Close

Strona 285 z 292 PierwszyPierwszy ... 185235275283284285286287 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 841 do 2 850 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #2841

    Domyślnie

    "...obiektyw będzie najlepszy jeśli chciałabym robić zdjęcia w pomieszczeniach ale bez lampy..." - najprościej mówiąc tu ważna jest tzw. "jasność obiektywu". Im jaśniejszy - tym lepszy do fotografowania w gorszych warunkach oświetleniowych, z ręki bez lamy. Koesh wskazał Ci bardzo fajny obiektyw - dobry i tani - jasność 1.8. Takim N35 f1,8 zrobiłem kiedyś bardzo fajne zdjęcia w muzeum, z ręki, bez lampy, gdzie jej używanie było zabronione. Ta "używka" 50 o której myślałaś do portretów ma też 1,8 (jeśli już, to ja wybrałbym do D5300 "nówkę", N50 f1.8G, ale to mój subiektywny pogląd). Są oczywiście "jaśniejsze", ale i droższe - jest Nikkor 50 1,4 itp. Musisz wejść na jakąś stronę sklepu z obiektywami, np. na cyfrowe.pl i popatrzeć pod tym kątem na obiektywy. Zorientujesz się, które są "jaśniejsze", a które "ciemniejsze". Oczywiście "jasność" zwykle więcej kosztuje.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  2. #2842

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Zastanawiam się nad kupnem aparatu ma to być uniwersalny sprzęt do wszystkiego jak np Aparat PANASONIC DMC-FZ1000EP i zastanawiam się co byście polecili wy znający się w temacie lepszy kompakt czy lustrzanka w podobnej cenie może być ciut droższa. jak możecie coś podpowiedzieć to będę wdzięczny.

  3. #2843

    Domyślnie

    Sony A6300 + Obiektyw Sony 28-70 mm f/3.5-5.6 E-Mount. Prawie do wszystkiego.

  4. #2844
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    28mm na aps-c to wąziutko, wielkościowo mało ciekawy zestaw, cenowo lekkie przegięcie.

  5. #2845

    Domyślnie

    Podepnę się do pytania. W podobnej cenie zestaw do robienia zdjęć nocnych, co polecacie?

  6. #2846

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    28mm na aps-c to wąziutko, wielkościowo mało ciekawy zestaw, cenowo lekkie przegięcie.
    Sony A6300 + 18-105mm f/4 E PZ G OSS.

  7. #2847

    Domyślnie

    Wiec nie polecacie panasonica. A możecie trochę bardziej rozwinąć swoje wypowiedzi dlaczgo nie ?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #2848

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomek1982 Zobacz posta
    Wiec nie polecacie panasonica. A możecie trochę bardziej rozwinąć swoje wypowiedzi dlaczgo nie ?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Zobacz sobie zestaw, który ci proponuję. Zrób kilka fotek, a będziesz wiedział dlaczego.

  9. #2849

    Domyślnie

    Trochę droga ta zabawka 4*349 zł body w jednym ze znanych sklepów tyle to chba nie chce wydac.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  10. #2850
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Oglądnij taki zestaw http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat...z-srebrny.html
    Można tez kupić ciut taniej ale znika z rynku już modele E-PL6 i też z obiektywem 14-42 pancake, zgrabne, matryca duża, dobre video, dobra jakość zdjęć.
    Oglądnij w sklepie, ja poleciłem tego E-PL6 dwójce znajomy, co prawda jedni już kupili lustrzankę ale ogólnie są zadowoleni

Strona 285 z 292 PierwszyPierwszy ... 185235275283284285286287 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •