Close

Strona 2 z 292 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #11

    Domyślnie

    niestety przedmowca ma calkowita racje. Do takich odleglosci i swiatla potrzebne Ci sa najdluzsze i najjasniejsze rury, a co za tym idzie najdrozsze
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Malopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam!
    odrazu zaznacze, ze nie chcialem zaczynac nowego tematu.. ten zdaje sie byc podobny jaki chce poruszyc a dokladnie o co chce zapytac.. jestem amatorem foto. do tej pory foce cyfrowka .. przyszla chec na lustro.. i teraz chcialem zapytac o to czy przerzucenie sie na takie pro body d80 nie bedzie to skok na zbyt gleboka wode? czy dajmy na to nikon d80 + kit to bedzie dobry pomysl? prosze o pomoc bo sam nie wiem . pozdrawiam i prosze o odp.

  3. #13

    Domyślnie

    ja przeskoczyłem z kompaktowej cyfrówki Minolta Z5.. fakt że troche sie bawiłem
    manualnymi ustawieniami... ale to nie było to niestety ;/ mam też troche doświadczenia
    z tradycyjną lustrzanką.. uważam że D80 to najlepszy aparat dla amatorskiego robienia
    fotek, choć profesjonaliści go również używają... oprócz podglądu na wyświetlaczu LCD
    nie poczujesz rożnicy w robieniu zdjęc.. oprócz tego że będziesz miał lepsze fotki..
    wcale nie jest to "głęboka woda"
    przem

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Malopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    fakt że troche sie bawiłem
    manualnymi ustawieniami...
    no tak mi to rowniez obce nie jest wlasnie z tego wzgledu chce kupic tego nikona hmmm zapytam jeszcze o obiektyw jaki na poczatek .. czy kitowy mi starczy? zaznacze, ze chce focic krajobraz, portret, akcje, makro
    btw. specjal bardzo mi pomogles thx
    Ostatnio edytowane przez cezo ; 25-07-2007 o 12:27

  5. #15

    Domyślnie

    co do obiektywu... to ja zamiast kitowego kupiłem Tamrona 17-50, kitowy ma troche większy zakres,
    ale ja szukałem obiektywu ze stałym światłem, w miare jasnego.. i nie za drogiego... po długim (bardzo długim)
    czytaniu różnych forum, testów, opini znajomych.. zdecydowałem sie na ten obiektyw, mialem naprawde
    cięzki temat do rozgryzienia, jeszcze sie zastanawiam czy dobrze kupiłem szukałem obiektywu
    "prawie do wszystkiego", makro i duże zoomy mi nie są potrzebne, ta moja 50 (75) starcza (jak narazie)
    moje główne obiekty fotografowania to ludzie w pomieszczeniach, dziecko, jakies krajobrazy również

    czeka Cie dużo czytania na fotopolis są testy obiektywow, na optycznych też są testy..
    przem

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Malopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    jakbys byl specjal na forum to klknij do mnie pogadamy chcialbym pogadac bo jestem wlasnie po zamowieniu samego body GG. 1609245

  7. #17

    Domyślnie

    sorki, ostatnio sporadycznie zaglądam.. dobrze że body kupiłes, teraz jakis obiektywik
    może Sigma z silnikiem HSM jakas... np 17-70, nie widziałem jej, nie bawiłem sie, nie znam...
    ale podoba mi się zakres ogniskowych.. jakby miała jeszcze stałe światło to by było super
    ja teraz mysle o VR 55-200 tylko boje się troche tego ciągłego zmieniania obiektywów,
    walcze z przepalonymi fotkami cały czas, juz jest coraz lepiej, kompensacja EV pomaga
    i punktowe pomiary światła... + blokada AE, no ale niestety daleko mi jeszcze do zadowolenia,
    raz za ciemne wychodzą raz za jasne
    przem

  8. #18

    Domyślnie

    to nie dędzie dla ciebie szok jak jesteś dobry

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macikw Zobacz posta
    Niektóre funkce Dxx nie są mi przecież potrzebne, a lepszy obiektyw pozwolina ciekasze ujecia zwierzyny z ambony. Chodzi mi o obiektyw, który dobrze funkcjonowałby na odległościach min 50 m. Nie wiem czy moje wymagania nie są zbyt duże przy tej cenie podpowiedzcie coś
    Bede wdzięczny za porady. jestem amatorem, wiec bardzo prosze o prosty język
    Pozdrawiam
    M.
    po co tobie teleobiektyw za grubą kasę? Nie łatwiej najpierw zastrzelić kilka sarenek lub łosia, a potem z bliska zrobić kilka fotek małpką? Możesz nawet użyć trybu makro, aby lepiej uchwycić otwór po kuli, która przeszła na wylot przez oczodół zabitego zwierzaka.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez big lebowski Zobacz posta
    po co tobie teleobiektyw za grubą kasę? Nie łatwiej najpierw zastrzelić kilka sarenek lub łosia, a potem z bliska zrobić kilka fotek małpką? Możesz nawet użyć trybu makro, aby lepiej uchwycić otwór po kuli, która przeszła na wylot przez oczodół zabitego zwierzaka.
    Ale pojechałeś...
    D200 | N 28-70/2.8, 50/1.4 | SB 800 |

Strona 2 z 292 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •