Close

Strona 278 z 292 PierwszyPierwszy ... 178228268276277278279280288 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 771 do 2 780 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #2771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matyldavu Zobacz posta
    Dobry wieczór,

    chciałabym prosić Was o pomoc w wyborze lampy błyskowej do mojego staruszka Nikona D3100 (choć planuję zmianę aparatu na coś lepszego w niedalekiej przyszłości), zastanawiam się nad:
    a) Yongnuo Speedlite YN-568EX
    b) Yongnuo YN-685EX
    cenowo wyglądają bardzo podobnie, boję się, że YN-685EX będzie trochę za duża i za ciężka dla D3100, lecz nie mogę się zdecydować na odpowiednią lampę. Co myślicie?
    Mam lampę yn-568ex przy nikonie d3100. Podrzucam fotkę ! Generalnie gabarytowo lampa jest rzeczywiście spora jak na taką niewielką puchę, aczkolwiek nie utrudnia pracy,nawet gdy nie ma przykręconego gripa, wszystko jest stabilne. No i lampa fajnie współpracują z puszką, polecam. Gdybyś chciał jeszcze jakieś inne zdjęcia, czy miał pytania śmiało pisz priv.

  2. #2772
    Sebastian1005
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Jak w tytule również chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc w wyborze aparatu.
    Moje wymagania :
    Aparatem chciałbym robić zdjęcia głównie motocykli i aut. Jestem w stanie przeznaczyć jakieś pieniądze jednak w granicach rozsądku W zamian chciałbym uzyskiwać zdjęcia jak np z linku poniżej

    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6805292857

    Nasuwa się pytanie jaki aparat oraz jego podzespoły wybrać by spełniał moje oczekiwania?
    Z góry wielkie dzięki za pomoc

  3. #2773
    PerLens
    Gość

    Domyślnie

    Witam! Ja również jestem amatorką fotografii, a zdjęcia robię telefonem. Założyłam właśnie bloga, na którego chcę was zaprosić: http://perlensblog.blogspot.com/
    Wpadnijcie i zostawcie po sobie ślad!
    Pozdrawiam

  4. #2774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastian1005 Zobacz posta
    Witam
    Jak w tytule również chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc w wyborze aparatu.
    Moje wymagania :
    Aparatem chciałbym robić zdjęcia głównie motocykli i aut. Jestem w stanie przeznaczyć jakieś pieniądze jednak w granicach rozsądku W zamian chciałbym uzyskiwać zdjęcia jak np z linku poniżej

    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6805292857

    Nasuwa się pytanie jaki aparat oraz jego podzespoły wybrać by spełniał moje oczekiwania?
    Z góry wielkie dzięki za pomoc
    wystarczy najprostsze body Dx. Do tego jasny obiektyw np. 85/1.8.

  5. #2775
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na tym zdjęciu nie ma jakiegoś specjalnie rozmytego tła, głębia jest duża, a przydaje się obiektyw taki żeby nie odbiegać kilometr od auta, takie zdjęcia zrobisz każdą nowszą lustrzanką z obiektywem w zestawie, znajomy do takich zdjęć kupił D3300 z 18-55 i chwali sobie, za to więcej kłopotów miał z odbiciami na aucie i odpowiednim ustawieniem, nauczył się nawet składania z kilku fotek itd.

  6. #2776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastian1005 Zobacz posta
    Witam
    Jak w tytule również chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc w wyborze aparatu.
    Moje wymagania :
    Aparatem chciałbym robić zdjęcia głównie motocykli i aut. Jestem w stanie przeznaczyć jakieś pieniądze jednak w granicach rozsądku W zamian chciałbym uzyskiwać zdjęcia jak np z linku poniżej

    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6805292857

    Nasuwa się pytanie jaki aparat oraz jego podzespoły wybrać by spełniał moje oczekiwania?
    Z góry wielkie dzięki za pomoc
    EXIF "mówi", że EF70-200mm f/2.8L IS II USM, także nietanio... Niemniej jednak raczej przymknięty i to sporo, bo GO też spora. Myślę, że temat do ogarnięcia przy f/4 czy nawet f/5.6...

  7. #2777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastian1005 Zobacz posta
    Witam
    Jak w tytule również chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc w wyborze aparatu.
    Moje wymagania :
    Aparatem chciałbym robić zdjęcia głównie motocykli i aut. Jestem w stanie przeznaczyć jakieś pieniądze jednak w granicach rozsądku W zamian chciałbym uzyskiwać zdjęcia jak np z linku poniżej

    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6805292857

    Nasuwa się pytanie jaki aparat oraz jego podzespoły wybrać by spełniał moje oczekiwania?
    Z góry wielkie dzięki za pomoc
    polecam dobry smartfon
    nie ma sensu aparat kupować, żeby takie foty robić..
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  8. #2778
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Też niby się da, czemu nie ale jednak fony mocno degradują jakość przy nawet lekko osłabionych warunkach, do tego brak kontroli uczciwej na ekspozycją itd.
    Spokojnie można do robienia takich zdjęć kupić nówke D3300/3400 i kit 18-105VR dla szerokiego zakresu ale i 18-55 będzie ok, z używanych tanio teraz można kupić D5100, D7000.

  9. #2779

    Domyślnie

    Witam,

    Stoję przed dylematem jakich pewnie tutaj było już sporo, potrzebuję kupić aparat, po raz pierwszy padło na lustrzankę. Dlaczego lustro? Potrzebuję coś szybszego niż mój stary kompakt, dodatkowo chciałbym się trochę pobawić optyką więc musi mieć wymienne obiektywy. Wiem, że teraz sporo osób chwali bezlusterkowce ale wydaje mi się, że na chwilę obecną lustrzanki są bardziej popularne i z tego powodu łatwiej będzie dokupić np. jakiś fajny obiektyw z rynku wtórnego.
    Wybór wstępnie padł na Nikona, model D3300 z kitowym obiektywem 18-55, do czego chciałem dokupić jakąś jasną stałkę, np. 50 mm.
    Jednak im dłużej czytam tym większe mam wątpliwości. Pierwszym zadaniem dla tego aparatu ma być podróż na maderę w czerwcu, więc trochę krajobrazów i architektury. Znalazłem trochę opinii, że w 18-55 może być niewystarczające i lepiej poszukać z obiektywem 18-105 mm. Wydaje mi się, że zmienianie obiektywów na wakacjach może być mało wygodne więc może rzeczywiście lepiej na początek przeznaczyć kasę na szerszy zakres kitowego szkiełka a kolejne kupić jak dozbieram trochę złotówek. Z drugiej strony przejrzałem zdjęcia jakie robiłem na dotychczasowych wakacjach i raczej nigdy nie korzystałem wiele z zooma, raczej wszędzie blisko szerokiego kąta.
    Żeby sobie jeszcze bardziej zamieszać pożyczyłem na weekend do testów Nikona D300 z obiektywem 18-200 mm. I to jest własnie kolejna opcja, zastanawiam się czy ewentualnie warto się rozglądnąć za jakimś używanym sprzętem? Budżet to raczej maksimum 2500 zł + jakieś grosze na akcesoria.
    Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi. Ja ze swojej strony postaram się jutro coś potestować bo od teorii już mi się w głowie miesza. Niestety ten D300 trochę się różni od D3300 (oglądałem trochę filmików jak to obslugiwać) i miałem dzisiaj problemy żeby robił to co ja chcę a nie to co mu się podoba

    Pozdrawiam,
    Piotrek

  10. #2780
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli nie straszne jest dla ciebie zakup używanego sprzętu to w tej cenie możesz mieć np D5100 + 18-55 + tamron 70-300 USD i jeszcze zostanie na Nikkora 50mm G
    Jeśli ma być nowe to D3300 + 18-105 poradzi sobie z planami wycieczkowymi, a jak się wciągniesz to dokupisz co ci będzie brakowało.
    Możliwości jest sporo, może ktoś zasugeruje inne pomysły.

Strona 278 z 292 PierwszyPierwszy ... 178228268276277278279280288 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •