486 mm. Tu będzie (też po przeliczeniu) 82,5 - 450 mm, czyli wszystko bardzo wąsko. Mówiąc obrazowo, żeby złapać całego człowieka na wysokość kadru przy najmniejszym dostępnym „powiększeniu”, trzeba stanąć dobre 6 - 7 metrów od niego. W typowych zastosowaniach wspomnianego aparatu używa się zwykle jednak znacznie krótszych ogniskowych (kilkanaście do kilkadziesiąt milimetrów).

  3. #503
    Oszczędny w słowach Awatar parsonek
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    okolice Szczecina
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazwita Zobacz posta
    Mam nadzieję, że nie będzie to jedyny obiektyw w kupowanym zestawie. Trzeba pamiętać, że to jest teleobiektyw. W Olympusie SP-560UZ ma Koleżanka zakres ogniskowych (w przeliczeniu na pełną klatkę) 27 - 486 mm. Tu będzie (też po przeliczeniu) 82,5 - 450 mm, czyli wszystko bardzo wąsko. Mówiąc obrazowo, żeby złapać całego człowieka na wysokość kadru przy najmniejszym dostępnym „powiększeniu”, trzeba stanąć dobre 6 - 7 metrów od niego. W typowych zastosowaniach wspomnianego aparatu używa się zwykle jednak znacznie krótszych ogniskowych (kilkanaście do kilkadziesiąt milimetrów).
    to będzie konkretnie pod zwierzaki
    do tego chyba będzie 18-105 (?)
    jeszcze nie wiem - głównie robię zdjęcia z daleka i pierw koncentruję sie na taki sprzęcie

    konkretnie do tego potrzebny mi aparat

  4. #504

    Domyślnie

    Pod zwierzaki wydaję mi się że nikkor 55-200 VR nie będzie za dobrym wyborem pod zwierzaki, proponowałbym raczej jakiś 70-200 2.8

  5. #505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek Charchuła Zobacz posta
    Pod zwierzaki wydaję mi się że nikkor 55-200 VR nie będzie za dobrym wyborem pod zwierzaki, proponowałbym raczej jakiś 70-200 2.8
    200 to pod zwierzaki chyba za krótko. Chyba że z TC x2
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

  6. #506

    Domyślnie

    Przecież była mowa o 55-300....
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  7. #507

    Domyślnie

    Witam

    Jestem amatorem, laikiem ale z wyobraźnią i nie naiwnym dlatego zwracam się do Was z pytaniem jaki model NIKONA w przedziale ceny max 3 tyś z obiektywem) zakupić do wykonywania zdjęć koncertowych - różne warunki, w dzień, zwykłe itp. Aparat ma mi służyć do celów reporterskich ale nie tylko. Istnieje jakieś uniwersum pomiędzy ceną a jakością? Z góry dzięki za pomoc.

  8. #508

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem amatorem - fotografem. Potrzebuję obiektywu w 80 % do zastosowania w turystyce i foceniu na mieście. Mam do wydania 4000zł (proszę nie sugerowaćsię podpisem bo dawno nieaktualny) Co najważniejsze szkło(a) powinny być tylko ze stajni Nikona

  9. #509

    Domyślnie

    Zastanawiałem się nad zmiana na 16-35 f/4 ale to kiepski wybór na DX raczej. Pomyśle nad 18-200 plus stalki

  10. #510
    Oszczędny w słowach Awatar parsonek
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    okolice Szczecina
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek Charchuła Zobacz posta
    Pod zwierzaki wydaję mi się że nikkor 55-200 VR nie będzie za dobrym wyborem pod zwierzaki, proponowałbym raczej jakiś 70-200 2.8
    myślałam nad Nikkor 55-300 i Nikkor 18-105

Strona 51 z 292 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •