Close

Strona 5 z 292 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #41
    Oszczędny w słowach Awatar twardowski
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    other side of the moon (Sopot :-)
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Squier Zobacz posta
    Szumy to nie wszystko. Z tego co można zauważyć, Nikon w serii D40/D40X wprowadził nowy algorytm odszumiający. Szumu jest mniej, ale szczegółów również. Zdjęcia z D50/D70 przepuszczone wsadowo przez Noise Ninja lub Neat Image dadzą podobne efekty...
    różni ludzie różnie mówią. Faktem jest, że matryca w d40x jest zupełnie inna od tych stosowanych w d40 i d70s. Nie porównywałem wyników z NEFów więc się nie wypowiem.
    Zastanawia mnie czy wartwo wydać 200 zeta więcej na iso100, 10Mpix i większą rozpiętość tonalną, bo rozumiem, że tym właśnie różnią się między sobą obydwa modele (d40 vs d40x). Kiedyś gdy różnica wynosiła 700zeta faktycznie lepszym rozwiązaniem był zakup d40 i dołożenie do zakupu dobrego szkła, ale teraz? 200zeta? To mniej niż wydaję w tygodniu na zakupy w hipermarkecie...
    Ostatnio edytowane przez twardowski ; 06-09-2007 o 11:07

  2. #42

    Red face D40 vs D40x

    Witam. Aktualnie mam D40x. Poprzednio miałem D80 i D40. Jeżeli chodzi o D40 matryca mało szumi, ale rejestruje obraz o mniejszej ilości szczegółow. Przez pewien czas miałem oba aparaty (D40 i D40x) i stwierdzam jednoznacznie, że D40x ma również małe szumy co D40. Jednak matryca rejestruje więcej szczegółow (nie chodzi o wielkość matrycy). Iso 100 również jest przydatne. No i nie mam problemu z pomiarem matrycowym (właściciele D80 wiedzą o co chodzi). Podsumowując zarówno D40 jak i D40x to idealne aparaty dla osób, które robią zdjęcia i nie chcą spędzać czasu przed komputerem (D70s). A jeżeli chodzi o obiektywy z własnym napędem, to tylko kwestia czasu (SIGMA). Pozdrawiam!
    D90

  3. #43
    Oszczędny w słowach Awatar twardowski
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    other side of the moon (Sopot :-)
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez toms73 Zobacz posta
    Witam. Aktualnie mam D40x. Poprzednio miałem D80 i D40. Jeżeli chodzi o D40 matryca mało szumi, ale rejestruje obraz o mniejszej ilości szczegółow. Jednak matryca rejestruje więcej szczegółow (nie chodzi o wielkość matrycy).
    d40x rejestruje mniej szczegółów? może jest to związane z agresywnym odszumianiem? masz fotki porównawcze?
    Iso 100 również jest przydatne. No i nie mam problemu z pomiarem matrycowym (właściciele D80 wiedzą o co chodzi).
    osobiście nie mam zaufania do pomiaru matrycowego. cw w zupełności mi wystarcza.
    Podsumowując zarówno D40 jak i D40x to idealne aparaty dla osób, które robią zdjęcia i nie chcą spędzać czasu przed komputerem (D70s). A jeżeli chodzi o obiektywy z własnym napędem, to tylko kwestia czasu (SIGMA). Pozdrawiam!
    RAW w d40 powinien być tej samej jakości co d70s.

  4. #44

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macikw Zobacz posta
    Witam,
    Mam pytanie.
    Jestem amatorem, który do tej pory używał cyfrówek a chciałby przestawic sie na lepszy wymiar robienia zdjeć.
    Jestem myśliwym i chciałbym aparat wykorzystywać zarówno do zdjęć rodzinnych, jak i do fotorafowania zwierzyny, ptaków, zachodów słońca czyli szerokopojętej przyrody.
    Mam do wydania ok 5 tys. zł.
    Wiem, że nie jest to suma zbyt duża, ale chciałbym poznac wasze opinie jak sprzet kupic, żeby optymalnie wykorzystać go do w/w celów.
    Zaznaczam zenie bede wykorzystywał aparatu w niekorzystnych warunkach pogodowych.
    Jaki aparat wybrać? Jakie obiektywy? Czy lepiej jest kupic np D50 i lepsze obiektywy? Czy raczej zainwestować w Lepszy aparat? Niektóre funkce Dxx nie są mi przecież potrzebne, a lepszy obiektyw pozwolina ciekasze ujecia zwierzyny z ambony. Chodzi mi o obiektyw, który dobrze funkcjonowałby na odległościach min 50 m. Nie wiem czy moje wymagania nie są zbyt duże przy tej cenie podpowiedzcie coś
    Bede wdzięczny za porady. jestem amatorem, wiec bardzo prosze o prosty język
    Pozdrawiam
    M.
    Kiedyś współpracowali z foto-raj.pl
    Teraz jest osobna witryna www.fotoakces.pl
    Mają nowe ceny na Nikona i są całkiem przyzwoite.
    Mają też w rewelacyjnych cenach torby Lowepro i pamieci Sandisk.

  6. #46

    Domyślnie

    Od 2,5 roku mam d70s, w rękach miałem też d40 a obecnie w domu także d80 (będę miał jakiś czas)

    uwielbiam moją d70s, ergonomia, bateria, w miarę małe nefy ale... no właśnie, trzeba robić w nefach i obrabiać, a jak się ma mało czasu to się średnio chce. Myślę, że na początku jest trudniej niż z d40/d80, d70 jest bardziej wymagającym aparatem - ale czy to jest na pewno zaleta? dla niektórych tak, dla niektórych nie

    d40 jest naprawdę fajnym aparatem - mniejsza matryca to zaleta, no i tanszy troszkę niż d40x. Do zastosowań amatorskich super, polecam

    d80 - taka d70 tylko się w plikach mniej trzeba grzebać lepszy wizjer, grip itd - ale dla mnie na razie nie są to różnice warte wydawania dodatkowych pieniędzy

    Myślę, że moj d70s posłuży mi jeszcze przynajmniej rok, a później się będę ewentualnie zastanawiał. Lepsza inwestycja to jednak szkła (choć tu też bym nie przesadzał, podstawowymi szkłami da się robić świetne zdjęcia i nie każdy musi mieć 17-55 albo 70-200VR, popatrzcie np. na galerie pbase co ludzie produkują 18-70)

    wybór należy do Ciebie
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysq Zobacz posta
    A czy wiesz, że zabijane są z reguły zwierzęta chore i słabe, które tak czy inaczej wkrótce umrą? Polowania, to selekcja. Objawy choroby widać chociażby po deformacji poroża.
    Do tego dochodzą bardzo restrykcyjne limity oraz kupa formalności. To nie jest tak, że idziesz do sklepu, kupujesz sztucer/kniejówkę/dryling/dubeltówkę/(tu wstaw co chcesz jeszcze) i idziesz polować. Nie kupisz broni myśliwskiej, dopuki nie jesteś członkiem PZŁ, tudzież nie należysz do koła łowieckiego (a żeby być członkiem, trzeba przejsć okres stażu oraz zdać egzaminy łowieckie).
    Poza tym, nie spotkałem się jeszcze z metodą polowań "z krzaków". Może to jakaś nowa moda z zachodu przyszła

    Żeby nie było, nie jestem zwolennikiem tego typu rozrywek. Ale mój ojciec jest myśliwym już dobrych 25 lat więc trochę się tego naoglądałem. Osobiście wolę polować teleobiektywem i d70-tką.
    Wybaczcie ale nie mogę się powstrzymać. Mam już dosyć tych wszystkich pijanych myśliwych, którzy latają po mojej okolicy w drogich samochodach. Oczywiście są w kole myśliwskim. „Chore zwierzęta” dobre sobie. Siedzą na ambonach i walą do wszystkiego co się rusza. Dla mnie to jest chore podbudowanie swojego ego. Chorą zwierzyną to leśnik powinien odstrzelać.

  8. #48

    Domyślnie

    D60 czy e510?

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chuda Zobacz posta
    D60 czy e510?
    D70s

  10. #50

    Domyślnie Odp: Co wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez marekon Zobacz posta
    jeszcze raz spytam w którym kole jesteś w Namysłowie zrzeszony

    Nie pytaj przecież widzisz,że to kłusownik
    Szuka długiej ogniskowej żeby dojrzeć leśniczego.tak trudno sie domysleć.
    A to był naprawdę dobry żart hehe.

Strona 5 z 292 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •