Close

Strona 224 z 292 PierwszyPierwszy ... 124174214222223224225226234274 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 231 do 2 240 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #2231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    [...]
    Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że większa, mocniejsza lampa o większej stabilności temperatury błysku jest lepsza, ale może okazać się zupełnie bezużyteczna.
    @GonzoG dziękuję o tym nie pomyślałem. Zawsze warto zapytać.

  2. #2232

    Domyślnie

    Witam
    Mam prośbę o radę jaką pełną klatkę wybrać.
    Chcę kupić pełną klatkę, głównie robię portrety, myślę o D610 albo D750... Do tego chcę na pewno Nikkor 85 1,4 i jak mi starczy to Nikkor 35 1,4... Co myślicie o tym zestawie? i które body wybrać?
    Uczę się...

  3. #2233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ajfla Zobacz posta
    Witam
    Mam prośbę o radę jaką pełną klatkę wybrać.
    Chcę kupić pełną klatkę, głównie robię portrety, myślę o D610 albo D750... Do tego chcę na pewno Nikkor 85 1,4 i jak mi starczy to Nikkor 35 1,4... Co myślicie o tym zestawie? i które body wybrać?
    Nie obraź się, ale tak zadane pytanie można by przekształcić na inną dziedzinę, np. motoryzację i napisać: "Chcę kupić drogi samochód, głównie jeżdżę autostradami, myślę o Lamborghini albo Maybahu (...)"

    Przede wszystkim należałoby dużo dokładniej sprecyzować swoje wymagania (budżet, aktualną szklarnię, ambicje itd.). No a zupełnie inną kwestią pozostaje to, czy kupując pełną klatkę nie powinno się już być raczej pewnym swoim potrzeb?

  4. #2234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ajfla Zobacz posta
    Witam
    Mam prośbę o radę jaką pełną klatkę wybrać.
    Chcę kupić pełną klatkę, głównie robię portrety, myślę o D610 albo D750... Do tego chcę na pewno Nikkor 85 1,4 i jak mi starczy to Nikkor 35 1,4... Co myślicie o tym zestawie? i które body wybrać?

    Zrób odwrotnie - kup najlepsze obiektywy pod to Twoje zainteresowania - a potem zobacz ile Ci zostało na aparat

  5. #2235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qbass71 Zobacz posta
    Zrób odwrotnie - kup najlepsze obiektywy pod to Twoje zainteresowania - a potem zobacz ile Ci zostało na aparat
    To jest jak najbardziej dobry pomysł. Obiektywy to najważniejsza sprawa, korpus gra drugie skrzypce (przynajmniej na polu sprzętu). Oczywiście w przypadku pełnej klatki i tak jesteśmy ograniczeni do wysokiego budżetu, natomiast lepiej przyoszczędzić na body, niż nie kupić z tego powodu kolejnego, dobrego w przypadku Twoich propozycji, szkła, które pozwoliłoby uzyskać wiele innych ciekawych zdjęć

  6. #2236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ajfla Zobacz posta
    Witam
    Mam prośbę o radę jaką pełną klatkę wybrać.
    Chcę kupić pełną klatkę, głównie robię portrety, myślę o D610 albo D750... Do tego chcę na pewno Nikkor 85 1,4 i jak mi starczy to Nikkor 35 1,4... Co myślicie o tym zestawie? i które body wybrać?
    Kup D750 (trochę nowszy i szybszy) + 85/1.4 jeśli robisz portrety pojedynczych osób lub główki (popiersia), a 35/1.4 przyda się raczej do portretów grupowych.

  7. #2237

    Domyślnie

    Dzięki za rady
    Póki co po naradach zdecydowałam się na d800 i do tego mam już 50 f1,4 i dokupię narazie 85 f1,4 a zczasem dokupię 35
    Myślicie, że to dobry wybór?
    Uczę się...

  8. #2238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ajfla Zobacz posta
    Dzięki za rady
    Póki co po naradach zdecydowałam się na d800 i do tego mam już 50 f1,4 i dokupię narazie 85 f1,4 a zczasem dokupię 35
    Myślicie, że to dobry wybór?
    Nie. Lepiej byś zrobiła kupując D750 i 85/1.8G, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyła na coś jeszcze. Słaby interes. Jak do portretów...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #2239

    Domyślnie

    No musze pomyslec, ale mam jeszcze kilka dni moze faktycznie d 750, ale namieszaly mi w glowie opinie na jego temat niekoniecznie pochlebne... no coz, bede jeszcze czytac, przegladac dzieki za rady
    Uczę się...

  10. #2240

    Domyślnie

    D750 na początku mi się nie podobał. Ale im więcej poczytałem, tym większą ochotę mam go obejrzeć osobiście.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 224 z 292 PierwszyPierwszy ... 124174214222223224225226234274 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •