Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Serwis Kraków na Zapolskiej - opinie

    Czy ktoś z Was korzystał z serwisu przy ulicy Zapolskiej w Krakowie?

    Jakie opinie macie na jego temat? Bo widzę, że koszt czyszczenia matrycy to 120 zł ale w tym pan powiedział że jest czyszczenie komory lustra, matówki, czujników AF - tego wszystkiego co da się wyczyścić bez rozkręcania aparatu.
    To samo w Rybniku kosztuje 220 zł (bo w Krakowie robią to w 1 dzień więc wliczam do RYbnika 20 zł za ekspres).
    Brzmi obiecująco ten serwis w Krakowie - warto tam powierzyć swój aparat bez obaw o uszkodzenie?

  2. #2

    Domyślnie

    Moja opinia z ostatnich 3 lat jest negatywna. Tzn -wyczyścić matrycę i nie zepsuć jej potrafią, ale nic ponadto. Kalibracji (w ramach gwarancji) nowej Tokiny 11-20 nie potrafili wykonać (podobno byli wtedy serwisem autoryzowanym), Tamrona 90/2.8 dałem do naprawy (popsuty się przełącznik af-manual), trzymali 2 tygodnie i oświadczyli że nie dadzą rady. Przed wizytą u nich raz działał, raz nie, po powrocie w ogóle nie działał.
    Może ja tylko mam pecha, nie wiem...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #3

    Domyślnie

    To dołączę się do narzekań tokinę 11-20 zrobili może nawet ok ale czyszczenie matrycy, lustra i matówki nie polecam, żałowałem kasy jaką wtedy na to u nich wydałem
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    Ja poszedłem z dwoma rzeczami: czyszczeniem matrycy i - przy okazji - syfem na matówce, zasiadł mi tam taki włosek, który w dodatku się podświetla na czerwono przy podświetlaniu punktów ostrości. Matrycę wyczyścili, ale jak pan zaczął tłumaczyć, co musiałby zrobić, żeby usunąć mi tego włoska z matówki - to zrozumiałem messydż następująco: panie, nie zawracaj pan głowy duperelami i przestałem zawracać.

    Nie pamiętam jaka była cena, ale nic mi nie wiadomo o czyszczeniu czegoś innego niż matrycy - tzn. komory, czujników, lustra, itd. Nie było o tym w ogóle mowy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    kiedyś byli na Czapskich w centrum. kliszowce elegancko robili. teraz mlodsi tam pracują, którzy od starego analoga z daleka, a porządnego doświadczenia w cyfrowych jeszcze chyba ciągłe nie mają

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na Zapolskiej jak im dasz aparat to uważaj żeby ci przekładki na letnie nie zrobili za szybko
    Nie słyszałem pozytywnych opinii o nich ale może się coś zmieniło ?

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie serdecznie dziękuję wam być może uratowaliście mi aparat.
    Czyli zostaje Rybnik albo Warszawa...]

  8. #8

    Domyślnie

    do Warszawy studio S5 masz szybciej a tam potrafią. mnie zrobili rzekomo niemożliwa rzecz (znaczy niemożliwa dla standardowego serwisu Nikona), czyli wyczyścili śmiecia spomiędzy filtra a matrycy w Coolpix A. zwykle to dają moduł do wymiany.

  9. #9

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was korzystał z serwisu przy ulicy Zapolskiej w Krakowie?

    Jakie opinie macie na jego temat? Bo widzę, że koszt czyszczenia matrycy to 120 zł ale w tym pan powiedział że jest czyszczenie komory lustra, matówki, czujników AF - tego wszystkiego co da się wyczyścić bez rozkręcania aparatu.
    To samo w Rybniku kosztuje 220 zł (bo w Krakowie robią to w 1 dzień więc wliczam do RYbnika 20 zł za ekspres).
    Brzmi obiecująco ten serwis w Krakowie - warto tam powierzyć swój aparat bez obaw o uszkodzenie?

    czyszczenie wnetrza nie jest trudne , w zasadzie jest trywialne , ale wymaga wprawy.
    ma to do siebie , ze moze okazac sie konieczne za tydzien od momentu wyczyszczenia przez servis , a moze za rok.
    dlatego warto opanowac. Na YT sa rozne tutoriale , wiekszosc idiotycznych ( lacznie z przedmuchaniem wnetrza suszarka do wlosow !).
    Wystarczy zachowac zdrowy rozsadek , popytac jak to robic co kupic i moze sie przydac ta umiejetnosc.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 02-02-2018 o 19:24

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    to zrozumiałem messydż następująco: panie, nie zawracaj pan głowy duperelami i przestałem zawracać.
    o to jak bym sam słyszał takie przy swoim czyszczeniu
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 21:42
  2. opinie serwis Niemcy, Drezno
    By LakiTester in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 12:12
  3. Serwis sigmy - opinie
    By mp_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •