Close

Strona 192 z 292 PierwszyPierwszy ... 92142182190191192193194202242 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 911 do 1 920 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #1911

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    [...] Najbezpieczniejszym wyborem jest wg mnie Nikkor 85/1.8G. Dla poszukujących kompromisu cenowego między stałką portretową i makro - Tamron 90/2.8 jest także bardzo ciekawym wyborem.
    I ja przed takim dylematem stoję: czy brać rewelacyjnego N 85/1.8G czy jakieś "portretowe makro" do zdjęć 2 noworodków, które niedługo zawitają w mojej rodzinie...

    Ech, te ciągłe wybory...
    Nikon

  2. #1912

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG
    50mm na DX to jest obiektyw portretowy.

    Bliżej mu do 85mm na FX niż 85-ce na DX.
    ??

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG
    To że Samyanga potraktowali jak śmieć, to się nie dziwię - Nikkor 85/1.4D kosztuje ok 4300zł, Samyang, który jest lepszy optycznie zaledwie 1100zł. Różnica to tylko brak AF, który w "D" nie należy do zbytnio celnych.
    Tak się zastanawiam czy Ty widzisz to co piszesz.. Tak z ciekawości - posiadałeś 1.4d ? Kiedy Ci tak pudłowała? Z jakim body ?
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  3. #1913

    Domyślnie

    I według mnie 85/1.4D prawie nie pudłuje. Chodzi może o coś innego. Połączenie malutkiej głębi z niechętnym do przeostrzania silnikiem, powodują, że zdjęcia lekkiego nawet ruchu nie są proste. Dodatkowo szkło wymaga dość dobrej techniki, jeżeli ktoś używa rozdzielonego AF-ON i spustu. Delikatne nawet poruszenie naszego ciała może spowodować pudło. Jednak nie ryzykowałbym twierdzenia, że jest niecelne. Niektórzy stosują je do reporterki i fotografii sportowej, bo AF jest naprawdę szybki i celny. Problemem jest malutka głębia ostrości na pełnej dziurze. Wiadomo, że nie jest to nowoczesna konstrukcja z AF-S, ale jak na śrubokręt, prezentuje bardzo wysoką kulturę pracy. Cechą charakterystyczną jest konieczność ręcznej zmiany kadru i przeostrzenia na inną odległość, tak by potem ponownie wcelować na przykład w oko ofiary. To może być ciut męczące jeżeli widać, że ostrość nie zmienia się pomiędzy strzałami. Zatem to może nie być ulubione szkło dla osób focących seriami na wciśniętym spuście. Tu każde ujęcie warto traktować osobno. Ale tak też powstaje wiele dobrych portretów.

  4. #1914

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boeing Zobacz posta
    Tak się zastanawiam czy Ty widzisz to co piszesz.. Tak z ciekawości - posiadałeś 1.4d ? Kiedy Ci tak pudłowała? Z jakim body ?
    Jest tak samo jak z każdym innym Nikkorem AF - precyzja ustawiania ostrości znacznie niższa niż przy AF-S.

    Z z czym pudłowała - np. z D700. I nie jest to kwestia małej GO, a małej precyzji mechanizmu gdy ma przejechać większy kawałek.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #1915

    Domyślnie

    Ale napisałeś, że AF "nie należy do zbytnio celnych". Jest masa szkieł, w których AF jest o wiele gorszy. Zarówno pod względem prędkości (tu AF-S często wypadają znacznie słabiej), jak i celności. AF-S za to bryluje w śledzeniu poruszającego się obiektu. Według mnie AF w 85/1.4D należy do celnych. Nie mam porównania z odsetkiem trafionych ujęć w nim i znacznie droższym 85/1.4 G AF-S, jednak w trybie AF-S wcale nie jestem przekonany, że wersja G będzie zdecydowanie celniejsza. Szczególnie w sytuacji, o której piszesz, czyli "gdy ma przejechać większy kawałek". No, ale muszę uwierzyć na słowo, skoro tak twierdzisz. Ja bym właśnie podejrzewał odwrotną sytuację - że AF-S sprawdza się wówczas, kiedy należy doostrzyć na małym dystansie. Natomiast na większych może być taki sobie, bo na przykład dostaje czkawki, albo się cofa, bo nie nadąża za zmianą odległości, itd.

  6. #1916

    Domyślnie

    Witam mam pytanko

    Czy takie połączenie zda się do burz i fotografowania natury/zjawisk atmosferycznych/krajobrazów (głównie)

    Nikon d3200 + Tamron AF 18-200 mm XR Macro
    lub Zoom SIGMA AF 17-70 DC MACRO
    lub Sigma EX 18-50 F 2,8 DC

    Które lepsze do wyboru?

    Body mogę zamiennie z d5100 lecz po głębszej analizie d3200 chyba nada się lepiej.

  7. #1917

    Domyślnie

    Każdy się nada

    Wysłane z mojego GT-I9300
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  8. #1918

    Domyślnie

    Witajcie
    Przyszłam do Was po małą poradę Jestem amatorką, ale chciałabym się rozwijać w kierunku swojej pasji - fotografii.
    W tej chwili posiadam Nikona D3100 z Kitowym obiektywem 18-105. Chciałam kupić stałkę do zdjęć rodzinnych, dziecięcych, noworodkowych itp. Nastawiłam się już na Nikkora 50mm 1.4G, ale ciągle czytam i czytam i... zastanawiam się czy nie lepiej kupić Nikkora 35mm 1.8G i 50mm 1.8G
    Patrzyłam na swoim Kitowym obiektywie na ogniskowe i najczęściej zdjęcia dzieciaczków są w zakresie 46-82mm zależy czy portret czy cały maluch. Wiem, że 35mm to taki bardziej uniwersalny obiektyw. Zdjęcia robiłabym w plenerze lub niewielkich pomieszczeniach.
    Mogłabym prosić o jakieś rady?? Ewentualnie informacje którym obiektywem robią osoby zajmujące się daną fotografią?? Pytałam kiedyś 2 znajomych, robią 35mm ale te zdjęcia nie są zbyt rewelacyjne... Możliwe, że zależy od człowieka. Patrzyłam też na zdjęcia wykonane danymi obiektywami w sieci i 50mm 1.4G ma cudny bokeh, ale na niepełnej klatce nie wiem czy to będzie też taki super efekt...
    Będę wdzięczna za szczere opinie bez dogryzania...
    Dzięki

  9. #1919

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebo922 Zobacz posta
    Body mogę zamiennie z d5100 lecz po głębszej analizie d3200 chyba nada się lepiej.
    Hmm... dlaczego tak uważasz?

    Co do Sigmy, o której myślisz... zajrzyj np. tutaj.

    Cytat Zamieszczone przez MagdaM Zobacz posta
    [...] Chciałam kupić stałkę do zdjęć rodzinnych, dziecięcych, noworodkowych itp. Nastawiłam się już na Nikkora 50mm 1.4G, ale ciągle czytam i czytam i... zastanawiam się czy nie lepiej kupić Nikkora 35mm 1.8G i 50mm 1.8G
    Patrzyłam na swoim Kitowym obiektywie na ogniskowe i najczęściej zdjęcia dzieciaczków są w zakresie 46-82mm zależy czy portret czy cały maluch. Wiem, że 35mm to taki bardziej uniwersalny obiektyw. Zdjęcia robiłabym w plenerze lub niewielkich pomieszczeniach.
    Jeżeli 35-tka Ci nie odpowiada czy nie podobają się zdjęcia nią zrobione to zostaje zakup np. N85/1.8G (z 50-tek... hmm... wybrałbym N50/1.8G, choć dla mnie ta ogniskowa jest "nijaka").

    Jeżeli chodzi o mnie to do zdjęć rodzinnych, dziecięcych czy noworodkowych wybrałbym zestaw: N35/1.8G (przydatna w pomieszczeniach; do zdjęć rodzinno-imprezowych MZ idealna) + N85/1.8G (przydatna w plenerze; szkło typowo portretowe). Na pewno nie brałbym 35+50. Jak już to 35 ("szeroko")+85 ("wąsko").
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 28-05-2014 o 14:49
    Nikon

  10. #1920

    Domyślnie

    Ja także sugeruję zakup 35 + 85/1.8G. Jeżeli to za drogo to można rozważyć zakup Nikkora 35-70/2.8D. Mimo, że bardzo dobry optycznie (ostry, ładny bokeh, kolory) to ma jednak swoje wady (praca pod światło, jasność 2.8, zamiast 1.8, waga). Ale ma plusy - cenę oraz to, że nie trzeba go zmieniać co chwilę, jeżeli próbujemy różnych ujęć. Dodatkowo ma całkiem fajne makro. Jeżeli brak zewnętrznej lampy błyskowej to prawdopodobnie jednak celowałbym w stałki, a jak ma być uniwersalnie, a mroki możemy rozświetlić trochę - wówczas 35-70/2.8D jest godny uwagi.

Strona 192 z 292 PierwszyPierwszy ... 92142182190191192193194202242 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •