Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    11.ka jak dla mnie krzyk (niczym z Muncha) dziecka (tak, wiem to autor mozaiki) oślepionego światłem (wiem, że zgodnie z kierunkiem słońce schodzi z tej ściany nie wchodzi, ale wizualnie odczytuje to jako oślepianie), nie wiadomo czy wyszedł z ciemności na światło, czy też ktoś go przesłuchuje?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    11.ka jak dla mnie krzyk (niczym z Muncha) dziecka (tak, wiem to autor mozaiki) oślepionego światłem (wiem, że zgodnie z kierunkiem słońce schodzi z tej ściany nie wchodzi, ale wizualnie odczytuje to jako oślepianie), nie wiadomo czy wyszedł z ciemności na światło, czy też ktoś go przesłuchuje?
    OK, też to widzę chociaż to wyłącznie efekt pracy kogoś innego. Mi przeszkadza deska ławki. Już naciągałem, że krzyczy bo ktoś go tą dechą...ale nie pasuje mi nawet tak mocna nadinterpretacja
    Nikon FM3a, Nikon FM2n, Nokton 55/1.2, Nikkor 50/1.8, Ultron 40/2, Color-Skopar 28/2.8

  3. #13

    Domyślnie

    nie zapędzajmy się tak, to jest delikatna fotografia, a nie głos o wolność i demokrację nie szukałem zbytniej dosłowności, jak już to delikatnych skojarzeń, klimatu
    ta deska na 11 jak najbardziej zamierzona, to zabawa formą - część ławki bezpośrednio, a część w formie cienia, pół/pół twarzy podobnie, jedynie nie pasuje do zestawu ze wzg. na swój "krzykliwy" odbiór

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Mam wrażenie, że to jedno zdjęcie pewnie jest czasem bardziej osobiste niż reszta. Bo jak ktoś już wiadomo, że potrafi jakieś zdjęcia robić i ma styl, to z czasem ten styl (czy też maniera) go nudzą i szuka czegoś nowego. Czasem wychodzi mniej a czasem bardziej. W sumie, to niezłe jest to, że na tym forum oprócz komentarzy typu nieostre, ciemne, krzywe, za bardzo na środku, można uzyskać jakieś rozsądne sprężenie zwrotne, jak to co się widzi jest odbierane przez innych.
    Jeszcze przytoczę tę wypowiedź, bo fajnie ujęte zagadnienie . To ciągłe poszukiwanie, pomimo pewnych założeń, jest nieuniknione. Czasem odkryje się coś ciekawego, a czasem trzeba się cofnąć. Tu, jak w większości rozmów bardziej ogólnych, dotyczących całych zestawów zdjęć, pojawia się problem edycji. Można się zdać na zawodowca, a można posłuchać opinii i samemu coś wydumać...

    ... jeszcze kilka z zestawu

    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_PRO3308.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	1,99 MB
ID:	4457

    13.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_PRO3473.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,39 MB
ID:	4458

    14.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_PRO3456.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,42 MB
ID:	4459

    15.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2813.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,41 MB
ID:	4460
    Ostatnio edytowane przez Jai pur ; 04-02-2018 o 13:35

  5. #15

    Domyślnie

    Jak zwykle kilka bardzo mi się podoba. Z pewnością jednak nie ogólnie wychwalana 2, na której ja nie widzę niczego interesującego Ciekawe, jak różna jest nasza [tzn. ludzka] percepcja i wrażliwość.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jai pur Zobacz posta
    nie zapędzajmy się tak, to jest delikatna fotografia, a nie głos o wolność i demokrację nie szukałem zbytniej dosłowności, jak już to delikatnych skojarzeń, klimatu
    Tak to bywa, że fotografia w momencie upublicznienia zaczyna mówić swoim głosem i każdy co innego dostrzega. U nas to się w szkole na poziomie liceum zabija robiąc "analizy tekstów", czyli "co autor chciał powiedzieć". Co chciał, to chciał, a to co odczytujemy to nasze i mamy do tego prawo jako odbiorca. Co więcej, to że nie odczytujemy też jest odpowiedzią. Myślę, że ta wielorakość interpretacji jest właśnie piękna.
    A tak bardziej sprzętowo, to ja nie mogę się przekonać do (odpowiedników) ogniskowej 35 mm. Zdecydowanie wolę parę 28-50, a w przypadku jednego obiektywu 50. To też rzecz gustu, ale w Nikonowskim DX brakuje mi 18/1.8 (ale mam Coolpixa A ), więc na DX to w zasadzie 90% zdjęć będzie słynną 35/1.8.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Tak to bywa, że fotografia w momencie upublicznienia zaczyna mówić swoim głosem i każdy co innego dostrzega. U nas to się w szkole na poziomie liceum zabija robiąc "analizy tekstów", czyli "co autor chciał powiedzieć". Co chciał, to chciał, a to co odczytujemy to nasze i mamy do tego prawo jako odbiorca. Co więcej, to że nie odczytujemy też jest odpowiedzią. Myślę, że ta wielorakość interpretacji jest właśnie piękna.
    nikomu nic nie narzucam, ale sami się wplątaliście w zabawę "co autor chciał powiedzieć" - wasze prawo, tylko czy do wszystkiego trzeba szukać interpretacji?

  8. #18

    Domyślnie

    Panowie na 6
    Milosnik negatywow.

  9. #19

    Domyślnie

    Świetny set, bardzo spójny i nieźle okiełznany kolor z fuji

  10. #20

    Domyślnie

    zdjęcia takie 'leikowe' dał bym głowę i... a to fuji
    wielu z tych kadrów na żywo się nie zauważa, mija, a tu proszę - mamy je, upolowane, przyrządzone i zakonserwowane do smakowania w dowolnym czasie

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] W stronę słońca...
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 17:42
  2. [ Krajobraz ] W stronę Słońca III
    By Martix in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 14:09
  3. [ Krajobraz ] W stronę Słońca III
    By Martix in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 21:09
  4. [ Przyroda ] W stronę słońca
    By Marta Baranowska in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 20:53
  5. [ Makro ] W stronę słońca ....
    By bastek73 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-04-2008, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •