Close

Strona 11 z 292 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #101

    Domyślnie

    Odpowiedź do 1 to zależy akurat do czego ci potrzebny szeroki kąt jeśli do krajobrazu to się zgodzę natomiast kiedy liczy się światło np reportaż , wesele gdzie ściana niestety nie może się cofnąć a potrzebne jest dobre światło to szeroki kąt jest tu niezastąpiony oczywiście trzeba tego szerokiego kąta używać z rozwagą żeby nie przerysować perspektywy zdjęcia w takiej sytuacji.
    Odpowiedz do 2 nie 14mm to nie tylko szeroki kąt ale zaznaczyłem że jest to tylko moje zdanie po prostu taka ogniskowa mnie by najbardziej satysfakcjonowała i wyrażam tylko swoje zdanie.
    Odpowiedz do 3 puszka to inna sprawa , dobry obiektyw powinien służyć o wiele dłużej niż body , szkło z którego jestem zadowolony będę używał aż do jego końca. Z tą pełną klatką to się zastanawiam bo o mało co nie kupiłem d300 a kiedy zrobiłem sobie bilans zysków i strat , że cena d700 spadła to zdecydowałem że chyba do oszczędzam z 1 miesiąc i kupię d700.
    Odpowiedz do 4 w pewnym znaczeniu tak a poza tym ta sigma to szkło nie do pełnej klatki.
    Radzę się tak nie bulwersować pozdrawiam.
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  2. #102
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Musze Cie zmartwic, jak kupisz D700, bedziesz mial jedynie mały obrazek a nie pelna klatke. Co do obiektywow, to te czasy juz minely, kiedy szkla kupowalo sie do konca zycia. Jak kupisz swoja pierwsza lustrzanke cyfrowa a potem druga (celowo pisze pierwsza, bo z Twoich wypowiedzi mozna to wywnioskowac) to przekonasz sie ze zdziwieniem, ze ten obiektyw, ktory byl tak rewelacyjny na pierwszym body okazuje sie kompletna klapa na innym (BF/FF i inne choroby nowoczesnego sprzetu foto). Nadal twierdze, ze zanim zaczniesz przekonywac innych do swoich teorii, najpierw sam sie do nich przekonaj w praktyce.

  3. #103

    Domyślnie

    Mylisz się to nie będzie moja pierwsza lustrzanka cyfrowa tylko druga poza tym posiadam 2 lustrzanki analogowe 5 kompaktów analogowych 1 kompakt cyfrowy . Poza tym format fx odpowiada pełnej klatce w małym obrazku.
    A kto tu mówi o kupowaniu szkła do końca życia tylko lepsze szkła według mnie kupuje się na więcej niż 2 lata jeśli się jest z nich zadowolonym i się nie psują , nie sądzę aby ktoś wymieniał szkło na takie same po trzech latach skoro jest w nienaruszonym stanie a jest z niego bardzo zadowolony. Wiem że szkła które spisywały się świetnie w aparacie dx to w aparacie fx nie są już takie świetne bo na przykład mocno winetują ale lepiej mieć takie szkła które będą pasować pod fx bo po zamontowaniu szkła dx na fx jest widoczna czarna obramówka i trzeba kupować i tak szkła pod fx. A ja i tak twierdzę że praktyki mam już trochę więc mogę wyrażać swoje teorie.
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  4. #104
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mango Zobacz posta
    winetują
    Winietują.

    Cytat Zamieszczone przez mango Zobacz posta
    szkło z którego jestem zadowolony będę używał aż do jego końca.
    Ty piszesz o uzywaniu objektywow do ich konca, a one czesto zyja dluzej niz ludzie, ktorzy je kupuja... Wiesz co pisz dalej te *****, juz nie bede Ci przeszkadzal.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 02-11-2008 o 00:54 Powód: proszę nie mnożyć postów.

  5. #105

    Domyślnie

    Wiesz to zależy ile kto ma lat i czy dożyje do średniej krajowej czy nie umrze w jakimś wypadku , nie sądzę aby obiektyw przetrwał około 40 lat bez zniszczenia mocowania obiektywu , widocznych rys na optyce czy luzów musiał by chyba leżeć nie używany przez cały czas w szafie . Chociaż że ten obiektyw kupi sobie jakaś osoba co ma 70 lat to rzeczywiście szkło go najprawdopodobniej przeżyje i będzie jeszcze długo żyło.
    nikon d700 ,nikkor 35mm f/2 , nikkor 50mm f/1.8 , sigma 150mm f/2.8 , sb-900 , grip , lowepro slingshot 300 aw , manfrotto 055xprob + 808rc4 , kilka filtrów

  6. #106

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Obecnie Pentaxiarz niebawem (już raczej na 100%) Nikoniarz, planuję zakup sprzętu Nikona (Nikon wygrał z Canonem walkę większym wyborem szkieł ze średniej półki, Canon w przedziale do 2000 zlotych ma tylko jednego niezbyt udanego standarda 17-85 IS USM), mam juz sprecyzowane kryteria co do body aparatu (CMOS, wysokie ISO) ale nie mam pojęcia na temat obiektywów a konkretnie po prostu standarda. Jedyne co mam sprecyzowane to to, że wolał bym, aby był dłuższy niz 17-50. Mam na oku 16-85 3,5-5,6 VR i 18-105 3,5-5,6 VR. Oba mile zaskakują posiadaniem SWM, obydwa są stabilizowane. Wykorzystanie ich będzie all-purpose bo tematy do fotografowania łapię przeróżne - architektura, przyroda, ludzie etc. Ostatnio zasmakowałem w fotografii nocnej (na tyle, na ile pozwalało ISO 1600 na CCD Pentaxa)...

    Wdzięczny za każdą sugestię
    Ostatnio edytowane przez nazgul ; 28-10-2008 o 14:09

  7. #107
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, to 16-85 wsrod standardow wymiata. Dla mnie osobiscie za ciemny, ale jak to nie przeszkadza, to udana konstrukcja. Witam jeszcze jedna owieczke ze "stada" Pentaxa, jest nas tutaj wiecej coraz....

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witusch Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo, to 16-85 wsrod standardow wymiata. Dla mnie osobiscie za ciemny, ale jak to nie przeszkadza, to udana konstrukcja. Witam jeszcze jedna owieczke ze "stada" Pentaxa, jest nas tutaj wiecej coraz....
    Odrobinę ciemny, ale jak się wywalę na D300 z 16-85 VR to dłuuuugo nie pozwolę sobie na nic więcej... No, może Tamrona 70-300 Dlatego szukam czegoś niezlego i w miarę uniwersalnego.

  9. #109

    Domyślnie

    Co myślicie o tej ofercie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=471521564?
    Sprzedawca pisze, że zrobił ok 1500 fotek.

  10. #110
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fizyk21 Zobacz posta
    Co myślicie o tej ofercie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=471521564?
    Sprzedawca pisze, że zrobił ok 1500 fotek.
    Oferta ciekawa, bo nie istnieje

Strona 11 z 292 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •