Close

Strona 279 z 292 PierwszyPierwszy ... 179229269277278279280281289 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 781 do 2 790 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #2781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tevenet Zobacz posta
    Witam,

    Stoję przed dylematem jakich pewnie tutaj było już sporo, potrzebuję kupić aparat, po raz pierwszy padło na lustrzankę. Dlaczego lustro? Potrzebuję coś szybszego niż mój stary kompakt, dodatkowo chciałbym się trochę pobawić optyką więc musi mieć wymienne obiektywy. Wiem, że teraz sporo osób chwali bezlusterkowce ale wydaje mi się, że na chwilę obecną lustrzanki są bardziej popularne i z tego powodu łatwiej będzie dokupić np. jakiś fajny obiektyw z rynku wtórnego.
    Wybór wstępnie padł na Nikona, model D3300 z kitowym obiektywem 18-55, do czego chciałem dokupić jakąś jasną stałkę, np. 50 mm.
    Jednak im dłużej czytam tym większe mam wątpliwości. Pierwszym zadaniem dla tego aparatu ma być podróż na maderę w czerwcu, więc trochę krajobrazów i architektury. Znalazłem trochę opinii, że w 18-55 może być niewystarczające i lepiej poszukać z obiektywem 18-105 mm. Wydaje mi się, że zmienianie obiektywów na wakacjach może być mało wygodne więc może rzeczywiście lepiej na początek przeznaczyć kasę na szerszy zakres kitowego szkiełka a kolejne kupić jak dozbieram trochę złotówek. Z drugiej strony przejrzałem zdjęcia jakie robiłem na dotychczasowych wakacjach i raczej nigdy nie korzystałem wiele z zooma, raczej wszędzie blisko szerokiego kąta.
    Żeby sobie jeszcze bardziej zamieszać pożyczyłem na weekend do testów Nikona D300 z obiektywem 18-200 mm. I to jest własnie kolejna opcja, zastanawiam się czy ewentualnie warto się rozglądnąć za jakimś używanym sprzętem? Budżet to raczej maksimum 2500 zł + jakieś grosze na akcesoria.
    Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi. Ja ze swojej strony postaram się jutro coś potestować bo od teorii już mi się w głowie miesza. Niestety ten D300 trochę się różni od D3300 (oglądałem trochę filmików jak to obslugiwać) i miałem dzisiaj problemy żeby robił to co ja chcę a nie to co mu się podoba

    Pozdrawiam,
    Piotrek
    jeśli nie wiesz czy D300 czy D3300, to wybierz tańszy. zdecydowanie lepiej używany niż nowy. postaraj sie wydac jak najmniej na body i jak najwiecej na obiektywy.
    D300 to prawie profesjonalny model. ilość ustawień może być przytłaczająca. jest ciezki i zbudowany jak czołg.
    D3300 będzie bardziej przystępny, będzie ci lepiej podpowiadał jak ustawić aparat i jaki to da rezultat. moze byc dla ciebie lepszy dzieki temu. jest mały, lekki, full plastic fantastic.
    wybór należy do ciebie.

    Co do obiektywów -zmieniasz kompakt na rzecz aparatu ze zmienną optyką, żeby przyczepić jeden uniwersalny obiektyw na każdą okazję? polecam zastanowić się czy to ma sens (może ma, nie wiem. ja nie widzę)
    Ogólnie im mniejszy zakres zooma tym bardziej aparat rozwinie skrzydła (jakość zdjęć)

    daruj sobie 50mm, zamiast tego rozejrzyj się za 35mm f/1.8g dx
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #2782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    jeśli nie wiesz czy D300 czy D3300, to wybierz tańszy. zdecydowanie lepiej używany niż nowy. postaraj sie wydac jak najmniej na body i jak najwiecej na obiektywy.
    D300 to prawie profesjonalny model. ilość ustawień może być przytłaczająca. jest ciezki i zbudowany jak czołg.
    D3300 będzie bardziej przystępny, będzie ci lepiej podpowiadał jak ustawić aparat i jaki to da rezultat. moze byc dla ciebie lepszy dzieki temu. jest mały, lekki, full plastic fantastic.
    wybór należy do ciebie.

    Co do obiektywów -zmieniasz kompakt na rzecz aparatu ze zmienną optyką, żeby przyczepić jeden uniwersalny obiektyw na każdą okazję? polecam zastanowić się czy to ma sens (może ma, nie wiem. ja nie widzę)
    Ogólnie im mniejszy zakres zooma tym bardziej aparat rozwinie skrzydła (jakość zdjęć)

    daruj sobie 50mm, zamiast tego rozejrzyj się za 35mm f/1.8g dx
    Dlaczego zdecydowanie lepiej używany niż nowy? Kwestia relacji cena/jakość czy jakieś inne powody?
    Wyjaśniając sprawę obiektywów to uniwersalny chcę wziąć na maderę. Zamierzamy sporo pochodzić po górach i wydaje mi się, że uciążliwe będzie dźwiganie kilku szkieł. Ale może warto?
    Testowałem wczoraj D300 i bardzo fajnie mi się z nim pracowało. Nie miałem żadnych problemów z obsługą, dwa pokrętła i guzik do AF są bardzo wygodne. W d3300 jest jedno pokrętło więc obsługa będzie chyba gorsza? Jak się używa AF w D3300? Też jest guzik?
    Generalnie D300 sprawia bardzo solidne wrażenie, porządne materiały, dobrze leży w dłoni ale jest dosyć ciężki. Obiektyw Nikon 18-200mm F3.5-5.6G jest spoko ale w ciemnych pomieszczeniach jest już słabiej. Ten egzemplarz obiektywu ma też problemy ponieważ jak się skieruje obiektyw w dół to sam się zoom'uje.
    Na pewno zrobienie tych kilku fotek D300 dało mi lepszy pogląd na sprawę niż czytanie różnych testów. Chętnie też bym zgarnął coś typu D3300 na kilka fotek żeby mieć porównanie.
    Poniżej fotka z testowanego D300:
    https://drive.google.com/file/d/0B2E...ew?usp=sharing

  3. #2783
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli kwestia wagi jest istotna to może D300 odpuść, lekkie tanie D5100 lub nowsze ma lepszą matrycę, gorsza ergonomia to fakt ale skup uwagę na obiektywach, nie polecam aż tak bardzo uniwersalnych typu 18-200mm, jest zazwyczaj słabo, zdecydowanie korzystniej może być posiadanie zestawu z kitem 18-55 ze względu na cenę i szerokość, uzupełnić to np tamnronem 70-300 USD, lekki, zgrabny i świetna jakość jak na cenę.
    Takie zestawy wielu poleca i sam z tego korzystałem, uniwersalność duża, zestaw zgrabny.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 14-05-2017 o 18:00

  4. #2784

    Domyślnie

    Witam. Szukam prostego, niewielkiego aparatu dla swojej mamy. Aparacik będzie śmigał w trybie auto i tak ma wypluwać względne fotki.
    Co polecacie w budżecie 1000-1200zł za używkę. Obecnie moją uwagę zwróciły samsung nx3000+16-50, sony a5000 +16-50 może rx 100, ale nie wiem, czy w tej kwocie znajdę zadbany egzemplarz. Czy jest coś jeszcze na co warto zwrócić uwagę?
    Z góry dzięki za pomoc
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  5. #2785
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z samsunga nawet NX1100 spokojnie możesz kupić z 20-50mm, zgrabne i łatwe w użyciu, NX3000 ma swoje plusy ale obrazek wypluje podobny, matryca bardzo dobra, ISO użyteczne no i jpg gotowy bardzo ładny, więc na auto będzie super.

  6. #2786

    Domyślnie

    Zgadza się.
    Sam mam z dziewczyną NX1000 na lekkie spacery jak nie chcemy targać d600. Brakuje mi tam tylko szerokiego końca stąd propozycja nx3000 sprzedawanego razem z obiektywem 16-50
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  7. #2787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tevenet Zobacz posta
    Obiektyw Nikon 18-200mm F3.5-5.6G jest spoko ale w ciemnych pomieszczeniach jest już słabiej. Ten egzemplarz obiektywu ma też problemy ponieważ jak się skieruje obiektyw w dół to sam się zoom'uje.
    Problem z wysuwaniem zooma można zlikwidować zakładając silikonową opaskę za grosze.

    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #2788

    Domyślnie

    Witajcie.
    Od miesiąca borykam się z dylematem: D750 czy D500 ???
    Obiektywy mam zaledwie dwa pod DX ( kit i 35 z której głównie korzystam i strasznie mi na niej "ciasno")
    Czy możecie podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami ?
    Wybierając nowe body głównie zależy mi na szybkości i ostrości (patrząc pod tym kątem, nastawiona jestem na D500)
    Moi modele to przeważnie dzieci w ich codziennych zabawach, pełne energii i raczej niechętne do pozowania
    Interesuję się fotografią reportażową (imprezy okolicznościowe, śluby, urodzin, komunie, odbywające się czesto w ciasnych, niedoświetlonych pomieszczeniach) - tutaj chyba najlepiej sprawdza się pęlna klatka ??

    Czy możecie doradzić które Body najlepiej sprosta tym zadaniom ?
    D500 czy D750 ??

    Będzę wdzięczna za wszelką radę.

  9. #2789

    Domyślnie

    Witaj.
    Przeniosłem post do bardziej pasującego wątku
    Odpowiadając na pytania, wydaje mi się, że powinieneś pomyśleć o D7200 i resztę przeznaczyć na porządne szkła, lampę. Zakładając kita do D500 nie dostaniesz nic lepszego, niż masz teraz. Do D750 nie masz szkła, więc to się mija z celem. Nie wiem jakie body masz teraz, ale pomyśl o nowych szkłach, porządnej lampie, a dopiero później o nowym aparacie. Jeżeli masz budżet na D500, to spokojnie kupisz Sigmę 17-50, a nawet 18-35 Art, do tego zostawiasz 35, lub się jej pozbywasz i kupujesz 50 1.8, 85 1.8, SB700 i jeżeli będziesz czuł ograniczenie aparatem, to ewentualnie D7200. Zestaw cudowny - D7200, S18-35 Art, N50 1.8, N85 1.8 i SB700.

    Cytat Zamieszczone przez Tobima Zobacz posta
    Witajcie.
    Od miesiąca borykam się z dylematem: D750 czy D500 ???
    Obiektywy mam zaledwie dwa pod DX ( kit i 35 z której głównie korzystam i strasznie mi na niej "ciasno")
    Czy możecie podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami ?
    Wybierając nowe body głównie zależy mi na szybkości i ostrości (patrząc pod tym kątem, nastawiona jestem na D500)
    Moi modele to przeważnie dzieci w ich codziennych zabawach, pełne energii i raczej niechętne do pozowania
    Interesuję się fotografią reportażową (imprezy okolicznościowe, śluby, urodzin, komunie, odbywające się czesto w ciasnych, niedoświetlonych pomieszczeniach) - tutaj chyba najlepiej sprawdza się pęlna klatka ??

    Czy możecie doradzić które Body najlepiej sprosta tym zadaniom ?
    D500 czy D750 ??

    Będzę wdzięczna za wszelką radę.

  10. #2790

    Domyślnie

    Jezeli aparat do "wszystkiego" to raczej d750, mam obydwa

Strona 279 z 292 PierwszyPierwszy ... 179229269277278279280281289 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •