Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon d5300 - zawsze taki sam czas naświetlania

    Witam,
    Jestem tu nowa. Mam aparat Nikon d5300 i ostatnio problem z nim. Mimo zmiany czasu naświetlania - parametry mogę ustawiać jak dawniej - trwa on zawsze tyle samo. Zdjęcia się robią, oczywiście nieostre, zamazane itp. Nie wiem co się stało, czy to kwestia ustawień czy samego sprzętu. Przez jakiś czas nie działał auto focus, ale zresetowałam ustawienia i naprawiło się. Niestety czas naświetlania zawsze jest taki sam mimo różnych ustawień.
    Proszę o jakieś wskazówki.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jaki tryb używasz ? ( to kółeczko z literkami P, A, S, M itd ).

  3. #3

    Domyślnie

    Enigmatyczne to... jak przestawisz aparat w tryb "M" nie możesz zmienić czasu i przysłony? Wrzuć jakąś fotę prosto z aparatu jak to wygląda w praktyce.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #4

    Domyślnie

    Zazwyczaj M, albo preselekcja czasu, lub przesłony. Próbowałam na wszystkich trybach i zawsze czas robienia zdjęcia jest taki sam (długi) mimo że na wyświetlaczu parametry są krótkie. Nie wiem czy coś namieszałam w ustawieniach (chociaż teraz zresetowałam), czy coś się popsuło.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak ustawisz tryb S to nie da się ustawiać czasu ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Enigmatyczne to... jak przestawisz aparat w tryb "M" nie możesz zmienić czasu i przysłony? Wrzuć jakąś fotę prosto z aparatu jak to wygląda w praktyce.

    Mogę zmienić na wyświetlaczu - kółeczka się kręcą , wszystko git. Naciskam i ....zdjęcie robi się długo, 2 sekundy. Mimo, że ustawione jest na 1/250 . Dawno go nie używałam i nie mam w ogóle wprawy, ale wcześniej działało

  7. #7

    Domyślnie

    Wyłącz LV. Spróbuj zrobić zdjęcie w trybie "M" przez wizjer.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Wyłącz LV. Spróbuj zrobić zdjęcie w trybie "M" przez wizjer.
    Zrobiłam jak mówisz i działa. O co chodzi? Podładowałam też akumulator, ma to wpływ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agata5300 Zobacz posta
    Zrobiłam jak mówisz i działa. O co chodzi? Podładowałam też akumulator, ma to wpływ?
    Naładowanie akumulatora wpływu na działanie AF w trybie LV raczej nie ma. Sugeruję rozstać się z tym trybem i robić zdjęcia przez wizjer. AF w LV działa bardzo wolno, i nic tego nie zmieni w tym aparacie, jedynie przy jakichś bardzo dobrych warunkach oświetleniowych i statycznych scenach może być ten tryb użyteczny, ewentualnie przy ręcznym ostrzeniu.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    LV w D5300 jest chyba tylko w trybie video? To by mogło być mylące w ustawieniach czasu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5100 - czas naświetlania sam się zmienia.
    By Gosix93 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 21:26
  2. Czas naświetlania d90 ;/
    By damian.dab85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 18:26
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 10:01
  4. D80 czas naswietlania?
    By nietykalny10 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 16:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •