Close

Strona 281 z 292 PierwszyPierwszy ... 181231271279280281282283291 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 801 do 2 810 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #2801
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kit 18-55 jest ok i nie porzucałbym go tak szybko, jak poznasz potrzeby to dokup obiektywy, tamron 70-300 USD to świetny tani obiektyw, pytania na co ci dwa podobne, jeśli sugerujesz się napisem macro to odpuść bo to ściema, a obiektyw beznadziejny, 35mm jasne jest super ale osobiście na DX ogniskowa nijaka, nie ma szeroko, nie ma tego co daje 50mm.

    Rozważ zakup sigmy 17-50 2.8 i do tego ten lepszy tamron 70-300, zestaw super, filtry sobie odpuść na początek, użyteczny jest polaryzacyjny ale powoli, kup go jak będzie potrzebny, lepiej pomyśl o statywie i lampie.

  2. #2802

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedz.

    Co do tych tamaronów to niestety zdublowały się, ponieważ w tym samym dniu oba zostały zakupione, tańsza wersja jako prezent o którym nie wiedziałem a droższą sam kupiłem mały zbieg okoliczności.

    Teraz do czego ja będę używał aparatu, przede wszystkim uwielbiam robić fotki krajobrazów , natury. Gdy tylko mam chwile wolnego łapie aparat i idę pospacerować po okolicach.

  3. #2803

    Domyślnie

    Witam,

    Ja również, jak spora liczba forumowiczów tutaj piszących, zastanawiam się nad zmianą obiektywu. Obecnie posiadam Kitowy zestaw Nikon D3100 + 18-55VR. Poszukuję czegoś uniwersalnego zamiast tego. Zastanawiałem się nad czymś 18-200/250/270/300 jako jeden obiektyw, w sumie do wszystkiego. Nie mam ochoty zmieniać obiektywu w zależności od zmieniającej się sytuacji, a wybrany przeze mnie powinien być "wystarczający" do większości z nich. Aparat głównie służy mi do celów spacerowo/wycieczkowych, gdzie w większości fotografowane są krajobrazy i postacie - patrz moja żona

    Chciałbym, aby był to obiektyw, który mógłbym ewentualnie wykorzystać do innego "Pudełka", jakby mi się zachciało przesiąść na wyższy model Nikona.

    Do ów zooma chciałbym dokupić jeszcze jakąś stałkę i tutaj też moje pytanie - lepiej 35 czy 50 (a może naleśnik 20mm?), no i jakiej firmy.

    Przejrzałem wiele artykułów i wątków na forach. Niestety porównania różnych modeli obiektywów z zakresów 18 do 300 jest sprzed kilku lat. Wiadomo, że porównane wówczas modele z biegiem czasu mogły się pozmieniać - polepszyć/pogorszyć (tak przypuszczam). A co za tym idzie ów porównania mogą dziś nie być zbytnio miarodajne.

    Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłej niedzieli
    Pozdrawiam Grzegorz

  4. #2804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flemon1983 Zobacz posta
    Witam,

    Ja również, jak spora liczba forumowiczów tutaj piszących, zastanawiam się nad zmianą obiektywu. Obecnie posiadam Kitowy zestaw Nikon D3100 + 18-55VR. Poszukuję czegoś uniwersalnego zamiast tego. Zastanawiałem się nad czymś 18-200/250/270/300 jako jeden obiektyw, w sumie do wszystkiego. Nie mam ochoty zmieniać obiektywu w zależności od zmieniającej się sytuacji, a wybrany przeze mnie powinien być "wystarczający" do większości z nich. Aparat głównie służy mi do celów spacerowo/wycieczkowych, gdzie w większości fotografowane są krajobrazy i postacie - patrz moja żona

    Chciałbym, aby był to obiektyw, który mógłbym ewentualnie wykorzystać do innego "Pudełka", jakby mi się zachciało przesiąść na wyższy model Nikona.

    Do ów zooma chciałbym dokupić jeszcze jakąś stałkę i tutaj też moje pytanie - lepiej 35 czy 50 (a może naleśnik 20mm?), no i jakiej firmy.

    Przejrzałem wiele artykułów i wątków na forach. Niestety porównania różnych modeli obiektywów z zakresów 18 do 300 jest sprzed kilku lat. Wiadomo, że porównane wówczas modele z biegiem czasu mogły się pozmieniać - polepszyć/pogorszyć (tak przypuszczam). A co za tym idzie ów porównania mogą dziś nie być zbytnio miarodajne.

    Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłej niedzieli
    Pozdrawiam Grzegorz
    Opcje w zasadzie masz dwie:
    1. większy zakres, ale ciemniej => N 18-105: bardzo chwalony i bardzo przyzwoity kit (miałem okazję nim fotografować i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony)
    2. mniejszy zakres, ale jaśniej => S 17-50: bardzo uniwersalny, dość jasny zamiennik kita; miałem, używałem, polecam
    Co do stałki, to musisz sam ocenić, która ogniskowa bardziej Ci pasuje Masz N 18-55, to zrób trochę zdjęć na 20, trochę na 35 i trochę na 50. Sam zobaczysz
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #2805
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Odpuść sobie potworki w stylu 18-300mm itp bo podejrzewam że zależy ci jednak na jakości zdjęć, a nie tylko na pomniejszaniu żeby ukryć ich słabą jakość.
    Dwa obiektywy w lustrzance to opcja minimum żeby pokryć sensownie cały zakres, uniwersalny jasny zoom wsparty tele to duet świetny.
    Sigma 17-50 + Tamron 70-300 USD, stałke wybieraj testując ogniskową czy ci odpowiada bo cena i samo zastosowanie jest odmienne nawet przy 35mm i 50mm.

  6. #2806

    Domyślnie

    Nie wiem o czym kolega koesh myśli mówiąz że zdjęcia robione 18-300 należy pomniejszać żeby ukryć ich słabą jakość. Domyślam się że chodzi mu o to że z takiego obiektywu nie otrzymamy obrazka który będzie nadawał się do wydruków 30x45cm i większych, co również do końca nie jest prawdą.
    Do tradycyjnych wydruków amatorskiech 10x15 oraz najczęściej drukowanych do ramek na ścianę 15x21 i 20x30 bezproblemowo się nada - ciężko będzie nawet rozróżnić czy dane zdjęcie wykonano 18-300 czy mocno droższym 17-55.
    Flemon: Jak chcesz mieć wygodnie, uniwersalnie i nie planujesz wydruków większych niż 20x30cm to się nie zastanawiaj tylko bierz spacerzooma (16-18 ) - (200-250-300) z naciskiem na 16-300 plus do tego jasną stałkę np. 30/1,4.

  7. #2807
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mam na myśli popularne obecnie oglądanie swoich dzieł na tv 4K gdzie już sporo widać, czasy cropowania maksymalnego mijają, zakup czegoś 18-300 może szybko dać sporo niezadowolenia i zwalania winy na lustrzankę zwłaszcza jak widzimy lepsze zdjęcia u znajomego z bezlustra

  8. #2808

    Domyślnie

    4K to mniej więcej odpowiednik formatu drukowanego 20x30cm. Tylko mocno wprawione oko wyłapie przy tym formacie różnice w obrazku z np.Tamrona 16-300 na 300mm i np.Tamrona 70-300 na 300mm. Zgoda - jakieś aptekarskie różnice na korzyść 70-300 w rogach będą, ale dla przeciętnego użytkownika - bez znaczenia.

    Jeżeli ma być znacząco lepszy obrazek (pod kątem 4K) w stosunku do spacerzooma to trzeba by było złożyć minimalnie zestaw: S17-50/2,8 + N70-200/4 , a to wiadomo jakie pieniądze są. Nie każdy amator czuje potrzebę wydawania ich po to by polepszyć obrazel o kilka procent. To czy warto czy nie -to sprawa indywidualna.
    Ostatnio edytowane przez nie.Znajomy ; 22-05-2017 o 11:44

  9. #2809
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flemon1983 Zobacz posta
    .Obecnie posiadam Kitowy zestaw Nikon D3100 + 18-55VR. Poszukuję czegoś uniwersalnego zamiast tego. Zastanawiałem się nad czymś 18-200/250/270/300 jako jeden obiektyw, w sumie do wszystkiego. Nie mam ochoty zmieniać obiektywu w zależności od zmieniającej się sytuacji, a wybrany przeze mnie powinien być "wystarczający" do większości z nich. Aparat głównie służy mi do celów spacerowo/wycieczkowych, gdzie w większości fotografowane są krajobrazy i postacie - patrz moja żona

    ..

    Przejrzałem wiele artykułów i wątków na forach. Niestety porównania różnych modeli obiektywów z zakresów 18 do 300 jest sprzed kilku lat. Wiadomo, że porównane wówczas modele z biegiem czasu mogły się pozmieniać - polepszyć/pogorszyć (tak przypuszczam). A co za tym idzie ów porównania mogą dziś nie być zbytnio miarodajne.
    Chyba niepotrzebnie kupiłeś lustrzankę.
    Tych 18-200 czy 300 nie znajdujesz dużo (w opracowaniach) bo nie zdobywają sobie serc użytkowników lustrzanek. Ci co mają lustrzanki maja parcie na jakość. A tzw spacerzoomy to nie jest najfajniejsza optyka (mam na myśli ostrość w całym zakresie oraz kiepska jasność, tzn ciemność szkieł) Kompakt o takim zakresie będzie wiele mniejszy.

  10. #2810
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tamron 16-300 nie znam, wiec nie chcę mieszać, cenowo nie wiem czy to tak dobrze bo 2400zł czyli mamy nową sigme i używanego tamrona 70-300 usd.

Strona 281 z 292 PierwszyPierwszy ... 181231271279280281282283291 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •